×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2017
Drukāt

Zināmi pirmie oficiālie secinājumi par traģisko negadījumu Ventspilī (5)

Foto no Pixabay.comFoto no Pixabay.com

Zināmi pirmie oficiālie iestāžu secinājumi par traģisko negadījumu Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā, kurā peldēšanas nodarbību laikā noslīka četrus gadus vecs puisēns, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Iespējams, šajā baseinā vispār nedrīkstēja mācīt peldēt bērnus, liecina sākotnējo pārbaužu rezultāti. Kā raidījumam skaidroja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča, Ventspils Olimpiskais sporta centrs nav reģistrēts kā izglītības iestāde, lai varētu īstenot peldēšanas apmācības programmu, centrs nav saņēmis arī pašvaldības licenci. “Ir šaubas par to, vai Olimpiskais sporta centrs vispār varēja piedāvāt šādu apmācību peldēšanā,” sacīja Juhņēviča.

Pēc papildu nepieciešamo dokumentu saņemšanas Izglītības kvalitātes valsts dienests sola pieņemt gala lēmumu, tostarp arī par to, vai būtu sodāma atbildīgā amatpersona – Olimpiskā centra vadītājs. Konstatēta pārkāpuma gadījumā dienests var piemērot administratīvo sodu – no rājiena līdz 140 eiro naudas sodam. Vienlaikus šāds administratīvais sods varētu vēlāk kļūt par pamatu arī kriminālām apsūdzībām.

Jau vēstīts, ka 4.oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns.Traģiskā nelaimes gadījuma izmeklēšanu veic Valsts policija, kas ir ierosinājusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 13.nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”. Pašvaldība izveidojusi komisiju, lai noskaidrotu traģiskā nelaimes gadījuma apstākļus, iespējamos iemeslus un amatpersonu atbildību.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. rājiens par noslīkušu bērnu!!!

 2. Nesteidzies tiesāt Atbildēt

  Tad visiem jaiet cietumá…. No ta labuma nekada. Vajag atzìties katram savá bezatbildìbā un labot uzmantojot visas savas spēkas, saprašanu un gudrību. Mums šī mazā valsts ir jàceļ nevis jāsēdina cietumos jo didmžāl arī tiesu sistemas darbība nav perfekta un tur bieži vienigie tiek atbrīvoti un nevainīgie sēž…. un nevuens nedomā par to ko mazā Tomasa bēru ceremonijā runāja mācītajs – ka VISI – LIELI UN MAZI STASIES LIELĀ DIEVS GODA KRĒSLA PRIEKŠĀ UN BŪS JĀATBILD PAR SAVIEM DARBIEM.
  Tomass ir devesīs jo Dieva likums tā nosaka, bet tiem , kuri dzīvo ir jādomā ko dara un ko nedara…arī tiesāt otru ur grēks, par ko būs jāatbild… tapec nesteigsimies tiesāt bet gan mainities

 3. Boitmanim jāiet cietumā

 4. Nu jau meklē upurēšanas āzi… kur tad ministrijas un valsts pārbaudes bija visu šo laiku? Ari šīs iestades atbild par to kas notiek valstī. To funkcija ir izdot normatīvus un kontrolēt. Mums te ventiņos jau veselas paaudzes izaugušas kuriem regulari skolas mācību plānā ir iekļauta peldēšana. Tas tak ministrijai bija jāredz, jo to tak saskaņo un viņi brauc uz pārbaudēm. Metodiķi uz metodiķiem… Olimp.centrs var piedavat iespēju bet izglitības sistēmai tas būtu jāizbertè un jākontolē. Bet vidpār izskatās, ka par to neviens nav “rējis – pat ne suns Kaimiņš” , kas tik ļoti vaktè ko varētu apriet….
  Visi vainīgi. Tas jàatzīst tautas priekšā un jāsāk katram sava vietā stràdāt ar īstu atbildibu

 5. Nu jau meklē upurēšanas āzi… kur tad ministrijas un valsts pārbaudes bija visu šo laiku? Ari šīs iestades atbild par to kas notiek valstī. To funkcija ir izdot normatīvus un kontrolēt. Mums te ventiņos jau veselas paaudzes izaugušas kuriem regulari skolas mācību plānā ir iekļauta peldēšana. Tas tak ministrijai bija jāredz, jo to tak saskaņo un viņi brauc uz pārbaudēm. Metodiķi uz metodiķiem… Olimp.centrs var piedavat iespēju bet izglitības sistēmai tas būtu jāizbertè un jākontolē. Bet vidpār izskatās, ka par to neviens nav “rējis – pat ne suns Kaimiņš” , kas tik ļoti vaktè ko varētu aptiet

Draugiem Facebook Twitter Google+