×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
20. aprīlis, 2018
Drukāt

Zināms, kur atrodas bērnu nolaupījušie vecāki, taču aizturēti nav (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Engures novadā bērnu nolaupījušie vecāki pašlaik atrodas Vācijā un nav aizturēti, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs.

Policija izmeklē notikušo un sola pēc iespējas ātrāk nodot krimināllietu prokuratūrai kriminālvajāšanai sākšanai. Lietai nonākot prokuratūrā, būs iespējams pieprasīt Eiropas apcietinājuma lēmumu.

Bahs gan atteicās prognozēt, cik ātrā laikā lieta nonāks prokuratūrā, jo tas esot atkarīgs no daudziem faktoriem, arī no tā, vai vecāki ieradīsies uz policiju. Latvijas likumsargi sadarbojas ar tiesībsargājošajām iestādēm Vācijā, un saziņā ar starptautiskajiem partneriem iesaistīta arī Tieslietu ministrija.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā no pirmsskolas izglītības iestādes “Ķipari” Engures novada Smārdē vecāki, kuriem atņemtas aizgādnības tiesības, nolaupījuši trīsgadīgu meitu un izveduši viņu uz ārzemēm.

Kad pieaugušie ienākuši iestādē, viņi pagrūda auklīti, fiziski ietekmēta arī audzinātāja. Vecāki patvaļīgi no iestādes izņēmuši savu meitu un vēlāk izveduši viņu uz ārzemēm.

“Tas viss notika pārējo bērnu acu priekšā, bērni sāka raudāt, redzot, ka viņu audzinātāju grūž,” notikušo aprakstīja bērnudārza vadītāja Gunta Lāce, klāstot, ka situācija iestādē ir izrunāta un secināts, ka darbinieki rīkojušies pareizi, līdz ar to viņu vainu notikušajā Lāce neredz.

Nolaupīto bērnu bērnudārza vadītāja raksturoja kā jauku, lai gan sākotnēji ar viņu bijušas problēmas. Meitenīte kādu laiku dzīvojusi Vācijā, bet Latvijā dzīvojusi citas ģimenes aprūpē, jo vecākiem atņemtas tiesības rūpēties par viņu. Zināms, viņas ģimenē ir arī citi bērni, un par daļu vecākiem atņemtas aizgādnības tiesības.

Pašlaik tiek gatavoti dokumenti, lai meiteni varētu atvest atpakaļ uz Latviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vecāki kas “nolaupījuši” paši savu bērnu. Tas tomēr skan perversi. Bērns ir daļa no vecāka organisma, dalītais ģenētiskais kods. Un pēkšņi zociķu valsts izdomā, ka nu viņi lems, kam brīv paturēt viņu pašu bērnus, un kam viņus jāņem nost.

    Ziņās saka, ka arābi esot slikti, jo viņi metot gejus no jumta nost. Man šķiet, ka angļi un vācieši nav daudz ko labāki, kad viņi nolaupa bērnus viņu vecākiem.

  2. Latvijas mēslu tiersību sistēma lai paklusē, savu bērnu nevar nolaupīt. Laupa juvenāliās bāriņtiesas lai tālāk šos bērnus slepeni pārdotu, itkā zem legālas adopcijas uz ārzemēm, degradētās rietumu pasaules genofonda uzlabošanai, vai nu, vienkārši, orgānu donoros.

  3. Vai meitenei arī kāds kaut ko pajautās,jeb tikai likuma vārdā raus atpakaļ uz šo neveiksmes valsti,no kuras ļaudis kā prusaki bēg?

  4. Ļāvuši ģimenei dzīvot normāli Vācijā, un audzināt savus bērniņus. Te, Latvijā, tas daudziem nav iespējams valdības sastādīto likumu dēļ, un pabalstu niecības dēļ. Vācijā gan par bērniem rūpējas, gan arī par nestrādājošajiem, kas nav darba, un darba iemaņu, profesijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+