Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
21. decembris, 2013
Drukāt

Žīgurs: elektrības patēriņš no rūpniecības pārgājis uz gaiši izgaismotajiem lielveikaliem

Pasniedz Gada balvas enerģētikā

AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs uzrunā klātesošos "Gada balva enerģētikā" laureātu apbalvošanas ceremonijā.

Latvijā elektroenerģijas patēriņš no kādreizējās rūpniecības pārgājis uz pakalpojumu sfēru – mūsu gaiši izgaismotajiem lielveikaliem, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business service” sacīja “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

“Elektroenerģijas patēriņš no kādreizējās rūpniecības ir pārgājis uz pakalpojumu sfēru – mūsu gaiši izgaismotajiem lielveikaliem. Mēs jau redzam, ka Baltijā rūpnīcu un industriālo objektu ir ļoti maz,” teica Žīgurs.

Viņš paskaidroja, ka tas saistīts ar Latvijas elektroenerģijas izmaksu struktūru un augsto obligātā iepirkuma komponenti tajā. “Pašreizējā elektroenerģijas izmaksu struktūra ar ļoti augsto obligātā iepirkuma komponenti noteikti neveicina investīcijas kādos industriālos objektos. Tas tā nav tikai Latvijā – mūsējai ļoti līdzīga izmaksu struktūra ir arī Lietuvā, arī ar Igauniju tā daudz neatšķiras. Katrs enerģiju patērējošs investors meklē valsti, kur par elektrību jāmaksā pēc iespējas mazāk, un mēs tie noteikti neesam,” atzina “Latvenergo” vadītājs.

“Latvenergo” ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus. Patlaban “Latvenergo” koncernā ietilpst “Latvenergo” un pieci meitasuzņēmumi ‒ “Sadales tīkls”, “Liepājas enerģija”, “Latvijas elektriskie tīkli”, “Elektrum Lietuva” un “Elektrum Eesti”, kam pieder arī kompānija “Elektrum Latvija”.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+