×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Zimbabves prezidents brīdina, ka protesti pret viņu neatmaksājas

Mugabe

Zimbabves prezidents Roberts Mugabe pirmdien paziņojis, ka protesti pret viņu neatmaksājas, jo parasti beidzas ar bezjēdzīgu vardarbību.

“Ko tas līdz, iziet ielās ar nodomu parādīt, ka spējat mest akmeņus? Mest ar akmeņiem, apmētāt ar akmeņiem policiju, – mēs to negribam,” mītiņā par godu Varoņu dienai paziņoja 92 gadus vecais Mugabe, pret kuru pēdējās nedēļās notikuši vairāki protesti. Daudzos gadījumos policija lietojusi spēku pret demonstrantiem.

8.augustā Zimbabvē ik gadu tiek pieminēti pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados brīvības karā bojāgājušie varoņi.

Vairāki kara veterānu līderi, kas tika uzskatīti par Mugabes sabiedrotajiem, ir aizturēti pēc tam, kad publiskoja aicinājumu prezidentam atkāpties.

Mugabe pirmdien apsūdzēja savus oponentus mēģinājumos gāzt viņu no varas ar līdzīgu protestu palīdzību, kā Arābu pavasaris.

“Kur palikusi balsošana? Tā ir demokrātija. Jūs esat aizmirsuši demokrātiju,” paziņoja prezidents, kurš atrodas pie varas jau 36 gadus.

Zimbabve nonākusi dziļā ekonomiskā krīzē un ar grūtībām spēj samaksāt algas karavīriem un ierēdņiem. Tomēr Mugabe solīja gādāt, ka valsts darbiniekiem algas tiek izmaksātas.

Neskatoties uz savu cienījamo vecumu un vājo veselību, Mugabe ir solījis 2018.gadā vēlēšanās kandidēt uz pārvēlēšanu prezidenta amatā, bet citi augsta ranga politiķi tikmēr pacietīgi gaida iespēju ieņemt Mugabes vietu pēc viņa nāves.

Par Mugabes iespējamajiem sekotājiem prezidenta amatā tiek uzskatīta viņa sieva Greisa un viceprezidents Emersons Mnangava.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+