×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2017
Drukāt

Vai ienesīgās un populārās astrologu skolas nebendē mūsu garīgo veselību? (30)

astrologiskais_pulkstenis

Raganu skola nav vienīgā

Izlasot “Latvijas Avīzes” pagājušā gada 14. novembra numurā publicēto Madaras Briedes rakstu “Baltas raganas ar falšu diplomu” (manā uztverē sen nobriedušo šāda tipa rakstu), kļūst skaidrs, ka tas skar daudz plašāku tēmu, kas Latvijā gandrīz vai ir tabu publiskai pārrunāšanai. “LA” rakstā bija vēstīts, ka Rīgā, periodiski arī Cēsīs un Valmierā darbojas Balto raganu skola, kas kā profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde ar nosaukumu “Profesionālā dziedniecības skola” reģistrēta Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD). Skolas mājaslapā rumpumpele.lv tika sludināts, ka tā piedāvā “profesionālās specializācijas programmu dziedniecībā”, bet, beidzot šo skolu, audzēkņiem solīts iegūt diplomu un tikt arī pie dziednieka sertifikāta.

Man raganiņu biznesā iesaistīto pat ir kļuvis žēl, jo it kā tikai tām vienīgajām būtu līdz galam neatzīti “izglītības dokumenti”, kaut gan patiesībā tās pārstāv veselu Profesiju klasifikatora grupu, kurā ietilpst astrologs, hiromants, okultists, zīlnieks, ekstrasenss un bioenerģētiķis. Visai šai Profesiju klasifikatorā nosauktajai grupai, kurā acīmredzot ietilpst arī raganu izglītošana, ļoti garā teikumā nosaukti kopīgi pamatuzdevumi: “sastādīt klientiem horoskopus, sniedzot informāciju par viņu pagātni un nākotni; noteikt piemērotāku laiku dažāda veida darbībai, pētīt zvaigznāju un zvaigžņu ietekmi uz klienta dzīvi; dot padomus par attiecīgu aizsardzības līdzekļu lietošanu; atšifrēt klienta plaukstu līniju nozīmi; interpretēt klienta izvilkto kāršu nozīmi, tējas vai kafijas biezumu izvietojumu tasītē u. tml., … apmācīt uztvert pasaules uzbūves kop­ainu vienā veselumā; koriģēt un harmonizēt cilvēka enerģijas lauka uzbūvi”.

Ministrijai vajadzētu padomāt

Nekādi nosodījumi vai likumi nevar izdzēst cilvēku ticību nez kam tikmēr, kamēr tā nenodara juridiski redzamu ļaunumu citiem cilvēkiem. Jau “Atharvavedā” pirms 3000 gadiem ir visāda veida baltai vai melnai maģijai veltītas himnas. Bet varbūt tomēr ticībai kaut kam racionāli neticamam vajadzētu būt katra personīgai lietai, izņemot reliģijas, pie kurām iepriekš minētās profesijas netiek pieskaitītas, kaut arī pieprasa sev ticēt bez zinātniskiem pierādījumiem.

Tādēļ varbūt lielus un sen nobriedušus darbus uzsākušās, profesora Kārļa Šadurska vadītās Izglītības un zinātnes ministrijas darbiniekiem derētu iedziļināties, vai vismaz daļēji atzītās izglītības iestādes nebendē mūsu garīgo veselību un pie tādām tomēr nebūtu pieskaitāmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. nesen TV redzētā komēdijā, bija replika par to, kuri ir pelnījuši lielāku nicinājumu, proti, vai blēži, kuri muļķo un izkrāpj naudu vai arī lētticīgie, kuri to atļauj. Mīļie, domājiet taču ar savu galvu un nevainojiet pasauli, kas tā jau ir bezgaumīga…

 2. Kaut kā jancīgi sanāk:ticīgie tic kaut kam tikpat zinātniski nepierādītam,apmeklē baznīcu un veic naudas ziedojumus(pat cenrādis ir katrai procedūrai !!),tālāk-augstākā izglītība 90%ir par maksu(un ne jau 50 euro mēnesī,piemēram,zobārstniecības specialitātei apmēram 1000 euro mēnesī,citām specialitātēm-lētāk).Mūsu augstskolas beigušie “psihologu”strēķi kaut kā izrādās profnespējīgi…Tas,ka ar mums manipulē visi-sākot ar valdību un beidzot ar veikalu mārketingu politiku,neraisa autorā vēlmi publicēt rakstiņu par šādu cilvēku muļķošanu?

 3. Un kā vēl bendē! Ne tikai garīgo veselību šajā dzīvē, bet ved uz mūžīgo pazušanu ellē.

  • Esmu satana kalps. Jo musu dievs ir tas kungs, jebkurs kungs, kam kalpot, jo esam vergu dveseles, kuram kungs ir dievs. Esmu glups ka zabaks, kurs pat nezina kam un kapec tic, kas rakstits taja lubene ko esmu iedresets pielugt

 4. Un kā vēl bendē! Ne tikai garīgo veselību šajā dzīvē, bet ir vistiešākais ceļš uz mūžīgo pazušanu – uz elli.

 5. Neviens neko nav pareģojis un laikus brīdinājis , nevienu pazudušo nav atradis . Nieki vien.

 6. atkal jau tiražē dzeltenu žurnālistiku Atbildēt

  Šis raksts ir pilnīgs savārstījums – viss vienā katlā, sapratnes un patiesas vēlmes iedziļināties NEKĀDAS. Tikai savas personīgās aizvainotās sāpes izspļaušana.
  Pat demokrātiskajā un attīstītajā ASV astroloģīja ir oficiāli atzīta kā ZINĀTNE. A sakara ar kaut kādām baltām raganām vai reliģijām te vispār nekāda. Tas ir kaut kas pilnīgi cits.
  Tas, ka ne visi astrologi ir kompetenti, tas atkal ir cits stāsts, bet tā ir jebkurā jomā: i ārstiem, i skolotājiem, i politiķiem, i mācītajiem, i santehniķiem.

 7. Zvaigznāji ir cilvēka iztēles auglis, jo reāli tas, ko redzam pie debesīm, ir zvaigžņu kopu projekcija uz acs tīklenes – patiesībā starp šīm zvaigznēm, kuras cilvēks “ieskaita’ vienā zvaigznājā, ir milzīgi kosmiski attālumi… Nu, var jau saprast, ka gribas vainot pie savas neizdarības un neveiksmēm “zvaigžņu stāvokli”… Tas ir daudz vienkāršāk, nekā paskatīties pašam uz savām pieļautajām kļūdām un DARĪT KAUT KO, LAI LABOTOS. Zvaigžņu stāvokli izmainīt nevaru, tātad viss paliek pa vecam, ir astrologa attaisnojums nopirkts… Tas izskaidros mums nesaskaņas ģimenē un naudas trūkumu un jebko citu. Bet patiesībā jūs nonākat atkarībā no astrologa paziņojumiem – tagad dari to vai šo, tagad nedari.
  Jā, mums visiem gribas, lai kāds pasaka – a ko man tagad darīt. Un tā vietā, lai maksimāli izmantotu savu sirdsapziņu un prātu, attīstot paši SAVAS garīgās spējas, atbalstām astrologa biznesiņu. Kuriozs ir, ka pastāv pat “ātrā astroloģiskā palīdzība”, kur neziņas brīdī varat šķirties par astrologa ieteikumu 4 stundu laikā jāmaksā 69,99 eiro!!! NAuda valda pār pasauli, ne jau zvaigznes:))

  • Kāpēc Latvijā jebkurš “sevi cienošs” interneta portāls vai preses izdevums publicē ikdienas, iknedēļas, ikmēneša un gada horoskopus? Lai palielinātu apgrozījumu :)), jo ir pieprasījums, pat ja redaktors pats varbūt nav “horoskopu ticīgs”… Piemēri nudien nav tālu jāmeklē – šodienas NRA (bet citi portāli nav izņēmums!) atrodam rakstu “ASTROLOĢIJA. Izskaitļo biznesa veiksmes formulas”, kur biznesa padomus sniedz numerologs. Tad arī nav ne laika, ne vairs vajadzības rakstīt vēstules iestādēm un cīnīties par saprātīgu nodokļu politiku valstī… Un ja vēl valdības vīri paši tic zvaigžņu izšķirošajai nozīmei, tad kādēl gan strādāt vairs…

  • cienigs vavulojums..
   Pat bernam ir skaidrs, ka pat pilnmeness atstaj ietekmi. Kur nu vel daudz ietekmigakas un daudzskaitligakas zvaigznu sitemas, viss Visums kopeja savstarpeja mijiedarbiba.
   Bet ja kads jefins neko ne jut, ne saprot, tas neattiecas uz istenibu.
   Tapec savas pardomas, svepstejumus vari stastit sev lidzigiem paligskolas “gudriniekiem”, kuriem, ja nesaprot, tad nav…

 8. Pie astrologiem jau griežas tie, kuriem tās veselības vairs nav. Zinātne,

 9. Nez kādu skolu beigusi tā zīlniece ko vakar BEZ TABU rādīja?

 10. Ar ko gan reliģija, tradicionāla vai netradicionāla, labāka par astroloģiju?

 11. Latvijā arī no ziepju burbuļiem var taisīt naudu…drīz būs ceļojošie šarlatāni ar dakterēšanu, ar…. – Buratino muļķu zeme,,,

 12. Ja jau tās profesijas ir oficiālas, tātad valsts no šiem cilvēkiem iekasē nodokļus. Laikam ar to viss ir pateikts.

 13. Kaut ko valstij tomēr vajadzētu pasākt, lai blēži un šarlatāni nevarētu krāpt lētticīgus ļautiņus.

 14. Un ka tad ir ar baznicas bleziem, kuru krapsana jau iebledita Satversme, pataisot totalu aprobezotibu ka valstij svarigu vertibu, lai valdosiem butu ertak ietekmet masas un puderet tam smadzenes, iestastit par ko jabalso? Ar to ta ka OK, neviens pat uzmanibu nepievers? Nozelojami.

 15. Astrologija, ja kadam specialistu telojosam nav zinams, ir senaka zinatne, kura pastvejusi visa vecaja pasaule ka pamatu pamats. Jo tiesi ta tas ari ir. Ta dod izpratni, protams ja ta ir attiecigi dzili macita un izprasta, par kosmisko Visuma speku ietekmi uz zemi un katru individuali. Ja katra nozare piesliecas kadi sharlatani, pelnitaji, halturisti ta nav astrologijas ka tadas vaina.
  Katram lauku cilvekam, ari medikiem, ir zinamas Meness fazu iedarbibas sekas, kas ir objektivs un neapstridams faktors. Ja musu ta saukta zinatne saja joma totali nevelk, tad tai butu labak pakluset, nevis, spodrinot savas noplukusas spalvas, apvainot to, kur absoluti neorientejas.
  Parasta logika, kura, ka izskatas, tiem svesa.., un lidz ar to ko tadi var spriest..,saka, ka fizikas likumi Visuma ir vieni visur. Ja tie attiecas uz Meness iedarbibu, tad vnk neiespejami, ka tadas ierdarbibas nav citam planetam, planetu kopam. Uz tam neattiecas kada cita, nezinama fizika, bet tiesi ta pati. Cita lieta, ja musu “zinatniekiem” si iedarbiba ir “tumsa bilde”.
  Ja vini spetu nokapt no savas iedomibas un augstpratibas chupas…, uz kuras uzkapusi.., un palasitu kaut vai kiniesu geomantiju, kur rakstits, ka viss esosais ir Zemes, Debesu, jeb Visuma mijiedarbibas rezultats, un izdaritu attiecigus secinajumus, tad varbut saktu ari ko saprast.
  Piem. E.I, Silins savas gramatas “Lielo patiesibu meklejumi” ievada piemin vadoso pasaules fiziku viedokli par senajam zinibam, par kuram tie saka, ka, ja mums butu atslega to izpratne, mums butu atbildes uz VISIEM !!!!! (ne vairak ne mazak !!) jautajumiem. Ta ka cienisim un meginasim saprast VISAS zinibas, nevis metisim miskaste kaut ko loti vertigu tikai tapec, ka nesaprotam, pasi esam vel neattistiti, lai to saprastu.

  • Kapeec shodien nevienam pat prataa neienak nodarboties ar alkimiju? Gan jau senajos kinieshu traktatos daudz kas par to ir atrodams. Lidzibaas runajot, vismaz Latvijaa daudz vieglak ir “taisit zeltu” ar astrologijas palidzibu. Pateiciba akademikim V.Ivbulim par uzdroshinashanos tureties pret gara tumsonibu!

   • Zini, salidzinaji pirkstu ar pi..pi. Varbut pats ar pirkstu taisits esi?
    Ja ar garigu veselibu sirgstosiem nav skaidrs, kas jau pateikts, nevar izboksteret burtu jegu…, laikam velreiz jabaz purna, ka astrologijas butiba ir kosmisko energiju ietekmes uz mums izpratne, nevis kaut kada alkimija, kas ir sazin kas. Kaut ta ari butiba ir kimijas prieksgajeja. Jo tajos laikos ta bija labaka neka nekas, kas lidz tai pasai kimijai aizvirzija, jo cilveki mekleja, meginaja izzinat.
    Sie visa sev nesaprotama kritizetaji principa iestajas par neka nezinasanu.
    Bet astrologijas noliedzeji ir apmatie kristiesi, kuri negrib zinat, bet tic sava popa nostadnem par “slikto” astrologiju, pilnigi neko par to nesaprotot.
    Jo, ar lenu sapratni, jeb varbut nekadu…, apveltitiem laikam liekas, ka to ticesana, parlieciba- nezinu, bet nepiekritu!…, ir dizaka par pieminetajiem pasaules vadosajiem fizikiem, ne humanitaristiem, ka Ivbulis, kuri to saprot, megina saprast un atbalsta.
    Bet sakara ar so rakstu, pirms tam bija dzirdeta Ivbula kritika sakara ar dazam neprecizitatem, jeb tendenciozitati, kuru nenemu vera, kas nupat apstiprinajas…

    • “tici” par naudu, vai slimas galvas pēc ?

     • Putnu pazist pec dziesmas, pamulki pec glupas pleperesanas…
      Fizikai, kimijai, astrologijai, kas ir ar dabas procesu izpratni saistitas zinatnes, nav jatic, tas ir jasaprot.
      Vnk astrologs ir tas, kas to zvaigznu stavokli balstitu energiju ietekmes izskaidro.
      Ticet var tadi jefinveidigie, ka viss, kas nieklaujas to sapratne, ta nemaz nav…

 16. Vai astrologs ir profesija? Ir, ir; otra vissenākā ... Atbildēt

  Tiklīdz ļautiņiem parādās lieka nauda, šarlatāni ir klāt kā $ūdu mušas …

 17. katram gribas nopelnīt,kā māk,tā pelna.
  ja būs aitas,atradīsies cirpēji,nav ko diskutēt.

 18. Skaudība? Totāls savārstījums šis raksts

 19. Kāpēc žurnālisti nerunā par lielām zādzibām , korupciju valsts pārvaldē, bet aiztiek astrologus, ekstrasensus, medniekus..?

Draugiem Facebook Twitter Google+