Dabā
Zaļā dzīvošana

Zināms, kur paliks pavasarī uz Zooloģisko dārzu atnestie ronēni0

Publicitātes foto

“Šis pavasaris bija ļoti bagāts ar maziem ronēniem, kurus cilvēki atrada jūras krastos – suņu sakostus, novārgušus. Uz Rīgas Zooloģisko dārzu tika atvesti vairāk nekā divdesmit ronēni. No tiem trīspadsmit ir izdzīvojuši,” RīgaTV 24 raidījumā “Mosties ar Ievu” stāstīja Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka.

Nākošajā nedēļā divi ronēni – puika un meitene, tiks vesti uz Belgradas Zooloģisko dārzu. Pēc Jāņiem vēl divus ronēnus paredzēts vest uz Ukrainu. Savukārt pārējie tiks palaisti jūrā. Brīvībā palaistajiem roņiem pie muguras tiks piestiprināti raidītāji, lai varētu sekot viņu gaitām Baltijas jūrā.

“Vēl līdz jūlija vidum var apskatīt ronēnus, tad tos ir paredzēts izlaist Ventspilī, jūrā. Pēdējiem ronīšiem un viņu gaitām Baltijas jūrā mēs varēsim sekot līdzi, jo tiem tiks piestiprināti raidītāji. Es ceru, ka šīs gaitas būs gana ilgas un mēs varēsim saprast, kur viņi ir aizpeldējuši, bet visticamāk viņi peldēs uz ziemeļiem, uz mājām,” sacīja Līdaka.

Saistītie raksti
Jūras piekrastē šogad atrastie ronēni

Runājot par to, cik labi roņi jūtas, Ingmārs Līdaka norādīja, ka nonākot Rīgas Zooloģiskajā dārzā tie katrs svēruši ap desmit kilogramiem, bet, no marta apēdot 4 tonnas siļķu, jau apvēlušies līdz 40 kilogramiem, kas liecina par labu aprūpi.

LA.lv