×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. maijs, 2017
Drukāt

Zināma “LNSO Vasarnīcas” trešās sezonas programma (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris izsludinājis festivāla “LNSO vasarnīca” trešās sezonas programmu un uzsāk biļešu pārdošanu. Par tradīciju kļuvušais klasiskās mūzikas festivāls ģimenei un draugiem notiks koncertzālē “Cēsis” no 25. līdz 27. augustam.

Tāpat kā divus iepriekšējos gadus “LNSO vasarnīca” piedāvās krāšņu un daudzveidīgu programmu trijos lielos vakara koncertos, muzikālās izrādēs bērniem un pusaudžiem, kā arī divos kamermūzikas koncertos.

Piektdien, 25. augustā, plkst. 20 Lielajā zālē izskanēs LNSO Vasarnīcas atklāšanas koncerts “Atrodi nezināmo”, kurā orķestris aicina ļauties piedzīvojumam un programmu iepriekš neizsludina. Koncertā Normunda Šnē vadībā muzicēs “Sinfonietta Rīga”.

Sestdien, 26. augu stā, plkst. 13 un 15 Kinozālē notiks muzikāla izrāde pusaudžiem “Zenīts”, kurai dziesmu ciklu diviem zēniem un astoņiem instrumentiem speciāli komponējis Jānis Šipkēvics. Cikls iecerēts kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla tekstu autora Marta Pujāta intuitīvi emocionāls vēstījums par pieredzēto skolas gados.

Sestdien plkst. 14 un 16 notiks mūzikas laboratorija bērniem – LNSO sniedz iespēju piedalīties Vara Klausītāja veidotajās muzikālajās meistardarbnīcās, kur savienosies zīmēšana un mūzika. Īpašs būs tas, ka mazie skatītāji paši izvēlēsies stāsta varoņus un darbības vietu. Varis Klausītājs stāstu attīstīs improvizācijas veidā, un stāstā piedalīsies piedalīsies LNSO I vijoļu grupas koncertmeistara vietnieks Aleksejs Bahirs.

Sestdien plkst. 16 Lielajā zālē izskanēs neparasts kamermūzikas koncerts “Sarkisjans. Bēthovens. Nepāra sonātes”. LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans nācis klajā ar idejus veidot visu Bēthovena vijolsonāšu koncertciklu, un pirmais no šiem koncertiem notiks “LNSO vasarnīcā”, bet pārējie cikla koncerti ieplānoti 2018. gadā Rīgā un Cēsīs.

Sestdien plkst. 20 Lielajā zālē “Vakars kvadrātā ar Džimiju Hendriksu, The Beatles un The Rolling Stones”, kurā populārā Lietuvas rokzvaigzne Jeronims Miļus, kurš Latvijas klausītājiem pazīstams kā Cēsu mākslas festivāla 2010 mūziklu lielprogrammas viesis un Daugavpils teātra izrādes “Dāmu paradīze” solists, dziedās “The Beatles” albuma “Abbey Road” ievaddziesmu “Come Together”, Morisona veltījumu Heidegeram, vienu no The Rolling Stones vizītkartēm “Satisfaction” un Pītera Gebriela sirdi kausējošo dziesmu “Mercy Street”. Dziesmas aranžē Latvijas Radio bigbenda diriģents Kārlis Vanags, kura vadībā muzicēs gan pats Miļus, gan LNSO stīginstrumentu grupa, gan neakadēmiskās pasaules viesi, kuru vidū ģitārists Matīss Čudars.

Pēc koncerta – zvaigžņu salūts observatorijā. 2017.–2018. gada sezonu LNSO veltīs mūzikas un matemātikas attiecību izpētei, un astronomija, tāpat kā matemātika, senos laikos bija viena no pamatzinātnēm. Tāpēc “LNSO vasarnīcas” neakadēmiskā koncerta klausītājiem pēc koncerta beigām piedāvāsim iespēju mobilajā observatorijā vērot zvaigznes.

Svētdien, 27. augustā, plkst. 12 un 17 tiks atkārtota mūzikas laboratorija bērniem, plkst. 13 un 15 – muzikāla izrāde pusaudžiem “Zenīts”.

Svētdien plkst. 14 Lielajā zālē izskanēs programma “Pjacolla+Galjāno=tango”, par kuru idejas autors vijolnieks Raimonds Melderis saka: “Mani vienmēr fascinējusi Astora Pjacollas un Rišāra Galjāno mūzikas maģija, un ideja par kamermūzikas koncertu ar tango piesitienu manā galvā bija jau ļoti sen.”

Svētdien, 27. augustā, plkst. 18 Lielajā zālē zkanēs “LNSO Vasarnīcas” noslēguma koncerts “OsokinsxPerts”. Koncerta pirmajā daļā – Arvo Perta iespaidīgais Klavierkoncerts Lamentate, kas rakstīts Aniša Kapura gigantiskās skulptūras “Marsijs” izstādīšanai Londonas Tate Modern Museum Turbīnu zālē un Latvijā, iespējams, vēl nav skanējis. Solists – jaunās paaudzes zvaigzne Georgijs Osokins. Koncerta otrajā daļā – Antonīna Dvoržāka elegantā, labskanīgā Astotā simfonija, ko LNSO būs spēlējis arī turnejā pa Franciju un Šveici neilgi pirms “LNSO vasarnīcas” sākuma.
Koncertu diriģēs LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

“Turpinot “LNSO vasarnīcas” izstāžu veidošanas tradīciju, šoreiz festivāla laikā piedāvāsim iespēju ieskatīties LNSO aizkulisēs un koncertos ar orķestra pastāvīgā fotogrāfa Anrija Požarska uzņemtajiem kadriem. Izstāde būs apskatāma visas festivāla dienas koncertnama “Cēsis” Izstāžu zālē.,” stāsta orķestra sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dižbite.

Rīkotāji teic, ka šogad, par godu trešajai “LNSO Vasarnīcas” sezonai biļešu cenas pazeminātas par trešo daļu – uz vakara koncertiem to cena ir, sākot no 7 eiro, bērniem uz muzikālo izrādi – 4 eiro. Uz izrādi “Zenīts” var nopirkt ģimenes biļeti jeb četras biļetes kopā par 28 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+