×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Zināmi konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti

Foto: LETAFoto: LETA

Kategorijā "Sitaminstrumentu un pūšaminstrumentu spēle" 1. vieta piešķirta Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēknim saksofonistam Aigaram Raumanim.

Pēc vairāku mēnešu konkursa norises svētdien, 19.aprīlī, tika noskaidroti talantu konkursa “Ineses Galantes talanti” 2015.gada laureāti – 12 mūziķi četrās kategorijās, kā arī noteikta konkursa sekotāju simpātija.

Kā aģentūru LETA informēja Ineses Galantes fondā, kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” 1.vietu ieguvusi koklētāja Līga Griķe no Pāvula Jurjāna mūzikas vidusskolas, 2. vieta piešķirta šīs pašas skolas audzēknei vijolniecei Sabīnei Sergejevai, bet 3. vieta – vijolniecei Sandrai Seržānei no Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas. Seržānei tika pasniegta arī speciālbalva – 1940. gadā Itālijā izgatavota vijole un lociņš.

Kategorijā “Klavierspēle” 1. vietu ieguvusi Noemi Feia Deifta no Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, 2. vietu – Kārlis Gunārs Tirzītis no Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas un 3. vietu – Raivo Groza no Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas.

Kategorijā “Sitaminstrumentu un pūšaminstrumentu spēle” 1. vieta piešķirta Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēknim saksofonistam Aigaram Raumanim, 2.vieta sitaminstrumentālistam Reinim Tomiņam no Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas, 3. vieta – saksofonistam Eduardam Lācim no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas.
Kategorijā “Vokālā māksla” 1. vietu izcīnījusi Rīgas Doma kora skolas audzēkne Laura Lolita Perešivana, 2. vietu – Igors Martaks un 3. vietu – Helēna Zukule no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA).

Kategorijā “Publikas simpātija” ar vairāk nekā 10 000 balsu uzvarēja Kristiāns Jasinskis. Kopumā par dalībniekiem saņemti vairāk nekā 70 000 balsojumu.

Vairākiem konkursa dalībniekiem tika piešķirtas arī atbalstītāju sarūpētās speciālbalvas.
Konkursa finālā jeb trešajā kārtā kopumā uzstājās 36 finālisti četrās kategorijās – vokālisti, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī klavierspēles mākslinieki.

Žūrijas komisijas sastāvā bija JVLMA Stīgu instrumentu katedras vadītāja un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece Terēze Zīberte-Ījaba, JVLMA docents un komponists Rolands Kronlaks, profesors, diriģents un komponists Andris Vecumnieks, diriģente Gunta Malēvica, JVLMA docents pianists Toms Ostrovskis, kontrtenors Sergejs Jēgers, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Dagnija Staķe un konkursa patronese operdziedātāja Inese Galante.

Talantu konkursa uzvarētāji saņēma diplomus, naudas balvas 500, 300 un 100 eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 100 eiro mēnesī un uzaicinājumu uzstāties šī gada “Summertime – aicina Inese Galante” festivālā, kā arī dažādas īpašas balvas no konkursa atbalstītājiem.

Nozīmīgākā balva visiem konkursa laureātiem ir iespēja piedalīties bezmaksas meistarklasēs festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” laikā šī gada augustā Jūrmalā, kur talantus izglītos starptautiski atzīti un profesionāli mākslinieki klasiskās mūzikas žanrā.

Visu konkursa uzvarētāju vārdi un priekšnesumu video publicēti konkursa mājaslapā “www.inesesgalantestalanti.lv”.

Konkurss “Ineses Galantes talanti” tika rīkots otro gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+