×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2013
Drukāt

Zināmi karikatūru konkursa “Ar smaidu 2014. gadu gaidot” uzvarētāji

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Noslēdzies “Latvijas Avīzes” izsludinātais karikatūru konkurss “Ar smaidu 2014. gadu gaidot”, kas bija veltīts trīs īpaši gaidītiem notikumiem nākamajā gadā – olimpiskajām spēlēm Sočos, eiro ieviešanai Latvijā un Rīgai, kas kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Savus zīmējumus konkursam iesniedza 32 skolas kopumā ar 218 darbiem un 31 individuālais karikatūrists.

 

Iesūtītos darbus vērtēja konkursa atbalstītāju pārstāvji – Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, “Rīga 2014” reklāmas projektu vadītāja Marika Vītiņa, mākslinieks Egils Mednis un DNB bankas sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Teika Lapsa.

Visvairāk zīmētāju bija izvēlējušies tēmu “Latvija un eiro”, un šajās karikatūrās biežāk parādījās “labais lats” cīņā pret “slikto eiro”. Savukārt zīmējot olimpisko spēļu gaidīšanu, daudzi pieķērās domai, ka Sočos nebūs sniega, tāpēc to varēs piegādāt Latvija.

“Acīmredzot eiro tēma ir aktuālāka un par to runā kā vecāki mājās, tā skolotāji skolās. Pēc iesūtītajām karikatūrām redzams, ka lielākoties pieaugušie pāreju uz eiro uztver kā negatīvi vērtējamas pārmaiņas, ko bērni attiecīgi tā arī atspoguļo savos darbos.

{gallery id=”1711″}

Balvu par labāko eiro temata karikatūru nolēmām piešķirt Safāram Hadžimoratovam no Stelpes pamatskolas 9. klases, jo viņš uz šo tēmu ir paskatījies ar karikatūrista cienīgu ironiju. Tāpat mums patīk arī karikatūras dziļākā doma, ka laiki un valūta mainās, tomēr mūsu pamatvajadzības, kuru īstenošanai vajag naudu, nemainās.

Lai arī latam ir pievienotā emocionālā vērtība, tomēr ar eiro ieviešanu nekas praktiski nemainīsies – tāpat saņemsim algu, iegādāsimies pārtiku, dosimies izklaidēties utt.,” saka DNB bankas sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Teika Lapsa. S. Hadžimoratovs saņems balvu no DNB bankas – atpūtas komplektu.

Kategorijā “Latvija un olimpiskās spēles Sočos” par uzvarētāju tika atzīts Ulbrokas vidusskolas skolotājas Neilas Kraves darbs. Viņa saņems balvu no Latvijas Olimpiskās komitejas – ziemas olimpieša sporta kreklu ar autogrāfu, bet skolēniem notiks īpaša sporta stunda kopā ar kādu no Soču olimpisko spēļu dalībniekiem.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: “Paldies tiem skolēniem un individuālajiem zīmētājiem, kuri bija izvēlējušies zīmēt karikatūras par Soču tēmu – tās bija asprātīgas un trāpīja mērķī. Par to liecina arī uzvarētājkarikatūra, kuru bija uzzīmējusi Ulbrokas skolas skolotāja Neila Krave, attēlojot, kā latvieši uz Sočiem ved savu ledu. Mēs savas pārsteiguma balvas nosūtīsim arī Sintijai Engelsai no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 10.b klases un Pāvelam Krilovam no Rīgas 96. vidusskolas, kuru darbi arī bija atzinības vērti. Liels paldies par asprātīgajiem zīmējumiem arī profesionāļiem – Gatim Šļūkam un Agrim Liepiņam, arī viņiem sagādāsim pārsteiguma balvas.”

Nominācijā “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” par uzvarētājkarikatūru atzina Bērzaunes pamatskolas 9. klases skolnieces Ingas Guļbinovas zīmējumu ar nosaukumu “Rīgā būs apkopota visu Eiropas valstu kultūra, tajā skaitā arī kultūras pieminekļi, tradīcijas, simboli.” Balvā jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas – “Rīga 2014” norišu vietas apmeklējums.

Mākslinieks Egils Mednis, vērtējot zīmējumus, atzina, ka gaidījis no skolēniem trakākas idejas. “Klasiski zīmējumi un žēl, ka pat skolēni nebija realizējuši trakas idejas. Viss rādīts ciniski skābā mērcē, jo laikam jau noskaņa ir tāda pazīstama un sena. Kultūra bija grūta tēma un nav publiskā apziņā, tāpēc arī mums ko vērtēt bija mazāk.”

Par uzvarētājiem individuālajā vērtējumā tika atzīti divi autori – Liāna Labada un Valdis Kozlovs. Žūrijas vērtējumā viņi asprātību un savu īpašo rokrakstu parādīja visās trīs tēmās. Abi saņems 100 latu naudas balvu.

Paldies arī profesionāļiem, kuri piedalījās konkursā, bet mazās konkurences dēļ viņi atsevišķi netika vērtēti. Ar uzvarētājiem sazināsimies personīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+