×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2014
Drukāt

Zīle: Ukrainas notikumi ir mobilizējuši daļu vēlētāju (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ukrainas un Krievijas konflikts ir mobilizējis daļu vēlētāju, kas 12.Saeimas vēlēšanās savu izvēli izdarīja par labu Nacionālajai apvienībai (NA), sestdien Latvijas Televīzijā teica NA izvirzītais premjera amata kandidāts Roberts Zīle.

Arī Zīle, tāpat kā visu partiju pārstāvji, pateicās vēlētājiem par dalību 12.Saeimas vēlēšanās. “Īpaši tiem, kas nobalsoja par Nacionālo apvienību un tiem, kas saprata, ka Latvijā ir ļoti nopietna situācija – savējie sapratīs, ka svarīgā brīdī ir jāiet balsot. Tas parāda tendenci, ka Latvijas jaunajai valdībai nebūs ģeopolitiska pagrieziena, kas ir ārkārtīgi svarīgi,” teica Zīle.

Komentējot vēlētāju aptaujas rezultātus, viņš atzīmēja, ka vēlēšanās zināmu lomu nospēlēja notikumi Ukrainā. “Šie aptaujas dati parāda to, ka cilvēkiem daudz nospēlēja Ukrainas notikumi, un ukraiņi lielā mērā parādīja Latvijas vēlētājiem, ka nedrīkst klausīties sirēnu balsīs, tās ievilina ne tur kur vajag,” sacīja Zīle.

Viņaprāt, ārvalstu notikumi daļu vēlētāju ir mobilizējuši. “To, protams, var saistīt ar apdraudējumu Latvijai,” piebilda NA līderis.

Ņemot vērā vēlētāju aptaujas, koalīcijai pamatā būtu jāpaliek esošajā sastāvā, bet tas neizslēdz iespēju kādu partiju pieaicināt klāt, aģentūrai BNS pauda Zīle.

Par svarīgāko šajās vēlēšanās Zīle uzskata faktu, ka latviešu elektorāts ir saņēmies, jo saprata, ka tas ir svarīgs brīdis Latvijai.

Esošajā valdības sastāvā ir iespējamas izmaiņas, bet par precīzām proporcijām starp partijām varēšot spriest, kad būs oficiālie rezultāti, norāda Zīle, piebilstot, ka tomēr tās kodolam ir jāpaliek esošajam. “Amatos jāpaliek ministriem, kuriem ir tieša saistība ar Latvijas prezidentūru Eiropas Padomē. Noteikti ir jābūt pēctecībai un stabilitātei,” viņš sacīja.

NA vienmēr ir uzsvērusi, ka tā vēlas turpināt vadīt ministrijas, kuru posteņus tā ieņem pašlaik, bet papildus partija varētu uzņemties atbildību par Izglītības vai Aizsardzības ministriju, uzsvēra Zīle, piebilstot, ka ir pāragri spriest par to vai premjerministra amats paliks “Vienotībai”.

Ziņu aģentūras BNS sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes un Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti sestdien veiktā vēlētāju aptauja (“exit poll”) liecina, ka 12.Saeimas vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu guvusi partija “Vienotība”, “Saskaņa”, NA un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Visdrīzāk Saeimā iekļūs arī partija “No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienība.

Par “Vienotību” bija nobalsojuši 25,7% aptaujāto, kas atklāja savu izvēli. Par “Saskaņu” – 19,4%, par NA – 18,9%, bet par ZZS – 18,5%. Par “No sirds Latvijai” bija balsojuši 6,8% aptaujāto, kas atklāja savu izvēli, bet par Latvijas Reģionu apvienību – 6,2%.

Vienlaikus 27% aptaujāto savu izvēli vēlēšanās intervētājiem neatklāja.

Kopumā sestdien tika aptaujāti 7747 vēlētāji, no kuriem 5645 savu izvēli atklāja, bet 2102 – nē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tāla no reālas situācijas sprieduļošana – centieni saskatīt vēlamo. Viss rāda taisni uz pretējo, respektīvi, uz to, ka vēlētāji no Ukraīnas notikumiem nav smēlušies nekādu gudrību. Neko nav iegaumējuši arī partiju biedri. Visi cenšās “vālēt pavecam” pat nerēķinoties ar to ka ir mainījusies iedzīvotāju struktūra bez kaut kādas sakarības ar Ukrainu..

  2. jā, liela daļa kas balsoja par Sc vēlas lai Latvijā ienāktu putins un tas biedē.

Draugiem Facebook Twitter Google+