×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Latgales muzeji – neticami daudz unikālu eksponātu glabātāji (7)

Latgale

Tikko aizritējusi Muzeju nakts, kurā ne tikai tūristiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem bez maksas ļauts ieskatīties Latvijas muzeju bagātībās. Arī Latgales muzeji glabā neticami daudz unikālu eksponātu, un aicina ciemos visu gadu. Tāpēc izveidots jauns pārrobežu tūrisma maršruts „Atver muzeju vārtus!”, kurā iekļautas kultūrvēsturiskā mantojuma vērtības, ko saudzīgi glabā Latgales, Polockas (Baltkrievija) un Utenas reģiona muzeji.

Maršruts veidots sešos posmos tā, lai to varētu sākt jebkurā vietā un turpināt tik ilgi, cik vien ceļotāji vēlas atlicināt laiku muzeju apmeklēšanai. Protams, visātrāk vairāk nekā 820 kilometru garo ceļu var pieveikt ar automašīnu, taču arī pieredzējušiem riteņbraucējiem šis maršruts būs piemērots, jo ved pa ainaviski skaistiem apvidiem, ļaujot nesteidzīgi baudīt Zilo ezeru zemes daili. Muzeju maršrutā ietilpst Rugāji, Balvi, Susāju pagasts, Viļaka, Upīte, Baltinava, Ludza, Bērzgale, Rēzekne, Sakstagals, Viļāni, Malta, Preiļi, Vārkava, Naujene, Polocka, Daugavpils, Utena. Ceļot pa Augštaitiju Lietuvā nebūs nekādu problēmu, taču, lai paviesotos Polockā vajadzīga Baltkrievijas vīza, par kuras iegūšanu jāparūpējas laikus. Tāpat līdzi jāņem pase, jo daudzviet nāksies šķērsot pierobežas zonu.

„Muzeju maršrutā iekļauta arī informācija par citiem muzeju apkaimē esošiem apskates objektiem, tūristu mītnēm, ēdināšanas vietām, kā arī tūrisma informācijas sniedzējiem,” atklāj Einārs Kozlovskis, kurš uzņēmies rūpi par Muzeju maršruta popularizēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. ekh, heiteri jau būs vienmēr. tagad daugavpilī ir redzēt vairāk kā kaut vai tajā pašā liepājā

 2. “Muzeju maršrutā iekļauta arī informācija par citiem muzeju apkaimē esošiem apskates objektiem, tūristu mītnēm, ēdināšanas vietām, kā arī tūrisma informācijas sniedzējiem” -info ne tikai par pašvaldību muzejiem 🙂

 3. Maršrutā iekļauti pašvaldību muzeji, kas iesaistījās muzeju projektā. Skrošu rūpnīcas tajā nebija. Un vispār privātam ir lielākas investīciju iespējas. Skrošu rūpnīca sevi gaužām pārvērtē. Pašiem vajag būt aktīvākiem. Rakstā nav iekļauti ļoti daudzi Latgales muzeji. Un tas ir pilnīgi normāli, visus jau nevar salikt.

  • Par to pārvērtēšanu nevar nepiekrist, bijām skrošu rūpnīcā un jutāmies vīlušies. Būtu vismaz beigtās mušas saslaucījuši. 🙂 Vai rūpbīcas īpašnieks ir droši pārliecināts, ka kāpšana vecajā tornī neapdraud cilvēku dzīvību??? Neiesaku apmeklēt šo objektu. Daugavpils ir jauka pilsēta un tajā ir daudz unikālu vietu, lai lieliski un neaizmirstami pavadītu savu laiku.

  • Bet tomēr skrošu rūpnīca ir valsts nozīmes industriālais piemineklis, šķiet vienīgais tāds Latgalē un kopumā Latvijā tikai ir 12 tādi – lielākā daļa bākas, kas publiskai apskatei no iekšpuses nemaz nav pieejamas. Tā kā ir iemesls novērtēšanai, jāpriecājas, ka netiek aizlaista postā kā diemžēl daudzi vēstures pieminekļi…

 4. Ja jau raksta par Daugavpili, tad autors nedrīkst aizmirst arī tur esošo Skrošu rūpnīcu – ne tikai glabā eksponātus, bet arī pati ir viens no unikālākajiem eksponātiem Latgalē! 🙂

  • Nu, nē. Skrošu rūpnīca noteikti nav primārais objekts, kas būtu jāredz Daugavpilī. Lai viņi ražo savā vecajā graustā skrotis
   Ja vispār ražo. Izlikās pēc kārtējā pamestā padomju grausta. Un cenas šajā vietā ir neadekvāti augstas. Vai tikai latgaliete nav rūpnīcas īpašniece, ja tik dedzīgi aizstāv???:) Vispār raksts ir muzejiem klasiskā izprizpratnē. Paldies maršruta veidotājiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+