×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
2. marts, 2017
Drukāt

Zināmi pasaules mūzikas festivāla “Porta” pirmie mākslinieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūziķe Karina Gomes.

Pasaules mūzikas festivāls “Porta”, kas šogad novembrī notiks septiņpadsmito reizi, izziņojis pirmos māksliniekus. Šogad festivāla norise būs citādāka – vairāki koncerti klausītājus priecēs arī citās Latvijas pilsētās, ne tikai Rīgā.

Šobrīd zināmo mākslinieku vidū ir Aboss Kosimovs (Uzbekistāna) Karina Gomes (Gvineja-Bisava) un Shono (Burjatija). Festivāla organizatori stāsta, ka mākslinieki uzstāsies arī kopā ar latviešu mūziķiem.

Karina Gomes, kas 4.novembrī sniegs koncertu mūzikas namā “Daile”, ir pasaules mūzikas žanra dziedātāja un komponiste no Gvinejas-Bisavas. Dziedāšanu viņa uzsāka baznīcas korī Sanpaulu, Brazīlijā, divdesmit viena gada vecumā, žurnālistikas studiju laikā. Savā laikā spēlējusi kopā ar nozīmīgo grupu “Super Mara Djombo”, taču šobrīd koncentrējas uz solo karjeru.

Aboss Kosimovs, kas papildinās 4.novembra programmu, ir starptautiski plaši atzīts uzbeku mūziķis, Uzbekistānas bungu – doiras – spēles meistars. Viņš izceļas ar ārkārtīgi dinamisku uzstāšanās stilu un spēcīgu un inovatīvu spēles tehniku. Abosa Kosimova muzikālā darbība ir veltīta uzbeku perkusiju mākslas saglabāšanai un attīstīšanai, un viņš ir pazīstams gan kā spēcīgs tradīcijas pārzinātājs, gan mūsdienu kompozīciju radītājs. Doiru viņš apguvis gan studējot Mūzikas un Kultūras Institūtā Taškentā, gan mācoties no doiras meistara Tuiči Inogomova un citiem jau agrā vecumā.Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+