×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Ziemīgas balādes tiem, kas ilgojas, sapņo un cer

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Raimonds Ozols, Andris Ērglis, Annija Putniņa un Jānis Lūsēns.

No 16. līdz 26. decembrim Latvijas pilsētās turpināsies komponista Jāņa Lūsēna pērn iesāktā tradīcija – labas mūzikas cienītājiem dāvāt jaunu Ziemassvētku programmu.  Deviņos koncertos ar nosaukumu “Kā man tevi sasildīt” skanēs J. Lūsēna ziemīgas mīlas balādes, īpaši radītas dziedātājiem Andrim Ērglim un Annijai Putniņai. Līdzās viņiem uz skatuves vijolnieks Raimonds Ozols, Jāņa Lūsēna instrumentālā grupa, zvanu ansamblis “Primus” un pilsētu labākie kori.

“Šī programma ir ļoti melodiska, muzikāli krāšņa un dažāda,” stāsta dziedātāja Annija Putniņa. “Tur ir gan austrumnieciski motīvi, gan džeza elementi, un katra dziesma ir atšķirīga, ar savu stāstu un domu, kas vijas cauri visam ciklam,” teic soliste, piebilstot, ka dziedāt oriģinālmūziku viņai esot īpašs notikums. “Tas ir brīdis, kad dziedātājs rada kaut ko pilnīgi jaunu, jau sen no likteņa gaidīju šādu iespēju.”

Koncertprogramma “Kā man tevi sasildīt” veidota kā divdaļīgs muzikāls vēstījums, kura pirmajā daļā izskanēs jaunā cikla mīlestības dziesmas dzejas lielmeistaru Leona Brieža, Māra Čaklā, Ojāra Vācieša, Imanta Ziedoņa, Māras Zālītes un Pētera Brūvera vārdos, ļaujot izbaudīt visdažādākās noskaņu gradācijas. Koncerta otrā daļa būs muzikāla kolāža no Jāņa Lūsēna daudzu gadu garumā tapušām dziesmām Ziemassvētku laikam, ko krāsainu un muzikāli daudzveidīgu padarīs zvanu ansambļa “Primus”, koru un kora solistu, pavadošās grupas un vijolnieka Raimonda Ozola klātbūtne.

Īpaša nozīme dziesmu ciklā piešķirta vijolei. Tās repertuārā būs gan zināmu Ziemassvētku dziesmu popūrijs Raimonda Ozola spilgtā solo izpildījumā, gan klusā basku šūpļadziesma kora “a capella” sniegumā, gan koncertprogrammas “Mazu brīdi pirms” lielā sastāva skanējumā, gan populārā “Nakts” himniski pacilājošās skaņās dos iespēju ikkatram sajust tās Ziemassvētku sajūtas, kas turētas sirdī visu gadu un nu caur mūziku piepildās visdažādākajos veidos. “Muzikālās izteiksmes ziņā vijole atveido skaisto un netveramo gan dievišķā, gan velnišķā izpratnē,” stāsta programmas veidotāji.

Tie klausītāji, kuri ir pazīstami ar komponista Jāņa Lūsēna cikliem “Mazu brīdi pirms”, “Tas vārds”, “Zelta sirds”, “Kad Mīlestība dzimst” un šogad tapušo ciklu Ingum Pētersonam “Romantika”, būs patīkami pārsteigti par jauniem meklējumiem komponista radošajā rokrakstā. “Dzejas smalkums un spēks kopā ar maigajām un temperamentīgajām melodijām solistu niansētajā izpildījumā radījis jauna veida komunikāciju visiem tiem, kas ilgojas, sapņo, skumst un cer”, teic dziesmu autors, komponists Jānis Lūsēns.

Starp citu, mīlas dziesmu cikls “Kā man Tevi sasildīt” no decembra sākuma ir pieejams arī kompaktdiska versijā!

 

Varbūt noder!!

16. XII Valmieras kultūras centrā

17. XII Latgales vēstniecībā “Gors”

18. XII Jelgavas kultūras namā

20. XII Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

21. XII Ventspilī teātra namā “Jūras vārti”

22. XII Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

23. XII Madonas kultūras namā

25. XII Alūksnes kultūras centrā

26. XII Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 26

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+