Dabā
Laika ziņas

Zīmes dabā vēsta, kāds būs novembris, un vai jau gaidāma ziema?0

Vērojot dabu rādās, ka novembris būs ar dažādiem nokrišņiem bagāts, īsti rudenīgs un ar mazas ziemiņas sajūtām laikā ap Katrīnām (25. novembris), vēsta Vilis Bukšs savā jaunākajā blogā.

Novembra pirmajā pusē, līdz Mārtiņiem (10. novembris), pārsvarā mākoņains un rudenīgi vēss. Nereti dienas ar smidzinošu un brīžiem stiprāku lietu, arī krusu un slapju sniegu.

Pēc viņa vēstītā – laikā ap Cecīliju (22. novembris) un Katrīnām (25. novembris) un vēlāk Austrumlatvijā neliels sals saglabāsies arī dienas laikā un dažviet izveidosies neliela sniega sega.

Temperatūra šajā laikā Latvijas austrumos naktīs var nokrist līdz mīnus 10 grādu atzīmei.

Arī dienas laikā saglabāsies sals. Nelielas ūdenstilpes aizsals un ceļi daudzviet apledos.

Kad novembrī jāvēro laiks – zīmīgās dienas dabā

2. novembris – vējaina diena sola vētrainu un sniegiem bagātu ziemu.

8. novembris ir svarīga diena, lai vērotu, kāds būs laiks turpmāk, uzsver Vilis Bukšs. Ja šī diena silta – būs barga ziema. Ja 8. novembrī ar ratiem brauc, tad 9. decembrī ar ragavām. Ja diena auksta un sniegaina, tad pavasaris būs vēls un auksts. Ja atkusnis – ziema un pavasaris būs silti.

Mārtiņi (10. novembris) ir novembra galvenie svētki. Ja Mārtiņos salst – Katrīnas (25. novembris) un Andreji (30. novembris) būs slapji, tajos līs. Ja nedēļā ap Mārtiņiem ir atkušņi – visa ziema būs ar atkušņiem. Ja Mārtiņi ir skaidri – ziemā būs sali, bet kopumā sagaidāms labs gads.

Saistītie raksti

Katrīnas ir 25. novembrī. Ja Katrīnās sniegs, tad līdz 6. decembrim ziemu nav ko gaidīt. Ja līst – 4. decembrī arī līs. Ja Katrīnas dienā salst, tad visa ziema būs auksta. Kad Katrīnas dienā kūst, tad ziema būs silta.

LA.lv