×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Zināmi “Latvijas Gāzes” balvas laureāti operas un baleta mākslā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Balvas "Labākā operas soliste" ieguvēja Inga Kalna "Latvijas Gāzes" Gada balvas operai apbalvošanas ceremonijā.

“Latvijas Gāzes” Gada balvu operai kā labākie operas solisti šogad saņēma dziedātāji Inga Kalna un Rihards Mačanovskis.

Balvu “Leģendārs mūžs mākslā” saņēma Solveiga Raja, par ieguldīto mūža darbu LNO mākslinieciskajā jomā ar balvu tika godināts Andris Ēriks Dalbiņš, savukārt par ieguldīto mūža darbu LNO tehniski administratīvajā jomā balvu saņēma Irēna Austra Indriksone.
Balvu kā labākā baleta soliste saņēma Nataļja Lipska, bet labākā baleta solista gods tika Andrim Pudānam. Kā labākajam orķestra māksliniekam balva tika piešķirta Guntim Kronītim.

Par īpašiem mākslinieciskiem sasniegumiem iepriekšējā sezonā balvu saņēma opera-lekcija “Mihails un Mihails spēlē šahu”. Īpaši LNO vadība izcēlusi operas-lekcijas “Mihails un Mihails spēlē šahu” komandas darbu. Tajā strādājuši operas komponists Kristaps Pētersons, libretists Sergejs Timofejevs, režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Suhanovs, horeogrāfs Kirils Burlovs, kostīmu mākslinieki “Mareunrol’s” un kolumbiešu videomākslinieks Karloss Franklins.

Par 2013./2014. gada sezonas labāko jauniestudējumu skatītāju balsojumā atzīts Jura Karlsona balets-fantāzija “Karlsons lido…” Aivara Leimaņa horeogrāfijā.

“Latvijas Gāzes” Gada balvas operai žūrijā darbojās LNO valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis, Latvijas Radio 3 direktore Gunda Vaivode, mākslas kritiķe un kuratore Helēna Demakova, Igaunijas Nacionālās operas direktors Aivars Mae, kā arī AS “Itera Latvija” prezidents Juris Savickis.

“Latvijas Gāzes” Gada balvas operai pasniegšanas ceremoniju un laureātu koncertu būs iespējams noskatīties 3. oktobrī plkst. 23.15, kad koncertu pārraidīs Latvijas Televīzijas 1.kanāls. Koncertu veidojuši diriģenti Mārtiņš Ozoliņš, Aleksandrs Viļumanis, Andris Veismanis, Farhads Stade, režisore Elita Bukovska, scenārija autors Mikus Čeže, video māksliniece Zane Raudiņa, scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka. Balvas autors ir metālmākslinieks Aldis Lorencs. Koncertu vada Elza Leimane-Martinova un Raimonds Martinovs.

“Latvijas Gāzes” sadarbība ar LNO tika sākta 2005. gadā, kad uzņēmums kļuva par lielāko atbalstītāju operas vēsturē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tiek godāti Gazproma politiskie aktieri un dziedātāji. Tā ir tīrā Krievijas maigās pielabinošās varas reālizācijā LAtvijā. Ir tik svarīgi, lai tam noticētu lielāka daļa latviešu, un tieši inteligences. Ļoti skumji! Kas būs tālak! Vai caur šo krievijas kultūras ekspansiju, tiks attaisnots ļoti viltīgs okupācijas mēģinājums latgalē un turpinājumā visā Latvijā. Acīmredzot tas ir saskaņots ar Putina partijas filiāli SC partiju Latvijā Ušakovu, kad tas tikās ar Medvedjetu un nodevīgo pareizticīgo baznīcas vadītāju KIrilu. Šai politikai stutētāji izskatās būs ne tikai SC bet arī Sudrabotās Gulbenes un Līksnas cilvēki. Mana Latgale, kas ar tevi notiek un notiks!

Draugiem Facebook Twitter Google+