Augstsprieguma transformatori rekonstruētajā AS”Austsprieguma tīkls” 330/110 kV apakšstacijā “Grobiņa” Liepājas rajona Grobiņas pagastā.
Augstsprieguma transformatori rekonstruētajā AS”Austsprieguma tīkls” 330/110 kV apakšstacijā “Grobiņa” Liepājas rajona Grobiņas pagastā.
Foto: LETA

Ziemeļvidzemē sākta elektrolīnijas “Igaunijas-Latvijas trešais 330kV starpsavienojums” būvniecība 0

Ziemeļvidzemē – Rūjienas un Mazsalacas novados AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) uzsāk projekta “Igaunijas – Latvijas trešais 330 kV starpsavienojums” pirmā posma būvniecības darbus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas
Šobrīd notiek darbs pie līnijas balstu pamatu betonēšanas, pirmos balstus plānots pacelt maija sākumā.

Tuvākajā laikā plānots uzsākt darbus arī Burtnieku, Alojas un Limbažu novados.

CITI ŠOBRĪD LASA

AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks stāsta, ka līnija ir sadalīta posmos, tās izbūvi plānots realizēt pakāpeniski līdz 2020. gada beigām, būvējot to virzienā no Igaunijas robežas uz Rīgu.

Jauna elektropārvades līnija aptuveni 20 kilometru garumā tiks būvēta no Igaunijas robežas līdz esošajam elektropārvades līnijas koridoram posmā Rūjiena-Aloja, tālāk to turpinot pa esošās 110 kV līnijas koridoru gar Aloju, Limbažiem un Skulti līdz Saulkrastiem.

Savukārt tālāk līnija tiks izvietota blakus topošajam “Rail Baltica” dzelzceļam, bet pēdējais posms 2 km garumā līdz Rīgas TEC-2 būs paralēli plānotajai autoceļa E22 trasei.

Jaunais elektropārvades tīkla starpsavienojums ir būtisks nākotnes infrastruktūras projekts visam Baltijas jūras reģionam.

Tas palielinās Baltijas reģiona elektroapgādes drošumu, nodrošinās efektīvu elektroenerģijas tirgus darbību Baltijā un palielinās ražotāju konkurētspēju kā Baltijas valstu iekšienē, tā arī starp Baltijas un Ziemeļu valstīm.

Paredzēts, ka caurlaides spēja abos virzienos palielināsies par 500/600MW.

Projektā paredzēts izbūvēt 330 kV augstsprieguma elektropārvades līniju 176 kilometru garumā no Rīgas TEC-2 līdz Igaunijas robežai, kā arī veikt apakšstacijas TEC-2 paplašināšanu.

Savukārt Igaunijas pārvades sistēmas operators “Elering” izbūvēs šīs līnijas daļu Igaunijas teritorijā līdz apakšstacijai Kilingi-Nōmme.

Līnija šķērso 11 pašvaldības un kopumā paredzēts pacelt 560 balstus.

Kopējās projekta izmaksas ir apmēram 84 miljoni eiro, no kuriem 65% tiks segti no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu līdzekļiem.

Elektropārvades līnijas projektēšanas un izbūves darbus veic pilnsabiedrība “EE-LV Interconnection”, savukārt darbus apakšstacijā TEC-2 – “Empower AS” filiāle Latvijā.

Ņemot vērā projekta nozīmīgumu, Ministru kabinets ir noteicis tam nacionālo interešu objekta statusu.

Nacionālo interešu objekta statusa piešķiršana ir veids, kādā valsts realizē politisko izšķiršanos saistībā ar plānoto valsts attīstību enerģētikas jomā un uzņemto starptautisko saistību izpildi.

“Augstsprieguma tīkls” ir neatkarīgs elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu.

Uzņēmums sniedz pārvades pakalpojumu, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, un nodrošina brīvu trešās puses pieeju pārvades tīklam, kāarī veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu elektroenerģijas pārvadi.