Ziemeļzemju mežonīgās dejas triloģijā 0

Laikmetīgās dejas apvienības “Dejas anatomija” jaunais uzvedums “Mežonīgā triloģija” ir izrāde performance, kurā radošā komanda mēģina portretēt dzīvi nomaļās Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienas pierobežu teritorijās. Pirmizrādes notiks no 27. līdz 29. janvārim Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā “H2O 6”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Lasīt citas ziņas

“Dejas anatomija” ir šobrīd Latvijā vienīgā laikmetīgās dejas apvienība, kas regulāri veido un piedalās dejas izrādēs ne tikai kā kolektīvs, bet arī kā individuāli mākslinieki. Apvienība savā darbības virzienā akcentē jaunu formu un dejas izpausmju tehnikas meklējumus, kā arī dejas sintēzi ar citām mākslas jomām. Šogad “DA” izrādes “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?” un “Cik tuvu?” nominētas kā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā.

Izrāde “Mežonīgā triloģija” tapusi laikmetīgās dejas rezidenču programmas “Wilderness” ietvaros. Tā ir unikāla starptautiska rezidenču programma, kas notiek Ziemeļu un Baltijas valstu reģionā, iesaistot piecas valstis un apmēram 50 reģiona laikmetīgās dejas mākslinieku. Programma sniedz iespēju māksliniekiem strādāt, pētīt un veidot jaunradi attālos lauku apvidos, neskartas dabas tuvumā, iedvesmojoties no apkārtējās vides un iedzīvotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dejas anatomijas” radošā komanda 2013. gadā viesojās Dānijas ciematā Toflundē un Norvēģijas pilsētā Hammerfestā, bet pērn pēc pašu iniciatīvas apmeklēja arī Latvijas austrumu pierobežas ciematu Indru. Iespaidi gūti ledus aukstajos Skandināvijas zemju nostūros, kas rada izrādes tapšanas fonu.

Iznākumā tapusī izrāde ir apvienības “Dejas anatomija” un skatuves mākslas producentu kompānijas “Pigeon-Bridge” pirmais kopīgi producētais darbs. Izrādes veidotāji ir horeogrāfi un izpildītāji Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova un Edgars Šļakota. Tā tapusi kā triloģija, kuras pamatā ir dokumentēti iedzīvotāju stāsti un ikdienas dzīves epizodes, ko papildina radošās komandas gūtie iespaidi un vērojumi.

“Katra daļa atklāj spilgtākos vietējo iedzīvotāju identitātes veidojošos aspektus no vēsturiskā, politiskā, sociālā, arī klimatisko apstākļu un teritoriālā skatpunkta,” vēsta izrādes producente Zane Estere Gruntmane. Par galvenajiem jautājumiem izvirzītas vietējo iedzīvotāju vērtības un vietas kā identitātes veidotājas.

Izrādes mūzikas autore un izpildītāja ir pazīstamā koklētāja Laima Jansone, ar kuru “DA” sadarbojusies arī iepriekš. “Aukstumā viss top trausls, bet katra skaņa iegūst īpašu skanējumu, tā ir labāk sadzirdama,” teic izrādes mūzikas autore.

Izrādes tapšanā piedalījušies arī Anda Skrējāne, videomākslinieki Raitis Ābele un Valentīns Nagibins un gaismu mākslinieks Dāvis Burmeisters, kā arī video skaņas radītāji Arvīds Augšups un Anete Vanaga.

“Mežonīgās triloģijas” pirmā publiskā prezentācija notika pērn augustā Marianhamā Somijā.

Varbūt noder

Izrādes: 27., 28., 29. I 19.00; 9., 10. III 19.00 Arhitektūras un mediju centrā “H2O 6”.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 9, skolēniem, studentiem, pensionāriem, ISIC, ITIC karšu īpašniekiem – EUR 5

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.