Latvijā
Sabiedrība

Jauka latviešu tradīcija – atnest ziedus zaudētājiem. Dānijas vēstnieks šovakar fanos par Latviju1

Foto – no twitter un LETA. Kolāža – la.lv

“Jauka latviešu tradīcija – piedāvāt ziedus zaudējušajai hokeja komandai. Daudzi Latvijas hokeja izlases atbalstītāji pēc Latvijas izlases spēles ar Dāniju atnāca nolikt ziedus pie mūsu vēstniecības durvīm,” mikroblogošanas vietnē “Twitter” ierakstījis Dānijas vēstnieks Latvijā Hanss Brasks.

Sarunā ar “LA” viņš uzsvēra, ka iepriekš par šo Latvijas hokeja līdzjutēju tradīciju neesot dzirdējis un tas ir kas īpašs. Liktenīgo spēli otrdienā vēstnieks skatījies fanu teltī pie Kongresu nama nelielā grupā ar vēstniecības, Dānijas kultūras institūta un kāda dāņu uzņēmuma darbiniekiem.

“Latvijas izlasei bija ļoti spēcīga aizsardzība, mūsu spēlētājiem bija grūti to lauzt. Jūsu spēlētāji ir arī ļoti labi tehniski slidotāji,” Latvijas izlases spēli vērtēja vēstnieks.

Šovakar viņš sola just līdzi Latvijas hokeja izlasei, kura ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Zviedriju. “Man jālūdz piedošana saviem draugiem no Zviedrijas un Somijas, bet es jutīšu līdzi Latvijai. Lai izdodas šovakar!” teica vēstnieks.

Viņš arī pastāsta, ka hokejs Dānijā pēdējos gados piedzīvojis strauju attīstību – tam par pamatu var uzskatīt profesionālu hokeja treneru piesaisti no Zviedrijas un redzami arī darba augļi – vairāki Dānijas hokeja izlases vīri spēlē NHL.

Saistītie raksti

“Atceros savu bērnību, kad televīzijā skatījos, kā spēlē Zviedrijas hokeja izlase. Tolaik zviedri bija A grupā, bet mēs C grupā. Kā viss mainījies, tagad spēlējam elites grupā,” norāda Brasks.

Viņš sacīja, ka dāņi ir ļoti priecīgi par to, ka hokejs Dānijā kļūst par sporta veidu, kuram iedzīvotāji jūt līdzi tāpat kā handbolam, badmintonam vai futbolam. Šogad Dānija piedalīsies arī Pasaules čempionātā Krievijā, un, pēc vēstnieka vārdiem, dāņi uz komandas sniegumu liekot lielas cerības.

LA.lv