Latvijā
Politika

Zīgerists ar banāniem, Brigmanis ar gurķiem. Turklāt – lietuviešu24

Foto – Ģirts Zvirbulis

Daudzi joprojām smej par politisko avantūristu Joahimu Zīgeristu, kurš 1993. gadā, pirms 5. Saeimas vēlēšanām, piebaroja savus atbalstītājus ar banāniem. Par spīti smējējiem, tas nostrādāja un Zīgerists tika ievēlēts Saeimā. Iespējams tādēļ Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šo metodi mēģina atkārtot – tikai banānu vietā gurķi. Precīzāk – gurķu sēklas. Turklāt – importētas no Lietuvas.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavas pils parkā norisinājās ikgadējās Stādu dienas, kas pulcē simtiem stādu audzētāju, tiek tirgotas sēklas, dārza tehnika, darbarīki un vēl citas lietas. To apmeklē tūkstošiem dārza entuziastu. Kā jau vairumā masu pasākumu priekšvēlēšanu laikā, arī šeit neiztika bez politiskās aģitācijas. Un pavisam likumsakarīgi, ka ZZS ilggadēji pārvaldītajā “cietoksnī” Jelgavā, visdrošākie bijuši tieši šī politiskā spēka pārstāvji. Tikai izpildījums šoreiz sanācis šaubīgs.

“Ar ģimeni regulāri apmeklējam Stādu dienas un uz tām devāmies arī šogad. Pasākums bija lielisks un kupli apmeklēts, daudz interesantu lietu un aktivitāšu. Pat īsti nepamanīju, kas un kurā brīdi mums rokās iespieda dāvanu – paciņu ar gurķu sēklām,” stāsta svētku apmeklētāja Linda. Tikai pēc kāda laika viņa pamanījusi, ka dāvanai piesprausts arī ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa parakstīts apsveikums.

“Mana nodarbošanās saistīta ar mārketingu un sākumā es pat nopriecājos par tik labu un asprātīgu ideju, kā ar salīdzinoši nelieliem resursiem uzrunāt cilvēkus. Vienkāršu skrejlapu vai bukletu ar politisko reklāmu, visticamāk, vairums izmestu, bet sēklas taču noderēs. Taču tad es ieraudzīju, ka šīs sēklas ražotas Lietuvā un viss labais iespaids bija pagalam. Vai tad tā rīkojas partija, kas sevi sauc par saimniekiem savā zemē? It kā mums savu sēklu ražotāju trūktu! Latviešu zemnieks ir slavens ar taupīgumu, un var jau būt, ka Lietuvā sēklas sanāk kādu centu lētākas, bet partijai jau vajadzētu rādīt piemēru, kā savējos atbalstīt,” sprieda sieviete.

Kā pārliecinājos, minētās sēklas patiešām nāk no Lietuvas uzņēmuma “Nojus”. Uz jautājumu, kādēļ potenciālo atbalstītāju apdāvināšanai izvēlēta kaimiņvalsts produkcija nevis kāda Latvijas ražotāja gurķu sēklas, Brigmanis atsmēja: “Es tādai niansei īpašu vērību nepiegriežu. Lietuvieši un latvieši jau brāļu tautas vien ir, kā saka. Mūsu abu valstu tirgi ar produktiem tā savijušies, ka gandrīz kļuvuši kā viens. Šīs sēklas uz kopējā fona, kur ir “Maxima” un citi lieli uzņēmumi, nav pat izdalāmas. Galvenais šīm sēklām – lai viņas labi dīgtu, labi augtu un dotu labu ražu. Ja tas nebūs – tad gan no lietuviešiem vairs neko nepirkšu.”

Saistītie raksti

Šeit droši vien vietā atgādināt, ka pirms kļūšanas par Saeimas deputātu Brigmanis bija Latvijas Sēklaudzētāju asociācijas prezidents. Šīs organizācijas mērķis ir aizstāvēt tieši Latvijas sēklaudzētāju intereses, apvienot tos kopīgu mērķu sasniegšanai, kā arī informēt pārējos lauksaimniekus un citus interesentus par asociācijas biedru piedāvāto sēklas un stādāmo materiālu.

LA.lv