Ekonomika
Bizness

Zināma “Madara Cosmetics” akcijas cena publiskajā piedāvājumā 16


SIA “Madara Cosmetics” līdzīpašniece un valdes priekšsēdētāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere .
SIA “Madara Cosmetics” līdzīpašniece un valdes priekšsēdētāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere .
Foto – LETA

Kosmētikas ražotāja “Madara Cosmetics” akciju cena publiskajā piedāvājumā būs 6,25 eiro, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas komunikācijas projektu vadītāja Elīna Brūkle.

Tajā skaitā akcijas nominālvērtība ir 0,1 eiro, bet akciju emisijas uzcenojums – 6,15 eiro.
Brūkle informēja, ka “Madara Cosmetics” atbilstoši Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apstiprinātajam akciju emisijas prospektam ir tiesīga izteikt līdz 482 220 akciju publisko piedāvājumu, taču piedāvājumu būs iespējams papildināt ar 48 222 akcijām, tādējādi sasniedzot kopumā 530 442 akcijas.

Viņa arī norādīja – ja piedāvājums būs veiksmīgs un ieguldītāji parakstīsies uz visām piedāvātajām akcijām, “Madara Cosmetics” piedāvājuma ietvaros piesaistīs līdzekļus aptuveni trīs miljonu eiro apmērā.

Tostarp emisijas prospektā teikts – ja ieguldītāji parakstīsies uz visām piedāvājuma akcijām, ieskaitot papildu piedāvājuma akcijas, paredzamie bruto ienākumi no piedāvājuma būs apmēram 3,3 miljoni eiro, savukārt aplēstie izdevumi, kas tieši saistīti ar piedāvājumu, ir apmēram 0,3 miljoni eiro.

“Madara Cosmetics” akciju piedāvājumā iegūtos tīros ienākumus paredzējusi izmantot, lai finansētu pārdošanas darbību paplašināšanu gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū. Šī paplašināšana būs vērsta galvenokārt uz e-tirdzniecību un ietvers gan esošos, gan jaunos tirgus. Tāpat kompānija neizslēdz iespēju, ka piedāvājumā iegūtos līdzekļus varētu izmantot citu uzņēmumu iegādei.

Akcijas tiks piedāvātas privātiem ieguldītājiem Latvijā un Igaunijā.

Akciju publiskais piedāvājums sāksies 2017.gada 16.oktobrī plkst.9 pēc Latvijas un Igaunijas vietējā laika un beigsies 2017.gada 3.novembrī plkst.15.30.

Publiskotais akciju emisijas prospekts arī atklāj, ka paredzamais datums, kad tiks saņemta atļauja iekļaut akcijas alternatīvajā tirgū “First North”, ir orientējoši 2017.gada 10.novembris.

Paredzēts, ka pirms publiskās akciju emisijas kompānijas lielākie akcionāri (Uldis Iltners, Lote Tisenkopfa-Iltnere, SIA “Sustainable Investments” un Zane Tamane, kuriem kopā pieder 87,59% akciju) noslēgs akciju neatsavināšanas līgumu uz 360 dienām no datuma, kurā sāksies akciju tirdzniecība “First North”. Papildus tam uz uzņēmuma darbinieku akcijām, kuras ir iegādātas pirms piedāvājuma apmaksāšanas (kopā 15 000 akciju) tiks attiecināts 180 dienu neatsavināšanas periods no datuma, kurā sāksies akciju tirgošana “First North”.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Madara Cosmetics” apgrozījums 2017.gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, audzis par 37,9% – līdz 3,59 miljoniem eiro, savukārt kompānijas peļņa pirms nodokļu nomaksas pieaugusi 2,5 reizes, sasniedzot 810 000 eiro.

“First North” ir alternatīvais tirgus, kuru pārvalda “Nasdaq” grupas biržas. Alternatīvajam tirgum nav Eiropas Savienības regulētā vērtspapīru tirgus statusa. “First North” tirgū iekļautajiem uzņēmumiem ir saistoši “First North” noteikumi, taču uz tiem nav attiecināmas regulētajā tirgū iekļautajiem uzņēmumiem noteiktās prasības. “First North izvirzītās prasības ir mērenākas nekā Baltijas regulētajā vērtspapīru tirgū, tādēļ investīciju riska pakāpe “First North” ir augstāka. Šobrīd “First North” ir iekļautas četru kompāniju akcijas – Latvijas “Baltic Telekom”, Lietuvas “East West Agro” un “K2 LT”, kā arī Igaunijas “Linda Nektar”.

LA.lv