×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. novembris, 2017
Drukāt

Zināma skola, kurā uzbruka policistam. Jaunietis nakti aizvada izolatorā (10)

Ekrānšāviņi no skaties.lvEkrānšāviņi no skaties.lv

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par pusaudža uzbrukumu policistam Rīgas sanatorijas internātpamatskolā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka incidents noticis Rīgas sanatorijas internātpamatskolā, kas atrodas Brīvības gatvē 384A.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA pastāstīja, ka pret pusaudzi, kurš likumsargu nogrūda, sākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pusaudzis aizvadīto nakti pavadījis izolatorā un šodien VP lems kādu drošības līdzekli viņam piemērot. Bargākais no drošības līdzekļiem ir apcietinājums.

Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis. Pret šo 2002.gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Policija arī veiks ekspertīzi, lai noskaidrotu miesas bojājuma pakāpi cietušajam policistam.
Rīgas pašvaldības policijas (RPP) preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA teica, ka policists pēc hospitalizācijas palaists mājās un viņam ir traumēts plecs.

No jauniešiem ir pieņemti paskaidrojumi, tomēr policija atturas iztirzāt jauniešu sacīto.

Tāpat policisti vērtēs puišu vecāku atbildību. Pret abu jauniešu vecākiem ir uzsāktas administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, ja tā rezultātā bērns izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma, vai atradies alkoholisko dzērienu ietekmē. Par šādu pārkāpumu vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 70 līdz 210 eiro.

RPP preses paziņojumā raksta, ka vakar ap plkst.12 Rīgā, vienā no skolām Brīvības gatvē īsi pirms starpbrīža beigām skolas dežurante vērsās pie pašvaldības policijas darbinieka, kurš uzraudzīja kārtību skolas apkaimē, lai viņš aizslēdz skolas durvis. Brīdī, kad cienījamā vecuma policists devās pie durvīm, viens no skolēniem nostājās tām priekšā un uzsāka konfliktu. Policists skolnieku mēģināja pastumt malā, taču agresīvi noskaņotais puisis iesita kārtības sargam pa galvu.

Nevēloties pielietot fizisku spēku pret nepilngadīgo, policists mēģināja jaunieti noturēt tā, lai viņš ieturētu distanci no policista, taču tas skolēnu saniknoja vēl vairāk, un viņš atkārtoti uzbruka policistam. Pēc vairākiem sitieniem pa galvu skolēnam izdevās kārtības sargu nogāzt zemē. Pēc tam pusaudzis vēl vienu reizi iespēra nu jau guļošajam policistam. Tikmēr uz notiekošo noskatījās citi audzēkņi, kuri gavilēja un filmēja noziedzīgās darbības.

Nedaudz vēlāk pie cietušā kārtības sarga piesteidzās skolas medmāsa un sniedza pirmo palīdzību, tāpat izsaukti mediķi un Valsts policija.

Cietušais kārtības sargs hospitalizēts, savukārt par uzbrukumu varas pārstāvim aizturēts 15 gadus vecs pusaudzis, kurš aizturēšanas brīdī bija vairāk nekā vienas promiles alkohola reibumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. nav jau bāreņi, barojam pabiru bērnus, cik no vecākiem iekasē?

 2. Nepilngadīgie laupītāji,huligāni,arī slepkavas ir ļoti priviliģētā stāvoklī,jo viņi ir nepilngadīgi ,tāpēc barga soda vietā viņus var tikai nokaunināt un pēc nokaunināšanas vainīgais tikai uzjautrinās.To ka tagad skolās par drošību un kārtību jārūpējas algotam policistam jāpateicas bezizmēra demokrātijai un sabiedrības morālai degradācijai. Pašlaik ,,modernai,, sabiedrībai jēdzieni kauns,grēks,sirdsapziņa ir tukša skaņa,nesaprotami jēdzieni kas nākuši no tāls pagātnes.

 3. Tieši tā! Sodīt BARGI,lai stulbenis saprot! Nav attaisnojums viņa neatbilstība NORMĀLAM CILVĒKAM!
  Svarīga ir alkohola lietošana un NOSLIECE UZ VARDARBĪBU, ja viņam aizrāda, speršana gulošam cilvēkam, brutāla vardarbība pret policistu-varas pārstāvi!!!

 4. “Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis. Pret šo 2002.gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro “- kādas aplamības pauž policija – administratīvā lieta!

  Tas ir grupveida uzbrukums, Meža skolā laikam, huligānisms grupā, netēlojiet, lūdzu, muļķus. Viens sit, otrs grūž, trešais …

 5. Kā redzams skolas mājaslapä, tad tajā mācās un dzīvo skolēni ar dažādiem (uzvedības u.c) traucējumiem. Gan jau ğimenes, no kurām viņi nāk, ļoti iespējams, nav no priekšzīmīgākajām. Viss tas vēlāk izpaužas bērnu uzvedībā.

 6. Par šādu noziegumu sods par mīkstu.Ir jāliek vismaz 5 reizes lielāku sodu.

 7. Pēc nosaukuma spriežot tas ir internāts. Tātad a)pusaudži varētu būt bijuši nodoti iestādes aprūpē nevis vecāku nepieskatīti. b) internāta kontingents nav gluži ikdienišķs un tiem jauniešiem slikta uzvedība gan jau ir novērota arī iepriekš.
  Darba terapiju te vajag, dakteri un zinātnieki no šamiem tāpat nesanāks.

 8. Cik talu mes jau ejam skolas,bet kas notiks velak,bet vai vecaki nevaretu so bernu nogadat uz ekg izmeklesanu varbut vinam jalieto medikamenti preks uzvedibu!!!

 9. uzvarētāju atvases izpaužas…

 10. Kāds sods tiks piemērots pārējiem pusaudžiem, kuriem tas līkās joks un visu filmēja? Varbūt arī viņus vajadzētu piekaut un uzfilmēt?

Draugiem Facebook Twitter Google+