×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Zināma pilna “Positivus” “I Love You” skatuves programma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau iepriekš izsludinātajiem “I Love You” skatuves māksliniekiem pievienojas seši atraktīvi muzikālie projekti – elektroniķi no Itālijas “JoyCut”, igauņu supergrupas “Ewert and The Two Dragons” dalībnieka soloprojekts Erki Pärnoja : Himmelbjerget, lietuvieši “The Roop”, kā arī latviešu mūziķi Kaspars Bedrītis, “Kasetes” un “Židrūns”, līdz ar ko šīs skatuves programma ir zināma pilnībā.
Pirms vairākiem gadiem tieši Positivus festivālā uz “I Love You” skatuves plašu publikas uzmanību izpelnījās viena no tagad jau zināmākajām igauņu grupām “Ewert and The Two Dragons”. Šovasar festivāla apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvāts šīs grupas dziesmu autora un ģitārista Erki Pārnoja blakus projekts, kas izveidots sadarbībā ar skandināvu bundzinieku Ulriku Ordingu un producentu, taustiņinstrumentālistu Filipu Leimanu.
2015.gada nogalē viņi izdeva EP “Himmelbjerget”, ko paši raksturo kā “mūziku neeksistējošai filmai” vai “vesternu mūzika skandināvu noskaņās”. Igaunijā šī projekta koncerti lielākoties bijuši izpārdoti, un valsts lielākais nedēļas izdevums “Eesti Ekspress” grupas mūziku raksturojis kā “ne no mūsu laika, bet arī ne no nākotnes vai pagātnes. Drīzāk no paralēlas laika joslas, kas ir tīrāka, pilnīgāka, saprātīgāka, jēgpilnāka un iedvesmojošāka, salīdzinot ar laiku, kurā dzīvojam…”
Elektroniskās un dark-wave mūzikas projekts “JoyCut” ir spēlējuši kopā ar tādām grupām kā “Arcade Fire”, “Editors” un “Modest Mouse”, un iekarojis klausītāju sirdis ne tikai Eiropā, bet arī ASV. Spēlējuši neskaitāmos nozīmīgos festivālos, to skaitā “Eurosonic”, “Europavox” un daudzos citos, mūziķi šovasar uzstāsies arī Positivus. “Mūzika, kuras nekad nebūs pietiekami,” (Acoustic Music, US), “Skaņa kā no nākotnes, kur roboti un cilvēki dalās dabīgās maltītēs un cerību sajūtās” (MTV Iggy, US), kā arī citi slavinoši vārdi pavada “JoyCut”, lai arī kurā valstī viņi uzstātos.
Grupa “Kasetes”, kurā savus radošo pieredzi un muzikālos iespaidus apvienojuši brāļi Rūdolfs un Kārlis Zagorski, un Oskars Tupuriņš, dibināta 2012. gadā Vaidavā. Pērnā gada nogalē tika izdots grupas debijas albums “Jaunā kārtība”. Plašākai publikai “Kasetes” labi pazīstamas ar citu pašmājās labi zināmu grupu dziesmu remiksiem, jaunā skanējumā ietērpjot “Sattelites LV”, “Astro’n’out”, “Rīgas Modes” un “Carnival Youth” radītās melodijas. Līdzās remiksiem tapuši arī oriģināldarbi, tostarp skaņu celiņš kinorežisora Reiņa Spailes īsfilmai “Tukšās zemes ritmi”.
Kristaps Bedrītis, pazīstams arī kā KRIS, ir mūziķis ar akustisko ģitāru, domām un pierakstiem par un ap sevī un apkārt notiekošo, kā arī vēlmi to visu nodot cilvēkiem, kas uz brīdi apstājas un ieklausās. Mūzika, kas vienmēr nes sevī personīgus stāstus un pārdomas. Ceļošana un dzīve citās zemēs ir tas, kas pirms vairākiem gadiem pavēra citu perspektīvu un uzsāka dziesmu rakstīšanu. 2015. gada sākumā tika izdots Kristapa pirmais mini albums “Worlds Apart” EP, kurā dzirdamas dziesmas, kas tika ierakstītas mājās pie kamīna. Kopš 2016. gada sākuma Kristapam ir pievienojušies vēl citi mūziķi – Nauris Babris (bungas) un Kristaps Grīnbergs (basģitāra) no “Future Folk Orchestra”, kā arī talantīgais latviešu ģitārists Rihards Lībietis, kas kopumā veido daudzveidīgāku un dinamiskāku skanējumu un enerģiju.
Lietuvieši “The Roop” piedāvā poproku ar pavisam svaigu skanējumu, kas turklāt ir noslīpēts pamatīgā darbā – debijas albums tika ierakstīts četrus garus gadus, meklējot īsto skaņu. Visi grupas mūziķi iepriekš darbojušies citos muzikālos projektos, vokālists Vaidotas Valiukevicius ir arī pazīstams TV raidījumu vadītājs un aktieris. “The Roop” par savu misiju uzskata raisīt diskusiju par sociāliem jautājumiem, līdz ar to mūzika, ko viņi rada, ir ar savu skaidru un nepārprotamu vēstījumu.
“Židrūns” ir latviešu rokmūzikas grupa, kas darbojas neatkarīgās mūzikas skatuvē kopš 2004. gada. Grupa izpilda savu oriģinālmūziku, kas sliekusies pankroka, garāžroka un posthārdkora virzienā, bet, gadiem ritot, nonākusi pie sava, kaut pastāvīgi mainīga indie rokmūzikas skanējuma. Izdoti albumi “Židrūnam sāp” un “Židrūns Dzeltenbaltdzeltenais”, procesā ir grupas trešais studijas albums. Īpaša uzmanība “Židrūna” dziesmās tiek pievērsta dziesmu vārdiem, kuru pamatā ir gan grupas pašas tekstu autora proza, gan dzejnieku darbi – no Raiņa līdz Ingai Gailei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+