×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Zīle: EK būtu naiva, ja 80 miljonu eiro aizdevumu “airBaltic” neuzskatītu par nelikumīgu atbalstu

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisiju (EK) varēs vērtēt kā naivu, ja 80 miljonu eiro aizdevumu “airBaltic” tā neuzskatīs par valsts nelikumīgu atbalstu, šodien žurnālistiem pēc nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) sacīja VL-TB/LNNK valdes loceklis Roberts Zīle.

Ja, pamatojoties uz to, ka ir atrasts “finanšu investors”, EK atļaus aizdot “airBaltic” 80 miljonus eiro un šī summa netiks uzskatīta par nelikumīgu valsts atbalstu, kas tiks ieguldīts kompānijas pamatkapitālā, tad varētu pieļaut, ka vai nu tie, kas EK uzrauga konkurenci, ir pilnīgi naivi, vai arī tomēr varēja atrast citus risinājumus. Zīle gan piebilda, ka viņš netic, ka EK, zinot daudzus gadījumus par konkurences pārkāpumiem Eiropas Savienībā, likvidēs pēdējo Baltijas valstīs esošo aviokompāniju.

Zīle norādīja, ka jēdziens “finanšu investors” šajā gadījumā jāliek pēdiņās, jo tā ir drīzāk ieinteresētā puse viena modeļa lidmašīnu pārdošanā.

Taujāts, vai nacionālā apvienība Saeimā balsos par 80 miljonu aizdevumu “airBaltic”, viņš norādīja, ka par to vēl jāspriež frakcijai.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiskajiem spēkiem ir kopā jāvienojas par 80 miljonu eiro aizdevuma izsniegšanu nacionālajai lidsabiedrībai “airBaltic” vai arī jārod cits situācijas risinājums, šodien pēc koalīcijas sanāksmes sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Premjerministre akcentēja, ka “airBaltic” ir stabila kompānija un ir svarīgas jaunas investīcijas. Uzņēmumam jāveic “zināmi maksājumi, bet tā nav maksātnespēja”, piebilda Straujuma.

Jau ziņots, ka valdība otrdien aiz slēgtām durvīm atbalstīja “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas “airBaltic” finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% “airBaltic” akciju, savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro. Iepriekš gan Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta “Prudentia” atrasto “airBaltic” investoru.

Aizdevums “airBaltic” 80 miljonu eiro apmērā neradīs negatīvu ietekmi uz budžetu, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis. Valsts aizdevuma izsniegšanai “airBaltic” tiks izmantoti Valsts kasē pieejamie resursi, kuru nodrošināšanai veikti aizņēmumi finanšu tirgos. FM uzsvēra, ka šis izsniedzamais aizdevums valsts parādu nepalielinās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+