Kultūra
Mūzika

Zināmais nezināmajā festivālā “Sansusī”0

Publicitātes foto

Aknīstes novada brīvdienu mājas “Susēja” teritorijā no 10. līdz 12. augustam notiks laikmetīgās kamermūzikas festivāls “Sansusī”. Šogad 11. augustā netradicionāli tradicionāla uz Aknīstes robežas pie vecās graudu kaltes gaidāma Aknīstes Simtgades zaļumballe, jo pirmoreiz tā kļūs par laikmetīgās mūzikas festivāla “Sansusī” daļu.

Kā ierasts, festivāla programmu varēs uzzināt tikai festivāla pirmajā dienā. Viens gan ir skaidrs, ka mākslinieku priekšnesumi nepārklāsies un lielākajiem entuziastiem būs iespējams noklausīties pilnīgi visus koncertus. Ieskicējot festivāla noskaņu, festivāla pārstāve Ilze Tormane teic: “Zināmais nezināmajā – kamermūzika, cirks, dejas, performances, izstāde, izrādes bērniem, brīvprātīgo eksperiments, pianistu kautiņi bāros, bezgaļas pārtika, bāri, teltis un rīta rosmes.” Ceturtajā festivālā piedalīsies tādi mākslinieki kā Margo Zālīte, Agete Burkina, Diana Syrse, Kārlis Krūmiņš, Platons Buravickis, Marina Mezzogiorno-Brown, Reinis Suhanovs, Marco Maghi Amato, Lauris Goss, Mārtiņš Zilberts, Orests Silabriedis, Andis Klučnieks, Andris Dzenītis, Dāvis Enģelis, Martins Mutšlers, Aivars Krastiņš, Tilo Ulriks, korītis, Rebekka Stange, Emmanuel Villsaint, Ritvars Garoza, Andress Hernandes Alba, Kristiāns Vernike, Evarts Melnalksnis, Jānis Kronis, Natālija Oļeiņika, Matīss Čudars, citplanētieši, Samira Adgezalova, Kate Krolle, Volfgangs Zēringers, Kaspars Putniņš, Jana Krieva, Kristīna Pfrötschner, Anda Upeniece, Jana Kalniņa, brīvprātīgo kolektīvs, Tilmans Rainbeks, Varis Klausītājs, Baiba Kurpniece un daudzi citi pašmāju un ārvalstu mūziķi.

Viss cits vēl ir noslēpums, bet ir pilnīgi skaidrs, ka 11. augustā uz Aknīstes robežas pie graudu kaltes notiks “Sansusī” Aknīstes Simtgades zaļumballe ar ansambli Ritvara Garozas vadībā.

“Pusaudža gados pats spēlēju trompeti ciemata pūtēju ansamblī, un šādā sastāvā atceros vairākas zaļumballes – iedvesma par zaļumballi festivālā nāca tieši no šīs pieredzes,” teic balles un festivāla rīkotājs, operas baritons Armands Siliņš. Šī būs viena no Sēlijas spilgtākajām ballēm. “Zaļumballē būs jūtams “Sansusī” mākslas filtrs, ko varēs priecīgi izbaudīt gan festivāla viesi, gan vietējie. Sen nebijušu kvalitātes latiņu uzstādīs dzīvā mūzika astoņu mūziķu pūtēju ansambļa izpildījumā, ko īpaši šim gadījumam aranžējis Ritvars Garoza. Programmā estrādes mūzika no 20. gadiem līdz pat mūsdienām, katru no trim balles daļām veltot citam laikmetam,” atklāj A. Siliņš. Īpaša ir arī izraudzītā balles vieta, kaut kur viducī starp festivālu un Aknīsti – vecajā graudu kaltē.

Festivāls “Sansusī” Aknīstes novadā notiek kopš 2014. gada. Tas ir starpdisciplinārs skatuves mākslu festivāls ar akcentu uz kamermūziku un alternatīvu gaisotni. Festivāls apvieno bezrūpīgu būšanu pie dabas, draugu un ģimenes lokā, ar izsmalcinātu kamermūzikas un citu skatuves mākslas žanru baudījumu. Šeit ikviens var nokļūt tuvāk augstvērtīgai mākslai, atklājot to bez ierastās ārējās spozmes un koncertzāles stīvuma.

10. VIII 17.00 Aknīstes novads, Susēja

11. un 12. VIII 9.00 Aknīstes novads, Susēja

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un www.sansusi.lv

Cena: trīs dienu biļete EUR 40; vienas dienas biļete EUR 20

LA.lv