×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2016
Drukāt

Zināms, kurās Rīgas skolās pedagogiem algas ir samazinājušās (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā pedagogu algu reformas rezultātā atalgojums samazinājies vairāk nekā 26% skolotāju, un vislielākais samazinājums redzams valsts ģimnāziju skolotājiem, preses konferencē pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S).

Ušakovs pauda, ka šobrīd ir pagājis pirmais mēnesis un ir redzams, ka atalgojums Rīgā ir palielinājies 47% pedagogu, kas, kā norādīja mērs, ir iespējams, tikai pateicoties diviem miljoniem eiro, ko dome novirzīja pedagogu algām no saviem līdzekļiem.

Savukārt vairāk nekā 26% Rīgas pedagogu atalgojums ir samazinājies. Turklāt vairāk nekā 10% skolotāju atalgojums ir samazinājies par vairāk nekā 100 eiro, bet ap 4% skolotāju atalgojums ir samazinājies vairāk nekā par 200 eiro.

Vislielāko algu samazinājumu ir piedzīvojuši tieši valsts ģimnāziju skolotāji, piemēram, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā atalgojums ir samazinājies pusei no skolotājiem, tāpat arī Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, bet Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā algas samazinājušās pat 75% pedagogu. Ušakovs pastāstīja, ka citās ģimnāzijās skolotāju atalgojums ir samazinājies aptuveni 30% skolotāju.

Viņš uzsvēra, ka, gatavojot nākamā gada budžetu, pašvaldība meklēs tiesiskus un finansiālus risinājumus, lai palīdzētu ģimnāzijām un labākajām Rīgas mācību iestādēm, lai tām šīs reformas rezultāti nebūtu tik sāpīgi.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) pauda, ka atalgojuma samazinājums būtu jūtams pat 80% skolotāju, ja pašvaldība nebūtu papildus piešķīrusi divus miljonus eiro pedagogu atalgojumam.

Viņš gan uzsvēra, ka, ieguldot divus miljonus eiro izglītībā, tie tiek atņemti kādai citai pašvaldības finansētai sfērai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Algu sadalē noteikti savs vārds ir arī izglītības pārvaldēm,kas muhļī kopā ar pašvaldību!
  Jāpublicē visas algas visās skolās,jānoķer negodīgie algu dalītāji!

 2. kAS INFORMĒS ,kurās skolās vēl un pašvaldībās ir samazinātas skolotāju naudas?
  MAN LIEKAS,ka TE ir darbs VALSTS KONTROLEI- lai tos mahinātorus dabūtu uz līdzenas vietas ārā.
  Tā ir laba iespēja mahināet naudu kā vietējie priekšnieki vēlas!

 3. Nesaprotu šito reformu!!! Nu ir jābūt nelietim, lai kaut ko tādu izdomātu – algu SAMAZINĀJUMU pieauguma vietā, kad tai pat laikā kaimiņos skolotāji saņem arvien lielāku atalgojumu par savu darbu!!! Ko var nemitīgi muldēt un sevi salīdzināt ar Igauniju vai Lietuvu!?? Kaimiņu dzīve iet pretī labklājībai, kamēr mūsējā uz leju!

 4. NOSAUCIET KAUT VIENU REFORMU, KURĀ LABUMU VARĒJUŠI JUST TIE IEDZĪVOTĀJI, UZ KURIEM REFORMA ATTIEKUSIES? ES TĀDU NEATCEROS! ĻOTI NEGODĪGI KĀRTĒJO REIZI PAZEMOTI SKOLOTĀJI!?? VALDĪBA PIEMIRSUSI JEB NEGRIB ATZĪT, KA AR SKOLOTĀJU SĀKAS VISS… NEBŪTU SKOLOTĀJU, NEBŪTU NEKĀ, ARĪ NEŠPETNĀ MINISTRA ŠADURSKA – ANALFABĒTS NEKAD NAV NEKO VADĪJIS VAI RADĪJIS!!!!!! TAS RAKŅĀJAS PA MISKASTI…..

 5. Ar nepacietību gaidu satversmes tiesas spriedumu.Būs tomēr skolotāju algas jāpublicē.Savādāk Ušakova un izglītības ministra dialogs paliks tikai priekšvēlēšanu diskusiju līmenī.

 6. Tad par kādu reformu ir gājusi runa visu šo brīd? Vai to vispār var komentēt?

 7. Vairāk kā 50% skolotāju ir samazinātas algas divas ģimnāzijas, trīs speciālās skolās u.c. , kopā 14 skolās

 8. tad algu samazināja par 200e un tagad saņem 1500e vai 200e?

Draugiem Facebook Twitter Google+