×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

Žīgurs turpinās vadīt “Latvenergo”; valdē ieceļ Baļčunu un Stafecki

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Šodien AS “Latvenergo” akcionāru sapulcē tika apstiprināta jaunā uzņēmuma valde piecu cilvēku sastāvā ar piecu gadu pilnvaru termiņu – valdē darbu turpinās valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs un līdzšinējie tās locekļi – Uldis Bariss un Māris Kuņickis, savukārt konkursa kārtībā izvēlēti Guntars Baļčūns un Guntis Stafeckis.

Kā aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM), līdzšinējie valdes locekļi Bariss un Kuņickis un valdes priekšsēdētājs Žīgurs darbam valdē apstiprināti uz turpmāko termiņu, izvērtējot viņu iepriekšējo ieguldījumu uzņēmuma attīstībā un darbībā, kā arī sniegto stratēģisko redzējumu par koncerna nākotnes izaicinājumiem un attīstību.

Savukārt jaunie valdes locekļi izvēlēti konkursa kārtībā, ieņemot vakantās “Latvenergo” valdes locekļu vietas.

Baļčūns strādā “Latvenergo” koncernā jau desmit gadus, bet kopš 2007. gada ieņem “Latvenergo” biznesa plānošanas un kontroles direktora amatu un kopš 2014. gada ieņem AS “Enerģijas publiskais tirgotājs” valdes locekļa amatu finanšu jautājumos.

Savukārt Guntis Stafeckis kopš 2011. gada pilda “Latvenergo” meitasuzņēmuma AS “Latvijas elektriskie tīkli” valdes priekšsēdētāja un izpilddirektora amata pienākumus.

Līdzšinējās “Latvenergo” valdes pilnvaru termiņš ir 2015. gada 15. novembris, tādēļ šodien akcionāru sapulcē tika iecelta jauna uzņēmuma valde. Jaunajā sastāvā uzņēmuma valde darbu sāks 2015. gada 16. novembrī.

Kā iepriekš ziņots, konkursā uz vakanto “Latvenergo” valdes locekļa amatu EM saņēma 61 pretendenta pieteikumu. Kandidātu izvērtēšanai tika izveidota īpaša komisija, kuras sastāvā bija gan EM pārstāvji, gan Pārresoru koordinācijas centra pārstāvis, gan neatkarīgie eksperti no nevalstiskajām organizācijām.

Kā ziņots, AS “Latvenergo” peļņa pērn augusi par 33%, liecina SIA “Firmas.lv” informācija. “Latvenergo” peļņa pērn bija 34 976 548 eiro, turpretī 2013.gadā – 26 227 928 eiro.

Savukārt energokompānijas apgrozījums pērn saruka par 27% – no 944 463 385 eiro 2013. gadā līdz 741 107 898 eiro pērn.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+