×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Zīle: Bēgļu plūsma sēj bažas, bet britu pamata nepatika ir pret mums (11)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Roberts Zīle

Britu pamata nepatika ir pret mums, pret baltiešiem, poļiem, intervijā “Latvijas Avīzei” saka Nacionālās apvienības eiroparlamentārietis Roberts Zīle. Viņš uzskata, ka briti ir balsojuši emocionāli, nevis racionāli, jo palikšana Lielbritānijai Eiropas Savienībā sniedz vairāk ieguvumu nekā zaudējumu.

– Nosaucāt “Brexit” par emociju balsojumu. Vai tad aplama migrācijas politika nebija būtiskais iemesls, kas nosvēra svaru kausus?

– Imigrācijas plūsma pāri Vidusjūrai sēja bažas, bet britu pamata nepatika ir pret mums! Pret baltiešiem, poļiem. Bijām raduši, ka brīva darbaspēka kustība ir viena no ES vērtībām un ka neesam tādi migranti kā ienācēji no trešās pasaules valstīm, kam ir cits statuss un grūtības iekļūt Eirosavienībā. Bet lielākā “par” balsotāju daļa ir mazpilsētu briti, kas gribētu uzturēt “Anglijas kārtību”, kā viņi to saprot, un nepatīkamā ziņa – ka viņiem austrumeiropiešu klātbūtne nav tīkama. Viņi satraukti par sociālās sistēmas kabatu izgrābšanu, lai arī to vairāk izmantoja citi, ne latvieši. Šie briti panākuši “Brexit” – un ko tālāk grib? Grib tirgoties ar ES un grib regulēt migrācijas apjomu, noteicot, kurus laiž iekšā, kurus ne. Manuprāt, abējādi var rast diezgan labus risinājumus. Limitēt iebraucēju skaitu nemaz nav tik slikti. Brīva darbaspēka kustība ir labs sasniegums, bet no tā mēs zaudējām daudz mūsu cilvēku. Neviens nav jātur ar varu Latvijā, tomēr ir labāk, ja dalībvalstīs pamatā dzīvo cilvēki, kuri tur dzimuši, auguši, pieder kultūrai. Tas nenozīmē “citus ne”, bet attiecīgās valsts piederīgajiem tomēr jājūtas kā saimniekiem savā zemē. Tā ir delikāta lieta…

– Aizripoja viens akmens – Anglija, un nopietni cilvēki cits pēc cita atkārto – Eiropas Savienība ir tuvu sabrukumam.

– Domāju, aizvien esam tālu no tā. Ja valstu līderi būs prātīgi, tad tā paliks. Un tas visvairāk atkarīgs tieši no līderiem, nevis no Eiropas Komisijas vai Parlamenta. Ar zināmām cerībām skatos uz ilggadējo Polijas premjeru, tagad EP vadītāju Donaldu Tusku. Viņam ir pieredze saprast un balansēt intereses. Tusks rosina – un Kučinska valdībai būtu jāatbalsta –, ka sarunas ar Angliju ved valdību vadītāji, nevis Junkera komisija. Komisija ar informācijas resursu lai piedalās kā eksperti, bet lai neiesaistās kā sarunvedēji ar politiskiem mērķiem.

Pilna intervija ar Robertu Zīli pieejama 4.jūlija “Latvijas Avīzes” numurā un avīzes elektroniskajā versijā

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Breksit līderis Farāžs atteicies no britu premjera amata un veltīšot sevi Eirosavienības iznīcināšanai strādājot eiroparlamentā ka Lielbritānijas pārstāvis.Viņam neesot paticis kā pret viņu izturējās eiroparlamentārieši pēc breksita.

 2. Esmu pesimists un domāju, ka ES drīz izjuks pavisam. Žēl,… Latvijai tas būs liels zaudējums. Ja vēl Krievija vismaz nebūtu blakus…. Ja būtu jaunāks, es tagad ar steigu kravātu koferus. Kamēr vēl var! 🙁

 3. Runaju reiz ar paziņu, ka kopš migrantu afēras aizdomīgak skatos ari uz Levitu un pamanu dažādas āža kājas. Jautāju, kurš tad viņu bīdīja. Paziņa teica,ka Zīle, jo ari esot no klubiņa.

  • E.S. ir parādījusi savus nodomus. Neļaujieties pierunāties un ļaut viņiem realizēt to pašu tikai lēnāk un pakāpeniskāk.
   atcerieties stāstu par vardi, ko vāra lēnam, lai neizlec no katla. Iznak, ka mūs grib pierunāt dot globalistam iespēju mēģinat vel. Bet viņi savus mērķus jau ir parādījuši. Paspruka.

  • Tikai muļķis neizmantotu globalista kļūdu lai glābtos.

 4. varbut lai beidz .. un paskatas ka tas ir patiesiba,Latvijas mediji speciali cel trauksmi un maldina ,laikam reitingus cel

 5. Iet runa par britu vēlmi uzturēt pabalstniekus,bet neļaut viesstrādniekiem strādāt un maksāt nodokļus…

  • Acīmredzot. Tad būtu arī jāļauj strādāt viņiem pašiem un uzturēt savus pabalstniekus. Viegli muldēt, kad baltieši un poļi apdara darbus. Brauciet mājās, latvieši, un strādājiet savā zemē.

 6. Robim ar savu algu viegli spriedelēt par to, kur būtu jādzīvo.

Draugiem Facebook Twitter Google+