Ekonomika
Bizness

FOTO: Zināmi LDDK gada balvu saņēmēji0

Foto: LDDK

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) “Gada tautsaimnieces” tituls šogad piešķirts AS “Smiltenes piens” vadītājai un līdzīpašniecei Gitai Mūrniecei, bet kā “Gada tautsaimnieks” godināts AS “Latvijas valsts meži” prezidents Roberts Strīpnieks.

Kā aģentūru LETA informēja LDDK pārstāve Una Grenevica, gan Mūrniecei, gan Strīpniekam apbalvojumus piektdien Rīgas pilī pasniedza Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

LDDK un sociālā dialoga 25.gadadienai veltītajā LDDK “Gada balvas 2018” pasniegšanas ceremonijā tika godināti vairāki tautsaimniecības nozaru līderi, kuri šajos gados stiprinājuši Latvijas tautsaimniecību un nozaru attīstību, sekmīgi darbojoties sociālajā dialogā.

Par ķīmijas un farmācijas nozares līderi šogad LDDK atzina Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētāju Vitāliju Skrīveli.

Transporta un loģistikas nozares līdera gods tika Latvijas Autopārvadātāju asociācijas prezidentam Valdim Trēziņam.

Nominācijā “Lauksaimniecības nozares līderis 2018” tika apbalvots Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Par pārtikas rūpniecības līderi šogad LDDK atzina Latvijas Pārtikas uzņēmēju federācijas padomes priekšsēdētāju Ināru Šuri.

Veselības aprūpes nozares līdera godu izpelnījās Veselības aprūpes un darba devēju organizācijas valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.

Metālapstrādes un mašīnbūves nozarē kā līderis tika godināts Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas padomes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš.

Meža nozarē apbalvojumu saņēma Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

Nominācijā “Būvniecības nozares līderis 2018” tika apbalvota Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.

Savukārt par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, elektrotehnikas un elektronikas nozaru līderi LDDK atzina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidentu Normundu Bergu.

Konfederācijas atzinību “Tautsaimniecības vēstnieks” par sociālā dialoga stiprināšanu, darba devēju konkurētspējas veicināšanu un intelektuālu pienesumu Latvijas tautsaimniecības vēstures izpētē saņēma Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis (V), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) bijušais priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, kā arī Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks un rektors Gatis Krūmiņš.

LDDK “Gada balvas” pasniegšanas svinīgā ceremonija ik gadu pulcē kopā darba devējus, sabiedrisko organizāciju, kā arī nozaru un valsts līderus. Pasākuma mērķis ir izcelt darba devēju nozīmi un ieguldījumu Latvijas labklājības celšanā, attīstot sociālā dialoga lomu gan nozaru, gan nacionālā līmenī.

Saistītie raksti

Gada tautsaimnieka balvu 2017.gadā saņēma SIA “Latvijas mobilais telefons” prezidents Juris Binde, 2016.gadā – SIA “Mikrotīkls” priekšsēdētājs Džons Martins Talijs un valdes loceklis Arnis Riekstiņš, 2015.gadā – industriālā koncerna “UPB holdings” padomes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns, savukārt 2014.gadā tradīciju iesāka ilggadējais AS “Latvijas finieris” vadītājs Juris Biķis.

LDDK ir 1993.gadā dibināta darba devējus pārstāvoša organizācija, kuras biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli-ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un LBAS. Konfederācija apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Tirgotājs maldina pircējus ar preču cenām. PTAC piemēro 20 000 eiro sodu
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kāpēc nav svarīgi, kurš pirmais atklājis 5G staciju vai 5G internetu
20 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Jauni autovadītāji un veci auto: apkopoti dati par negadījumiem bez OCTA
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Reģionu attīstību ietekmē padomju mantojums. Saruna ar ekonomistu Pēteri Strautiņu
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tieslietu ministru uz apsūdzēto sola nevilks, partiju no valdības neizmetīs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo, par cik samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits 2
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Noslepkavo sievas mīļāko
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Prokurors pieņem lēmumu Krištianu Ronaldu izvarošanas apsūdzības lietā
41 minūtes