×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Zilupē uzstādīs milzu LED ekrānu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

LED ekrāna laukumam jābūt ne mazākam par 2,88 m x 4,8 m.

Lai uzlabotu informācijas pieejamību, Zilupes novada pašvaldība par 24,7 tūkstošiem eiro (neskaitot PVN) plāno iepirkt publiski pieejamu informatīvu āra LED ekrānu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā liecina, ka LED ekrānu piegādās SIA “Palami”, kas bija viens no četriem pretendentiem. LED ekrānu paredzēts uzstādīt pie Zilupes pirmsskolas izglītības iestādes. Saskaņā ar tehnisko specifikāciju LED ekrāna laukumam jābūt ne mazākam par 2,88 m x 4,8 m, bet svaram – ne mazākam kā 825 kg. Ekrāna spilgtuma līmeņiem jābūt ne mazāk par 100, bet pikseļu blīvumam – ne mazāk kā 10 000 punkti kvadrātmetrā. Attēla frekvencei jābūt ne mazākai kā 60 Hz.

Zilupes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Vaļdens skaidro, ka šāds ekrāns nepieciešams sabiedrības informēšanai gan par to, kas notiek Latvijā, gan Latgalē. “Tie varētu būt pasākumi – dejošanas svētki vai citi svētki. Arī daudz tūristu te brauc, viņi apstājas un varēs izlasīt par tūrisma iespējām. Ja tas aizies, visu ko varēsim rādīt,” skaidro Vaļdens. Uz lūgumu konkretizēt, viņš gan atzina, ka vēl būšot jādomā. Iedvesma šāda ekrāna uzstādīšanai radusies no Ludzas, kur esot līdzīgs displejs – tur demonstrējot dažādus pasākumus. Vieta blakus pirmsskolas iestādei izvēlēta, jo tur pēc kāda laika varētu tapt Zilupes centrālais parks. “Vieta ir simpātiska,” neslēpj Vaļdens.

LED ekrāna finansēšanai tiks piesaistīta ES nauda, izmantojot Lauku atbalsta dienesta sniegtās iespējas. ES līdzfinansējums projekta apstiprināšanas gadījumā būs 90% un pašvaldības daļa būs 2400 eiro, kas nav liela summa, uzskata Vaļdens. Skaidrība par to, vai projekts tiks apstiprināts, būšot septembrī. Izvēloties uzvarētāju, pašvaldība kā galveno kritēriju izmantojusi zemākās cenas piedāvājumu.

LED ekrāna iegāde nav vienīgais Zilupes pašvaldības iepirkums šomēnes. IUB dati rāda, ka pašvaldība par 18,1 tūkstoti eiro (neskaitot PVN) gatavojas iepirkt skaņas un gaismas aparatūru un aprīkojumu sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai Zilupes novadā. Šajā iepirkumā no pieciem pretendentiem uzvarējis SIA “Audio AE”. Arī šī projekta īstenošanā paredzēts piesaistīt ES līdzfinansējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Ar lielgabalu pa zvirbuļiem!
    Protams, 2,4 tūkstoši eiro nav liela summa, taču TV pie bērnudārza, lai rādītu dejošanas vai citus svētkus (9. maija parādi?!), tas nav tas, kas interesē iebraucējus un tūristus.
    Eiropas naudu ir jāņem, taču ar prātu!
    P.S. Ekrāna laukums 2,88 x 4,8 m(!). Laukumu mēra kvadrātmetros, t.i. aptuveni 14 m2. Malu (pareizāk būtu, ja uzrādītu visā pasaulē pieņemto raksturlielumu- diagonāles izmēru) proporciju nosaka TV standarti.

Draugiem Facebook Twitter Google+