Latvijā
Rīga

Zināms “Staro Rīga” apmeklētāju skaits 16

Gaismas festivāls “Staro Rīga”. Foto – LETA

10. gaismas festivāls “Staro Rīga” četru dienu garumā noslēdzies. Šā gada temats bija “Uz zvaigznēm” ar 35 gaismas instalācijām. Gaismu objektus veidoja gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieki. 

10 gadu laikā festivālā “Staro Rīga” aizvadītas 238 stundas un tikuši demonstrēti 525 objekti. Šī gada festivāla jaunākajiem gaismas māksliniekiem bija 10 – 12 gadi. Piecus gaismas objektus rīdzinieku vērtējumam piedāvāja ārvalstu mākslinieki no Itālijas, Islandes, Nīderlandes un Somijas. Divi no viesmākslinieku darbiem “Pikseļu mākonis” un “Lāzeru simfonija” tika pirmo reizi izrādīti ārvalstīs. Pirmo reizi bija iespējams skatīt vienkopus visus 40 somu mākslinieka Aleksandra Reikštaina veidotos tēlus, kas rīdziniekus priecēja LU Botāniskajā dārzā. Somijai šī gada festivālā bija veltīta īpaša uzmanība, programmā piedāvājot divus darbus kā sveicienu jau šogad gaidāmajā Somijas valsts simtgadē.

Šogad “Staro Rīga” notika ne tikai Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā. Pirmo reizi “Staro Rīga” festivālā piedalījās Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs, gūstot nedalītas skatītāju simpātijas. Krāšņas videoprojekcijas bija aplūkojamas kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, uz atjaunotās Kultūras pils VEF un uz Joker kluba fasādes. Šī gada īpašā iezīme bija vairāki objekti, kas izvietoti pagalmos. Vēsturisko ēku kompleksa “Trīs Brāļi” pagalmā ikviens varēja piedalīties “Lazeru simfonijas” atskaņojumā, Teātra mājas “ Zirgu pasts” pagalmā gūt 3D pieredzi sapņu pasaulē, savukārt vidoprojekcijas Mākslas muzeja Rīgas birža ātrijā aizveda skatītāju jaunizveidotā fantāziju telpā.

Aplēsts, ka festivālu apmeklēja vairāk kā 300 000 apmeklētāju no Rīgas un citām Latvijas pilsētām, tūristu grupas no Lietuvas un citām kaimiņvalstīm.

Gaismas festivālu “Staro Rīga” organizēja Rīgas dome un Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar vadošajiem Latvijas gaismas un video māksliniekiem, pasākumu organizatoriem un mākslinieku grupām. Festivālu producēja biedrība “Staro 100”.

Balsojuma rezultāts būs zināms trešdien.

Savos iespaidos daudzi dalījās soctīklos:

LA.lv