Foto: LETA

Zināmi Dziesmu un deju svētku skatuvisko deju koncerta mākslinieciskās koncepcijas veidotāji 0

XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku latviešu skatuvisko deju koncerta māksliniecisko koncepciju veidos mākslinieciskā vadītāja Gunta Skuja, režisore Ināra Slucka un scenogrāfs Aigars Ozoliņš.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru BNS informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika, radošā grupa konkursā piedāvāja ideju “Vēl simts gadu dejai”. Koncerts notiks “Arēnā Rīga” 2018.gada Dziesmu un deju svētku laikā.

“Latviešu skatuviskajai dejai ir bagāta vēsture, un koncerts “Vēl simts gadu dejai” ir kā vēlējums un veltījums, kas vērsts uz vērtību saglabāšanu, ietverot maģisko simts un ar to domājot bezgalību, kas sasaucas ar Latvijas valsts simtgades svētku veidoto piederības zīmi. Koncerta koncepcija veidota, meklējot atbildi uz jautājumu – kā rodas un kas rada latviešu skatuvisko deju. Tie nepārprotami ir horeogrāfi, spēcīgas personības, kas, iedvesmojoties no dabas, laikmeta, cilvēkiem, dejas un dejotāju mīlestības. Radošā grupa šīs koncepcijas ietvaros aicina ieskatīties dziļāk par hronoloģiski sarindotu horeogrāfu dzīves gājumu un radītajām dejām, izvirzot mērķi izzināt dejas tapšanas kontekstu, veidot sasauci dejai ar personību, laikmetu, iedvesmas avotiem,” skaidroja idejas autori. Konkursu par Dziesmu un deju svētku latviešu skatuvisko deju koncerta māksliniecisko koncepciju LNKC izsludināja jūnijā. Konkursā tika saņemti seši pieteikumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Konkursa pieteikumus vērtēja Kultūras ministrijas (KM) Dejas padomes priekšsēdētāja, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, Latvijas Nacionālās operas un baleta pedagoģe Gunta Bāliņa, horeogrāfs, Dziesmu un deju svētku virsvadītājs, KM dejas padomes loceklis, LNKC Dejas konsultatīvās padomes loceklis Jānis Purviņš, Deju svētku goda virsvadītāja, Dziesmu un deju svētku padomes un mākslinieciskās padomes locekle, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte, horeogrāfe, Dziesmu un deju svētku virsvadītāja, LNKC Deju nozares konsultatīvās padomes priekšsēdētāja, Valsts izglītības satura centra vecākā referente dejas mākslas jautājumos Zanda Mūrniece, režisore un skatuves mākslas pedagoģe, Kultūras akadēmijas profesore Māra Ķimele, Ideju institūta direktors Guntis Ērglis-Lācis un KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone.

Nākamie Dziesmu un deju svētki Latvijā notiks no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.