×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Zināms, kuros posmos būs jānīkst: uz autoceļiem atsākas būvdarbi (3)

Foto - Madara BriedeFoto - Madara Briede

Valsts ceļu tīklā atsākas būvdarbi, informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Ceļu uzturētājs informē, ka sākušies segas pārbūves darbi autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) posmā no Daugavpils līdz Medumiem (144,7.-156,4. km).

No otrdienas, 21. februāra, sākot no Medumiem Daugavpils virzienā, tur ir viens ar luksoforiem regulējams posms, paredzams, ka nākamnedēļ jau būs četri luksoforu posmi. Būvnieki ir sākuši frēzēt vecā asfalta seguma virskārtu, vienlaikus notiek arī citi sagatavošanās darbi – trases nospraušana, būvlaukuma iekārtošana, koku un krūmu ciršana. Posmā ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Būvdarbu rezultātā tiks uzlabota posma nestspēja un izlīdzināts ceļa reljefs, veicot ievērojamus zemes darbus un atsevišķās vietās arī pamatu atkūdrošanu. Atkūdrošanu pavisam paredzēts veikt četros posmos gandrīz divu kilometru kopgarumā 4-6 metru dziļumā. Tiks sakārtoti ceļu pieslēgumi, un vienmērīgāks kļūs ceļa garenprofils, uzlabosies ceļa pārredzamība. Būvdarbi paredz rotācijas apļa izbūvi krustojumā ar Daugavpils apvedceļu (A14), divu dzelzceļa pārbrauktuvju pārbūvi un kopumā nodrošinās uzlabotus satiksmes drošības apstākļus. Pie Daugavpils daļēji tiks likvidēta ceļa nodalījuma joslā esošā vēsturiskā aleja, tās vietā tiks ierīkoti jauni stādījumi. Atjaunos arī sabiedriskā transporta pieturvietas.

Jau pērn uz šī autoceļa tika atjaunots posms no Medumiem līdz Lietuvas robežai (156,4.-163,05. km).

Pašreizējā posma pārbūvi veic SIA “Binders”, tās līgumcena ir 15 miljoni eiro (ar PVN). Darbus, kurus līdzfinansē ES Kohēzijas fonds, paredz pabeigt līdz decembrim, taču izpilde būs atkarīga no laika apstākļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. zogosais latvietis Atbildēt

    mums te valmiera rudeni izlika jaunu celu tagad pavsari var nemt un mainit !!
    vecais cels pat kvalitativaks bija neka jaunas

  2. Kāpēc tik negatīvs virsraksts? Par to vajadzētu priecāties, nevis nīgri kašķēties.

  3. Pirmo reizi dzirdu, ka frēzē sasalušu asfaltu. Kad frēzei salieks asi, tad darbi atkal būs jāatliek līdz Jāņiem, kamēr jaunu asi Vācijā uzvirpos.

Draugiem Facebook Twitter Google+