×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Zīgerists: Banānu dāļāšana bija komunistu meli, bet nu politiķi ir vien sistēmas skrūvītes (28)

Foto no privātā arhīvaFoto no privātā arhīva

Joahims Zīgerists

70 gadu jubileju šonedēļ svinēs Joahims Zīgerists, kurš savulaik bija viens no spilgtākajiem tēliem Latvijas politikā. No aktīvās politikas Zīgerists jau labu laiku ir attālinājies, tomēr joprojām bieži viesojas Latvijā un bez liekas publicitātes nodarbojas ar labdarību Zemgales pusē. Pirms pāris gadiem Jelgavas novada dome pat apbalvoja Zīgeristu ar Goda diplomu un Atzinības rakstu, jo naudas izteiksmē viņa sarūpētā palīdzība bija mērāma simtos tūkstošu eiro.

Daudzu vēlētāju atmiņā Zīgerists ir palicis ar banānu dāļāšanu Saeimas vēlēšanu dienā (banānus saņēma viņa atbalstītāji, kas ar autobusiem tika vesti no Rīgas uz Jelgavu, lai nobalsotu par Zīgeristu). Šo epizodi, kas kļuvusi par Latvijas politikas folkloru, pats Zīgerists gan raksturo kā “komunistu safabricētus melus”, jo latviešu tautu neesot iespējams uzpirkt ar banāniem. Viņš nevēlas komentēt arī savulaik izskanējušās baumas par viņa netradicionālo seksuālo orientāciju. “Es varu arī jums pavaicāt, vai jūs labprāt mīlējaties ar apavu birstēm vai mežacūkām?” intervijā žurnālam “Mājas Viesis” norāda Zīgerists.

Viņš žēlojas, ka mūsdienās trūkst spilgtu un drosmīgu politiķu. “Politiķi ir kļuvuši par politiskās sistēmas skrūvītēm ar vienu vienīgu mērķi – saglabāt savu varu.” Zīgerists gan ir negatīvi noskaņots arī pret jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu, kurš viņam gan cilvēciski, gan politiski šķiet pretīgs.

2003. gadā Zīgerists iesaistījās kampaņā pret Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai, uzskaitot vairākus argumentus, kādēļ tā nebūtu laba doma. Viņš pareģoja, ka Latvija zaudēs “veco labo latu”, eiro izraisīs cenu kāpumu, bet Rīgā un citās pilsētās par pašvaldības vadītājiem kļūs krievi. “Latvijas jaunatne kā bēgļi lielā skaitā pametīs šo zemi. Mēs kļūsim par vecu zemi un lēnām izmirsim,” tolaik brīdināja Zīgerists.

Lai gan kopējais vēstījuma tonis bija pārāk pesimistisks, nevar noliegt, ka daudz kas no Zīgerista pareģotā ir piepildījies: lats ir nomainīts ar eiro, Rīgā saimnieko Ušakovs, bet simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju aizbraukuši uz citām ES dalībvalstīm. Taču pats Zīgerists tagad intervijā atzīst, ka pievienošanās ES un NATO tomēr bija pareizs solis. “Mūsu valsts ir maza, ar nelielu iedzīvotāju skaitu un nedaudziem resursiem. Lai uz pasaules kartes Latvija būtu arī pēc 100 gadiem, mums jāizvēlas cita politika. Ne tāda, kādu to var atļauties lielās un bagātās valstis.”

Pilnu interviju ar Joahimu Zīgeristu lasiet jaunākajā žurnāla “Mājas Viesis” numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. NOSTĀJOTIES PRET TRAMPU, ŠIS TIPS LABI PARĀDA, NO KĀDAS SILES VIŅŠ BAROJAS !!!

 2. ZĪĢERISTS palīdzēja Latviešu tautai un tauta to saprata,bet it neko nepalīdz Latviešu
  tautai Šķēle,Lembergs’,Godmanis,Dūklavs , Āboltiņa,arī Lemberga ieliktais prezidents tikai kalpo viņam
  Totie ir sazaguši darba tautas miljonus un vēl ņirgājas par to.Vai tad
  Lembergs nav blēdis.

 3. Žīgerists ir blēdis! Atbildēt

  Pastāstiet labāk, kā homoseksuālists Joahims Zīgerists ar savu “vīru” Uwe Hempen terorizēja viņa īpsašumā A.Čaka ielā 38 mājas iedzīvotājus, kā krāpās ar nodokļiem! Latvieši, jūs esat idioti un tālāk par savu degungalu redzēt negribat, nevarat iedomāties, ko šitais krāpnieks – homoseksuālists būtu izdarījis ar šo valsti, ja viņam būtu teikšana! Ne velti šo atkritumu izmeta no Ungārijas, kur viņš gribēta vietējos apčakarēt!

 4. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 5. Cepuri nost, jo paties GODAVIRS. Skumji ka idioti un klike noeda cilveku.

 6. Pag, pag – banāni bija nofilmēti, kā Zīgerists tos dala tantiņām un to parādīja “Labvakar”. Var jau būt, ka fons bija cits, bet banāni bija gan!

  • Tā bija tā izdalīšana trūcīgo bērniem.
   PĒC vēlēšanam !

  • demagogu paņēmiens: . Atbildēt

   ” it kā viņam nozaga…
   it kā viņš nozaga… ”
   Bet negatīva uzmanība ir pievērsta un
   ar noslēpumainību pastiprināta !
   ///
   Kaut tu ātrāk nosprāgtu, smirdīgais trolli, līdz ar taviem
   labvakara “varoņiem”, kuri bija “atraduši” “noslēpumus”,
   kurus pat bērnudārznieki zināja !

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2013. gads): “Plikadīdas, kuriem visa manta mugurā, bet bagātība vēderā, politikā lien ne jau cēlu mērķu vadīti. Kādi mērķi var būt, ja pēdējās tupeles nošķiebtas, zupa plāna iestrēbta, banka spiež un parādi miljonos? Bet tie, kuriem galvā nav vējš, ir ko strēbt un lieks kurpju pāris, politikā neies, jo tejāteris nav tā vērts, lai maltu svešus sū… Latvija iet bojā? Tauta izmirst? Ļoti labi. Sen bija laiks dot vietu dzīvīgākām tautām. Bet ķērcieni “все пропало, клиент уезжает, гипс снимают!!!…” vairs nedarbojas – par vēlu.” ( cit.vied.aut.: komentētājs “nomr”, diskusjia pie zinātnieka un publicista Artura Priedīša esejas “Nozieguma brīvība” pa lēto pērkamajā interneta portālā “pietiek-com” )
  —–
  Mediju ziņa (2008. gads): “Šajā pašreizējā Latvijas valstī politika un tai pakārtotā valsts un pašvaldību pārvalde ir veids, kā ar ļoti apšaubāmām darbībām “nopelnīt” naudu tiem, kas citādāk to darīt neprot. Jau no paša sākuma salīdzinoši nedaudzajiem varas turētājiem bija izdevīgi visu šīs valsts sabiedrību dalīt tā, lai atstumtu no “barības galda” pēc iespējas vairāk aktīvu iedzīvotāju. Par to maz kurš runā, bet tas nu reiz ir fakts! Pie mums mazskaitlīga politekonomiskā “elite” – saeimas “tautas kalpi”, gan attiecīgajā laika posmā valdošie, gan tiem opozīcijā esošie politekonomisko interešu grupējumi, kuri sevi dēvē par “partijām”, no “valdošās koalīcijas” līderiem sastāvošā pretlikumīgā, valsts pamatlikumam Satversmei un citiem likumdošanas aktiem neatbilstošā “koalīcijas padome”, kā arī tās kontrolētās valdības “politiski atbildīgie” funkcionāri – visu vērtē un skaita nevis pēc smadzenēm, bet pēc “mutēm pie siles”. Šī “elite” uzskata, ka pie valsts un pašvaldību budžetu un citu resursu, kā arī pie valsts un pašvaldību pasūtījumu, subsīdiju u.c. politiski motivētu privilēģiju dalīšanas “savējiem”, pie SILES jāpielaiž pēc iespējas mazāk mutes.” … (apt.cit.aut.: uzņēmējs un mecenāts J. Gombergs)
  —–
  .
  “Par šo gan runāt “neesot glīti”…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 9.07.2008., Nr.6. )
  .
  “Lai jādzīvo nav ‘di#su pliku’ ~
  Šai “valstī” ‘taisīt’ “politiku”,
  ‘Lien’ mutanti, kam s(kaidas) galvā,
  Un lielkretīnu smaka spalvā.
  .
  Tie, kuri “valstī” ‘SILI bradā’,
  Bez “politikas” ‘sprāgtu’ badā,
  Jo – nejēdz VISPĀR neko darīt,
  Kā vienīgi – ‘pa trekno parīt’:
  .
  Pēc “shēmām” dalot ‘budžet-piķi’,
  Tur ‘atslauc taukus’ “politiķi”,
  Ar paštaisītiem likumpantiem,
  No SILES sugas “konkursantiem”.
  .
  Caur ‘tenderiem’ tiek budžets tērēts,
  Lai katrs “zobratiņš” top ‘smērēts’:
  Iekš SISTĒMAS un “aparāta”,
  ‘Rij’ lērums KRETĪNU, bez sāta.
  .
  Šai “valstī” smadzenes NAV vērtas,
  Pat tik, cik ‘subproduktos svērtas’:
  Ir “kaitīgs process” domāšana ~
  To aizstāj prasta ZOMBĒŠANA.
  .
  Ja MUĻĶU ZEMĒ dzīvot riebjas,
  Dēļ tā, ka “valsts” ‘uz galu šķiebjas’,
  Var ‘šņorēt pastalas un paunas’ ~
  Rast SIB-īrijās mājas jaunas:
  .
  Drīz paliks “valstī” ‘SILES brāļi’,
  Un smagāk NOZOMBĒTIE ‘pāļi’ ~
  Jo ‘mazāk mutes būs pie galda’,
  Jo – ērtāk tiem, kas MZ “valda”!…”

  Par šo gan runāt “neesot glīti” ~
  ‘Viebj skābus feisus’ “sorosīti”,
  Un SILES lopi rukšķ uz “bļauriem”,
  Kam klusēt pieriebies kā ‘bauriem’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. Vai tev Vācijā sēdēt arī gadījās? Ja jā, cik ilgi sēdēji un par ko? Te 70? Tas vēl spēka gadi. 100 000 labāk būtu ziedojis labākiem mērķiem, kaut jenkurš ziedojums ir pateicības vērts.

  Latvijai vajag naudu referendumiem, kā komunistus un komunistu nomeklatūru un viņu bērnus, kas pārmabtojuši komunistu blēdības, padzīt no politikas!

 9. Lats ir nomainīts ar eiro,tikai nav,ne nomainīts “plakanais” ienākuma nodoklis,ne arī noteikta samazināta PVN likme ikdienas pārtikai,kā Eiropā! Nav pat neatkarīgu slimokasu,kā citās jaunajās ES valstīs un bezmaksas augstākās izglītības.

 10. Laikam visiem ir aizmirsies, kādā kompānijā Zīgerists sēdēja vēlēšanu naktī un kā TV stāstīja, ka pirmais ceļš viņam būšot uz Maskavu.

 11. Ja Vācijā jau dzied:” Ādolf, nāc atkal atpakaļ (Mein Kampf ar komentāriem – pirktākā gr. 2016.g. ), tad
  pilnīgi iespējams, ka arī Latvijā drīzumā izdzirdēsim – Joahim, nāc atkal….?

 12. Cik atceros, banāni un konfektes Jelgavā tika TRŪCĪGAJIEM bērniem un
  nevis pirms, bet PĒC VĒLĒŠANĀM !!
  Starpkaru periodā saradušies proletārieši tika musināti: vācietis … ekspluatātors … …
  Interfrontieši pat tēloja nabadzīgos un, paciņu saņēmuši, aizmuguriski
  ņirgājās – Obmanuļi fašista ! – …

 13. Stāsts par banāniem tiešām ir meli un leģendas,biju šajā situācijā klāt un labi to atceros.Ja mūsu politiķi būtu tik daudz palīdzējuši Latvijai,ka Zīgerists,tad šodien dzīvotu daudz labāk.Neviens nevar teikt,ka viņš būtu kaut ko prihvatizējis vai nozadzis.Bija daudz lietu,kuras viņš redzēja un saprata,bet mēs vēl bijām par stulbu tajos gados lai to ņemtu vēra.Ar viņu kopā visus gadus bija arī Odisejs Kostanda,kuru “Latvijas ceļš” burtiski noēda bez sāls.Šobrīd gandrīz vienīgais godīgais politiķis ir Jānis Bordāns,kura partija jau labu bridi pamatīgi aug.Ceru,ka varbūt viņam izdosies nākt pie varas un sakārtot tās cūcības,kuras esošie ir sataisījuši.

 14. Zīgeristam pārmeta, ka viņš grib pārveidot avīžu kiosku pie Brīvības pieminekļa par kafejnīcu. Ak, kā viņš kaut ko tādu varot iedomāties. Tā esot “svētuma” zaimošana. Bet neļāva viņam to darīt tāpēc, ka viņš nedeva “kukuli”. Un kāds cits tur izveidoja – ko? Acīmredzot, ar kukuļa palīdzību. Un lētticīgajai tautai ieskaidroja, ka Zīgerists ir gandrīz vai “nelabais”.

 15. Komunisti darija visu lai normalus trimdiniekus nomelnotu . Man pat pazistami krievi balsoja par Joahimu .Vel bija Gundars Valdmanis , kurs jau toreiz skaidroja , komunisti izlaupis Latviju .

 16. Ka toreiz neklausījās uz politiķu vārdiem, bet redzēja darbus, balsoja par Zīgeristu., sevišķi, ja zināja vai redzēja, kas ir viņa aprējēji. Nebūtu tauta tik apjukusi un apreibusi, tikko izlauzusies no sasmakušās mucas, vēl nesagremojusi visu tur pa spundi iebaroto, būtu Zīgeristu sev nosargājuši. Mēs varam lepoties, ka tāds cilvēks mūs pieņem kā savus.

  • Žīgerista lielākā kļūda bija, ka savā sarakstā bija savācis varaskārus “kažoka uz otru pusi mainītājus”, kuri visi pēc iekļūšanas Saeimā pārgāja uz citām partijām.
   Un stāsts par banāniem tik tiešām ir meli, jo es pats intereses pēc ar Zīgerista autobusu aizvizinājos uz Jelgavu. Nekādi banāni netika dāvināti, bet tika piedāvāta atspirdzinošs bezaikahola dzēriens plastmasas glāzītē.
   Pēc atgriešanās no Jelgavas Stacijas laukumā Zīgerists sagaidīja un katram pateicās personīgi, paspiežot roku. Atzīšos, ka tobrīd gan es sajutu lielu kaunu, jo patiesībā biju tur Jelgavā nobalsojis par “tēvzemiešiem”, nevis par Zīgerista sarakstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+