×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

“Zilā lagūna” – Latgales veiksmes stāsts


zm_lasis_92

SIA “Zilā lagūna” spējusi kļūt par vienu no lielākajiem zivju apstrādes uzņēmumiem Baltijā no jūras ūdeņiem tālajā Latgalē – Daugavpils novada Kalkūnes pagastā.


 

“Īstenojot vērienīgus projektus ar Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) līdzfinansējumu, mēs būtiski palielinājām uzņēmuma konkurētspēju starptautiskajā tirgū,” stāsta “Zilās lagūnas” valdes loceklis Igors Širšons.
”Mēs strauji uzsākām komercdarbību “private label” tirgus sektorā. Investējot līdzekļus iekārtās, kas spēj paātrināt tehnoloģiskos procesus, esam palielinājuši ražošanas apjomus, un tas ļauj mums ražot ne tikai savu produkciju, bet arī ražot pēc pasūtījuma ar pasūtītāja preču zīmi. Turklāt, pateicoties EZF līdzfinansējumam, tagad mums ir arī saules kolektori, kas nodrošina karstā ūdens sagatavošanu ražošanas vajadzībām – tā ietaupām elektroenerģiju.”

Uzņēmuma produkcija tiek sūtīta ne vien uz Eiropas Savienības valstīm Igauniju, Lietuvu, Īriju, Itāliju un Somiju, bet arī uz ASV, Austrāliju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Izraēlu. Eksporta īpatsvars realizācijā 2012. gadā veido aptuveni 60 procentus. Gatavās produkcijas sortiments ir ļoti plašs – pavisam 120 nosaukumi, noteiktiem produktiem ir “kosher” sertifikāts. Atdzesēti, sālīti, kūpināti un mazkonservēti zvejas produkti, nesterilizēti zvejas produktu konservi, lašu kaviārs. Ražošanā ir šādi zīmoli: “Latis”, “ZILĀ LAGŪNA”, “Mr. Fish”, “POPKOFFS`S FISH”, “Pуcckoe мope” un citi.

Ar fondu līdzfinansējumu izveidotā uzņēmuma laboratorija nodrošina iespēju ne tikai stingri ievērot visus ES un eksporta normatīvus, bet ļauj arī ātri reaģēt uz pārtikas tirgus prasībām. Ražotnē higiēnu kontrolē automātiskā sanitārā caurlaides iekārta, kas pirms ienākšanas ražošanas zonā visiem darbiniekiem un apmeklētājiem rokas apstrādā ar speciālu dezinfekcijas šķīdumu.

Kopumā SIA “Zilā lagūna” ir realizējusi piecus projektus. Viens no tiem tika realizēts mārketinga pētījumu jomā, pārējie – investīcijas ražotnē. Šobrīd “Zilajā lagūnā” strādā 145 darbinieki.

 

Publikācija tiek finansēta no Eiropas Zivsaimniecības fonda līdzekļiem

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+