×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2016
Drukāt

Zigfrīds Dzedulis: Monopolista apetīte nepārsteidz; amatpersonas neapjēdz jauno elektrības tarifu sekas (37)

LETALETA

No 1. augusta noteikto jauno abonēšanas maksu iedzīvotājiem (mājokļos ar vienfāzes pieslēgumiem 1,50 eiro mēnesī, mājokļiem ar trīsfāžu pieslēgumiem – 2,40 eiro par vienu ampēru gadā bez pievienotās vērtības nodokļa) valstī vienīgais elektrotīklu īpašnieks un uzturētājs uzņēmums “Sadales tīkls” pamato ar nepieciešamību lietderīgāk izmantot izbūvētos pieslēgumus.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis arī apgalvo, ka no klientu kopskaita (tādu pavisam ir 
1 200 000) šo maksājumu lielākā daļa (ap 750 000) nejutīšot, proti, nekāda sadārdzinājuma nebūs. Toties tikšot panākts lielāks līdzsvars starp tiem patērētājiem, kuri elektrību tērē, un tiem, kuri to netērē, kaut arī elektrības tīkliem ir pieslēgušies.

Taču no malu malām redakcijā no iedzīvotājiem, tostarp uzņēmējiem saņemtie signāli liecina, ka notiek pilnīgi pretēji Pinkuļa kunga apgalvojumiem. Par aizvadītajiem diviem mēnešiem saņemtie elektrības rēķini ir ievērojami sadārdzinājušies.

Piesolītā līdzsvara vietā tīšuprāt radīts absurds – ļaudis ar mazāku rocību, kuri, naudu taupot, tērējuši elektrību mazāk, tagad spiesti maksāt vairāk. Vai tā izpaužas piesolītais līdzsvars?!

Elektronisko sakaru uzņēmuma “Baltcom” valdes priekšsēdētājs Nikolā Buasēns atzīst, ka telekomunikāciju, lauksaimniecības un virknei citu nozaru uzņēmumu, kuriem tehnoloģiski nepieciešami daudzi pieslēguma punkti, jaunie tarifi radījuši ievērojamu un nepamatotu elektrības sadārdzinājumu.

Pagājušajā nedēļā notikušajā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē, kurā apsprieda uzņēmuma “Sadales tīkls” ieviestos un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) neapdomīgi apstiprinātos tarifus, man radās iespaids, ka ne “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs A. Pinkulis, ne SPRK pārstāvis Gatis Ābele, ne Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Patmalnieks īsti neapjēdz, kādas ir ieviesto tarifu sekas. Un pat nedzird vai izliekas nedzirdam, ko saka iedzīvotāji. Pirmais Saeimā mēģināja vilkt veco meldiņu par tarifu līdzsvarošanu un to, ka iedzīvotāji varot izvēlēties sev atbilstošu elektrības cenu piedāvājumu. It kā nebūtu zināms, ka elektrības vadi un kabeļi pieder monopoluzņēmumam “Sadales tīkls”.

Otrais apgalvoja klātesošajiem, ka pirms tarifu apstiprināšanas SPRK esot rūpīgi tos vērtējis. Bet trešais pūlējās iestāstīt, ka jaunie tarifi likšot iedzīvotājiem naskāk pārskatīt, cik stipri pieslēgumi viņiem vajadzīgi. Monopolista apetīte nepārsteidz. Tāpat nepārsteidz, ka amatpersonas un ierēdņi dzīvo savā, no iedzīvotāju problēmām atrautā pašapmierinātības pasaulē.

Pārsteidzošākais un bēdīgākais ir tas, ka Saeimas deputāti šajā komisijas sēdē nodemonstrēja savu nevarību, kaut arī no viņiem visvairāk tiek gaidīta rīcība, turklāt neatliekama. Tā vietā, lai vēl šogad pārtrauktu šo “Sadales tīkla” radīto un SPRK vieglu roku apstiprināto absurdu, deputāti neatrada neko labāku kā uzdot Ekonomikas ministrijai plašāk izskaidrot iedzīvotājiem izmaiņu nepieciešamību. Izrādās, nelaime nav elektrības rēķinu dramatiskā sadārdzinājumā, bet iedzīvotāju neizglītotībā. Sak, paši esat muļķi, ja nespējat apzināties, cik svarīgi maksāt par elektrību trīskārt lielākus rēķinus.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Joks ir tas ka ja seko Kw/centam. tad var paskaitļot kurā momentā var atteikties no tīkla- Elektrības ! Jocīgi ,bet fakts ! Vietā jaliek akumulātori un speciāli modificēti dīzeļ/benzīndzinēji ģenerātori degviela- izlietota motoreļļa,bremžeļļa,cepameļļa,nafta, jebkura degviela Tad nu sanāk ka 1L vairs nemaksā 90-1,3 Eiru,bet tikai simboliski 5-10 centi /litrā ! dedzinot dzinējā,8-12kw/h ģenerācija izmaksā 10 centi ,akumulātori apsorbē…. sanāk ka ja cena 20-30centi/kw-h zaudē racionālu pamatu kapeic jaņem tīkla elektrība.

 2. sūdains miets pa deputātu galvu Atbildēt

  nu ko par pienu maizi desu utt arī būs 3x lielāks rēķins.ko gudrīši domājat ka tas viss bez elektrības tiek saražots.idiotu baram vajag pameklēt kādu valsteli kuru mēs vēl cenu ziņā neesam pārspļāvuši un pateikt ka re mums vēl viss pa lēto.ja nemaldos latvenergo ir valsts uzņēmums.tātad mans tavs kaimiņa un vai tik mums nevajadzētu lemt par tām cenām.izskatās ka galvenajai pakaļai kas tur tup algā vairs ar n-padsmit tūkstošiem nepietiek.jautājums kā .gados elektrība varēja būt par 3 santīmiem????/laikam tak daugavā ūdens dārgāks palicis.pelna miljonus bet vēl dirš par pašizmaksas nesegšanu.būs laikam saeimai jāizskrūvē lampiņas.vai tik nevajag sākt taupīt no tā gala kas valstij nedid nekādu labumu

 3. Šāda valsts rīcība grauj cilvēku patriotismu Latvijai un tuvina mūs Krievijas vērtībām, kur tomēr cilvēks tiek novērtēts un visas izejvielas ir krietni lētākas. Mūsu algas, pensijas un pabalsti neatbilst kapitālisma peļņas kārei.

 4. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Latvijā ražotā elektro enerģija ir lētākā ES. To nodrošina visas trīs Daugavas HES ar elektro enerģijas pašizmaksu daži centi.

 5. Manai mājai pretī atrodas daudzdzīvokļu mājas un vakaros kad satumst viss rajons pārvēršas spoku sirreālistiskā vidē , reti kura dzīvokļa logos spīd gaisma , kādos tikai zibsnī televizora apgaismojums , visur dzīvo bērni , veci ļaudis kuriem jāmācās , jāpalasa kāda avīze,grāmata un jāveic citi noderīgi darbi , vai to mēs esam pelnījuši un izcīnījuši savā valstī dzīvot alās pie skalu uguns un neizglītotas nācijas , veiksmes stāsts ir savu panācis drīz puse Latvijas pārvietota uz Britu salām kur viss ir kā pie cilvēkiem , elektrība , silts ūdens , pārtika dzīves vieta un visi saņem algās tā lai par to visu var samaksāt un pat muļķu zemes iemītniekiem atlicināt.

 6. …un tad steigsies visa saja blediba, ka tas tika darits gadiem ilgi, vainot zalo energiju utt. Aiz visa ta stav monopols ar savu shemosanu. Gandriz 70% no OIK sagrabj/sanem Latvenergo. Tagad ir vel viens monopols – Sadales tikli. Ari tas nu ir izdomajis ka smelt naudu. Izvele tomer ir – dzivot pie svecem un velu mazgat ar rokam vai ari maksat zverigo shemoto sadardzinajumu.

 7. Iedomājieties, ka veikalā būtu par iespēju iepirkties jāmaksā! Un jo Tu mazāk pērc, jo vairāk jāmaksā par iespēju iepirkties! Veikalā tas liktos idiotisms! Elektrības andelētāji to par idiotismu neuzskata.

 8. Vai valsts budžetâ šogad bija ieplânotas elektroenergijas izmaksu kâpums budžeta iestâdêm?
  Piełauju ,ka papildus būs jâmeklê 3-7miljoni.
  Sadales tîkli noskriesies mainot drošinâtâjus par savu naudu un ielîdís vêl lielâkos mînusos.
  Elektroenergijas patêrińš praktiski nemainîsies,bûs jâmaina elektro lînijas ievada kabeła aizsardzîbas drošinâtâjs uz tâdu nominâlu ,kâdu jaudu reâli patêrêjat .Sadales tîkliem juridiski atbrîvosies jaudas apakšstacijâs un varês ar uzviju pârdot tiem ,kam tâs pietrûkst.

  • Jautājums ir tikai par to, vai Latvijā tiešām kādam elektroenerģijas trūkst! Ja trūkst, kāpēc pārdodam leišiem un igauņiem? Līdzšinējā prakse ir bijusi un tagad izrādās ir palikusi nemainīga ,tas ir, ka taupot elektroenerģiju ilgtermiņā vienmēr nonākam pie tarifu celšanas – un tālāk atkal viss pa vecam. Šoreiz vēl klāt OIK, kurai arī PVN uzrēķina, tātad nodoklis par nodokli, piedevām maksājam par tīkliem par kuriem vienu reizi vismaz jau esam samaksājuši.
   Uzskatu, ka visi šie ”pamatojumi” ir viens liels fufelis, kurš galarezultātā novedīs pie liela elektroenerģijas patēriņa zuduma līdz ar tā izraisītajām sekām.

 9. Lai būtu nevarīgi,deputātiem arī tiek regulāri paaugstinātas algas!

 10. Mēs tuvojamies ZK liktenim,kur cilvēka vērtība tiek rēķināta maksātspējā un pilnīgai totalitārai varai.Brīvība palikusi vai emigrēt, vai sakožot zobus vilkt strīķīti līdz kapam.

 11. Naavi, tiem gejiem… Apetiite rodas eedot, un izskataas, ka vinni var pienemt, ko grib un kaa grib vienojoties ar iistiem cilveekiem par noteiktaam summaam un spiidzina iedziivotaajus, noveelu vinniem aizriities ar to naudu

 12. Vai autoram kāds ir pateicis, ka pie raksta ir nepareizā bilde? Visā tekstā ir runa par ST, bet bildē Latvenergo. Un nē, tas nav viens un tas pats.

 13. Kārtējās pastalnieku žēlabas par 2 eur mēnesī 😀

  • un kurš cilvēkus par pastalniekiem pataisija? tādi,kā tu noteikti..tev grūti saprast,ka kādam arī 2euro ir nauda un pa 2-10eur pieliek pilngi visam un kopā jau mēnesī būs ap+-70eur
   VISI MAKSĀJUMU IR ATKAL PAUGSTINĀTI+ KO TUR AR TĀM AUTOMAŠĪNĀM DOMĀ,PIEŅĒMA TO MISTISKO LIKUMU VAI NĒ,JA JĀ TAD ATKAL CIETĪS PARASTAIS CILVĒKS.KAD REIZ JŪS ZAGĻI PIESĀTINĀSITIES,KAD REIZ JUMS BŪS GANA!!!

  • Tu esi naivs vai izlicies par tādu? Par 2 eur traci netaisītu, taču ja no 31 eur rēķina, tagad ir jāmaksā 79 eur, tavuprātir sašutums nevietā?

  • Kādi 2 eiro????????????????????Preču / pakalpojuma nosaukums Apjoms Mērv. Summa bez PVN (EUR)
   Elektroenerģija ELEKTRUM UNIVERSĀLAIS
   Elektroenerģija 1 laika zonā 187.00 kWh 9.94
   Pārvades un sadales pakalpojumi
   Maksa par elektroenerģijas sadalīšanu 187.00 kWh 8.24
   Maksa par pieslēguma nodrošināšanu 1.00 gab. 1.24
   Obligātā iepirkuma komponentes
   Obligātā iepirkuma komponente (atjaunojamie) 187.00 kWh 1.97
   Obligātā iepirkuma komponente (koģenerācija) 187.00 kWh 3.04
   Atbalsts aizsargātajiem lietotājiem
   Elektroenerģija -100.00 kWh -5.32
   Elektroenerģija (ar atbalstu) 100.00 kWh 2.54
   Sadales pakalpojumu maksas samazinājums 1 -1.24
   Ar PVN 21% apliekamā summa (EUR) 20.41
   PVN 21% (EUR) 4.29
   Rēķina summa ar PVN (EUR)

 14. Esmu agrak samaksaji par 3 fazu pieslegsanu kadel man tagad jamaksa triskars es par 200 kw maksaju tagad 80 euro kas jus .. tieko salicis maja visu ekonomisku izdomo ko citu ezeli jus esat jus visus vajadzetu pieslegt pie stravas.

 15. Ko lai saka apetite debutatiem ar katru gadu aug.Ne par velti visas lielas firmas dodas uz arzemem elektroenergijas rekinu del .Un kas bus pec tam,kad lielofirmu nebus rekini bus 6 reizes lielaki 3 vieta.

 16. ir pieslegumi tika ari jaabut ,es nevaru paariet uz 1 faazi …ko jus tur merkakojaties ar musu maciniem ,,,driz vispar nebus kas jums maksaas ..visi paariesim uz malku

  • Vari mēģināt izlīdzēties arī šādā veidā, ja trīs fāzes nav nepieciešamas visu laiku; Преобразователь одной фазы в три. No yotybe.

 17. nekustamie ipasumi var novaakt savu reklaamu ,laujiet tak lasiit

 18. Kad mēs beidzot protestēsim pret visām negācijā? kad gāzīsim tos tizleņus, vai vnk apšausim???!!!

 19. Mūsu mazajā uzņēmuma par “IA strāvu “maksa palielinājusies 3 reizes!!!

 20. Kārētjais Latvijas deputātu impotences apliecinājums. Latvijā vara nepieder ne tautai, ne deputātiem bet gan ierēdņiem.

 21. Nu maitas vien sez taja valdiba!!! Tur jau lielaka dala ar vienu kaju zarka- grabs to naudu lidz? Tur nevajadzes!
  Kad vienreiz valdiba ar tautu lidzsvaros algas? Pat progresivo nodokli neievies- nevar- zaudes “kungi”!

 22. Domāju,ka šis nebūs vienīgais sadārdzinājums….Paies laiks un vēl pieliks….
  Un to ko viņi sauc par izlīdzinājumu arī nozīmē mazajiem maksātājiem palielināt maksājumus ne jau uz leju,bet uz augšu…..un tādēļ tā situācija ir tāda,kāda tā ir….

 23. Visa līdzšinējā energosaimniecība ir viens vienīgs izšķērdības piemērs par kuru tagad liek maksāt normālam patērētājam. Cik daudz BAMu, gateru un citas PSRS lauksaimniecības ražošanas objektiem stāv vecās līnijas un apakšstaciju jaudas nav pārvērtētas pat no piecdesmitajiem gadiem? Ja zagļi vēl nav nozaguši, tad tā arī tur viss mētājas, bet tagad mums liek apmaksāt šo bezjēdzību. Vai šī līdzsvara ieviešanā, kaut viena apakšstacija tiks pārveidota? Kaut viens kābelis vai gaisavadu līnija tiks rekonstruētas? To līniju uz to dārza mazmājiņu jau novākuši zagļi, nevis demontēta sistēmas līdzsvarošanai, bet Saeimā jau neviens neko no enerģētikas nesajēdz. Spraud kādus banānbus tik vēlies.

 24. lielums (© biedrs Berjozkins – Kājiņš) ama†personu un depu†ā†u neko neapjēdz!

 25. Nepiesātināmie zaglēni,viss par maz,jāliek tik klāt,arī tiem kuri taupa,sēž tumsā,lai tikai mazāk jāmaksā..nekaunīgi!!!!

 26. Šī ir visklajākā nekaunība no deputātu ,ministru,un kautkādas komisijas darbiem,viņiem pa tiešām valsts iedzīvotāji ir pie vienas vietas,vienkārši gribas viņiem iekraut pa tām stulbām galvām.Un kāpēc musu valsti valda tik daudz nekam nederīgu liekēžu ,kuri uzdzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina.Viņi valsts iedzīvotājus dzen izmisumā ,un piespiež atstāt savu valsti ,jo te jau vairs nav iespējams eksistēt ja negribi no bada nomirt.

 27. Citur pasaulē ir atļauts upēs ielikt garenturbīnas,ūdensratus bez īpašiem aizsprostiem,ražot elektrību savām vajadzībām visur,kur ūdens. Un man nebūs vajadzīga zelta pārvades līnija!Bet Latvijā speciāli radīts monopolstāvoklis un 700 upju aizliegums elektrībai,lai “audzētu zivis uz akmeņiem”.Un vēl reklamē,ka ir iespēja uzbuvēt lētās skandināvu elektrības pārvades kabeļus pāri Baltijas jūrai.Mums vajag svešu,atdot tiem naudu,bet savējais jāaizliedz,lai kāstu SAVUS iedzīvotājus!Greizā Latvija!

 28. div' pasaules, kas nesatiekas Atbildēt

  KUNGI tik žagojas, sava titāniskā darba rezultātu ieraugot. Savukārt tauta jūsmo par mērkaķa ātrumu, ar kādu TAUTAS KALPI ir pārvērtušies par tautas ienaidniekiem …

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+