Latvijā
Rīga

Ziepniekkalnā pamatīgi piedzērušies vecāki bērna klātbūtnē sarīko skandālu 16

Foto RPP

Pamatīgi piedzērušies vecāki bērna klātbūtnē sarīkojuši skandālu, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

28.oktobrī neilgi pēc pulksten 21.00 likumsargi devās uz izsaukumu Ziepniekkalnā, kur norisinājās ģimenes konflikts.

Ierodoties notikuma vietā, dzīvokļa durvis atvēra izsaucēja. Sieviete pastāstīja, ka vīrs viņu rāvis aiz matiem. Policisti mājoklī sastapa arī izsaucējas vīru, kurš noliedza sievas izvirzītās apsūdzības. Izsaucējai izskaidrotas viņas tiesības – gan rakstīt iesniegumu par miesas bojājumu nodarīšanu, gan lūgt nošķirt vardarbīgo dzīvesbiedru. Izsaucēja skaidroja, ka nevēlas dzīvesbiedra nošķiršanu, bet lai policisti veic audzinoša rakstura pārrunas ar viņas vīru.

Pārrunu laikā no abiem pieaugušajiem sajusta spēcīga alkoholam raksturīgā smaka. Jautājot par alkohola lietošanu, abi vienbalsīgi noliedza, ka būtu iepriekš lietojuši grādīgos dzērienus.

Policisti, turpinot apskatīt mājokli, tajā konstatēja arī mazgadīgu bērnu. Manāmi iereibušo vecāku atvase bija spiesta klausīties vecāku konfliktā. Bērns apstiprināja, ka abi pirms policijas ierašanās lietojuši alkoholu un strīdējušies. Puika paskaidroja, ka labprāt dosies pie vecmāmiņas. Policisti sazvanīja sirmo kundzi, kura nevilcinoties piekrita savā mājoklī uzņemt mazdēlu. Pēc neilga laika sieviete ieradās pakaļ mazbērnam.
Jāpiebilst, ka dzīvoklī atradās arī suns, kuram tika nolasīts čips. Pārbaudes laikā konstatēts, ka suns ir reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā.

Abi strīdnieki nogādāti dežūrdaļā, kur veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās. Bērna tēvam konstatētas 3,14 promiles, bet bērnu mātei 2,79 promiles.

Lietas materiāli saistībā ar abu vecāku pienākumu nepildīšanu nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem. Tāpat informēta Rīgas bāriņtiesa.

LA.lv