×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Zilupes mēram pusgada laikā jāiemācās labi runāt latviski (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Zilupes novada domes priekšsēdētājs Oļegs Agafonovs.

Valsts valodas centrs (VVC) devis Zilupes novada domes priekšsēdētājam Oļegam Agafonovam (Latgales partija) pusgadu valsts valodas zināšanu uzlabošanai, aģentūra LETA noskaidroja VVC.

Turklāt Agafonovs ir saukts pie administratīvās atbildības – viņam par minēto pārkāpumu – nepietiekamām valsts valodas zināšanām – ir piemērots naudas sods. Tā apmēru VVC aģentūrai LETA gan neatklāja, par notikušo ir informētas atbildīgās amatpersonas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Zilupes novada domē.

Pēc pusgada VVC speciālisti veiks atkārtotu Zilupes mēra valsts valodas zināšanu pārbaudi.

Jau vēstīts, ka pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem VVC centra speciālistiem tomēr izdevies pārbaudīt Agafonova valsts valodas zināšanas. Pārbaudē secināts, ka tās ir neatbilstošas, par ko 18.augustā noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Agafonovs, aizbildinoties ar laika trūkumu, aģentūrai LETA nesniedza komentāru par notikušo valsts valodas pārbaudi un VVC pieņemto lēmumu.

Tā kā VVC pirms kāda laika saņēma trīs sūdzības par Agafonova nepietiekamajām valsts valodas zināšanām, centram bija pienākums pārbaudīt šo informāciju un sniegt sūdzību autoriem atbildes, iepriekš skaidroja VVC.

LETA jau vēstīja, ka pirmie divi mēģinājumi pārbaudīt Agafonova valsts valodas zināšanas bija neveiksmīgi, jo pirmajā gadījumā viņam oficiāli bija darba nespēja, bet otrajā gadījumā viņš bija devies atvaļinājumā.

Agafonovs nav vienīgais politiķis, par kura valsts valodas zināšanām ir ieinteresējies VVC.

Pirms kāda laika VVC veica Daugavpils pilsētas domes deputātu valsts valodas zināšanu pārbaudi, kuras rezultātā triju deputātu – Vladislava Bojarūna (Latgales partija), kā arī Jurija Zaiceva (“Daugavpils atdzimšana”) un Aleksandra Samarina (SC) – valsts valodas zināšanas tika novērtētas kā neatbilstošas.

Lai minētie deputāti varētu papildināt savas valsts valodas zināšanas atbilstoši prasībām, pašvaldība katram no viņiem piešķīra 2300 eiro apmācībai.

Nesen tādu pašu naudas summu savu valsts valodas zināšanu uzlabošanai Daugavpils dome piešķīra arī Viktoram Pučkam (“Alternative”), kurš pērn augustā Daugavpils domes deputāta krēslā nomainīja Jevgeņiju Carevu.

Atkārtoti izvērtējot deputātu valsts valodas zināšanas, tika secināts, ka Bojarūna valsts valodas zināšanas joprojām nav atbilstošas prasībām. Līdz ar to VVC vērsies tiesā ar prasību pret deputātu saistībā ar viņa nepietiekamajām valsts valodas zināšanām.

Bojarūns nav vienīgais deputāts, pret kuru VVC ir vērsies tiesā. Centrs tiesājas arī ar Balvu novada domes deputātu Ivanu Baranovu (SC) par mandāta anulēšanu. Gan Balvu rajona tiesa, gan Latgales apgabaltiesa ir apmierinājusi konkrēto VVC prasību. Savukārt Baranovs saistībā ar Latgales apgabaltiesas spriedumu ir iesniedzis kasācijas sūdzību.

Tāpat vēstīts, ka Saeimā pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīti grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredz, ka pašvaldības deputātam, kuru VVC būs aicinājis apgūt valsts valodu nepieciešamajā līmenī, latviešu valodas zināšanas būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. pēc feisa spriežot, nebūs viegli

  2. paši latvieši pāriet uz krievu valodu Atbildēt

    Kādā valodā ar šo sarunājās latviešu nacionāliste un NA pārstāve Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece? Laikam jau krieviski….

  3. kā var mērs pildīt savus pienālumus, nezinot valodu? kad iemācīsies tad lai balotējas, tagad atstādināt!

  4. Redz kur tie tūkstoši aizplūst.Vai tad nevarēja mācīties par savu naudu?Un ja visu mūžu nav bijis spējīgs apgūt valodu,tad tagad pusgada laikā apgūs?Tā bija viedā eksprezidente,kas panāca,ka šādi cilvēki var balotētie vēlēšanās un ieņemt augstus amatus.

  5. Un iemācīsies arī, viņš ir krievs, un krievi var visu!

  6. Pilsetas mers un neprot pat Valsts valodu?Tas ir par traku un iespejams tikai pie mums.Tadu tikai pa govju ganu!

Draugiem Facebook Twitter Google+