×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Ziemeļvidzemē jauns ceļš

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rekonstruētā ceļa posms Kārķu pagastā.

Kārķu pagastā pie Ķires tilta notika ceļa “Ziemeļu stīga” rekonstruētā posma Kārķi–Naukšēni atklāšana.

Šā ceļa rekonstrukcija ir nozīmīgs notikums Ziemeļvidzemes reģionā, jo tas veicinās ne tikai novada, bet arī starpnovadu un pārrobežu attīstību. Vērienīgos darbus 12,485 kilometru garumā veica CBF SIA “Binders”, tiltus rekonstruēja SIA “Rīgas tilti”. Darba gaitā vislielākais izaicinājums bija saspringtais darba grafiks, jo darbi bija jāpabeidz 210 dienās. Brīžiem strādāja vienlaikus 50 – 60 tehnikas vienības. Neskatoties uz to, ka ceļš bija pietiekami sarežģīts ar vairākām virāžām un mainīgu reljefu, kā arī bija jāveic īpaši dižkoku un ozolu rindas saudzēšanas pasākumi, darbs veikts plānotajā laika grafikā.

Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons, kurš arī visu laiku sekojis līdzi darbu norisei, vērtē: “Darbs bija ļoti nopietns, prasīja meklēt dažādus situāciju risinājumus. Centos piedalīties būvsapulcēs un redzēju, ka regulāri tiek veiktas kontroles šķembām, asfaltam un betonam, liela uzmanība tika pievērsta darba kvalitātei.” Pārvaldes vadītājs saka paldies arī pasūtītājiem VAS “Latvijas valsts ceļi”, ka atrada risinājumu, lai arboristi profesionāli sakoptu pie Kārķu pagasta robežas ceļa malā augošo 65 koku rindu, kas ir viena no Kārķu pagasta dabas vērtībām, un darīja visu, lai koki saglabātos, neciestu no nepareizas saimnieciskas darbības un nekļūtu bīstami.

Ko ceļš nozīmē vietējiem iedzīvotājiem, par to noteikti jautājumu nav, – neviltots prieks visiem kārķēniešiem, īpaši tiem, kuri regulāri dodas uz Rūjienas pusi darba gaitās.

Līdz ar ceļa rekonstrukciju reģionā ieplūdīs lielāka dzīvība – palielināsies satiksmes intensitāte no komercpārvadātāju puses un arī viesi nestūrēs apkārt šim zemes ceļu nostūrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+