×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Ziņas bez smadzeņu skalošanas


Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Jautāju ”Latvijas Avīzes” ilggadējiem lasītājiem, kā arī mājaslapas “LA.lv” jaunumu sekotājiem sociālajā tīklā “draugiem.lv/latvijas avize”, kurus ziņu resursus viņi izmanto visbiežāk.


 

Pensionārs Arvīds Bomiks: “Mani interesē ziņu informācija, ko sniedz gan LTV1, gan LNT un TV3, jo tad saņemu vispusīgākus viedokļus. Klausos ziņu programmas arī “Latvijas Radio 1″, tādēļ ka informācija ir operatīvāka.”

Trīsdesmitgadīgā Līga Bērziņa no Valkas: “Dažreiz skatos LTV1 “Panorāmu”, citreiz arī rīta ziņas. Domāju, ka valsts televīzijai jāpilda informatīvs uzdevums bez smadzeņu skalošanas. Piemēram, neticu tādām muļķībām, ka mūsu valsts ir izvesta no krīzes, jo zinu, kāda ir pirktspēja Valkā. Tomēr, tā kā televīzijā pārsvarā redzu tikai negatīvas ziņas, skatos tās ļoti reti. Daudz negatīvo ziņu pirms miega “Panorāmas” laikā mani galīgi neinteresē. Vairāk izmantoju interneta medijus, jo interneta ziņas redzu zibenīgi un varu salīdzināt informāciju dažādos medijos un pati varu izvēlēties, kam ticēt.”

”LA” ilggadējā lasītāja Skaidrīte Kralliša (77 gadi): “Skatos visus TV3, LNT, LTV1 un PBK ziņu raidījumus. Pašas jaunākās ziņas uzzinu internetā.”

”LA” ilggadējais lasītājs, pensionārs Uldis Priede: “Mani vairāk piesaista “Panorāma” un “Tautas balss”. “Panorāma” ir visaptveroša, bet “Tautas balss” parāda sīkus niekus un klačiņas, kas arī ir mūsu dzīves daļa. Uzskatu, ka katram noteikti jāskatās arī TV3 “Nekā personīga”, jo tas ir visobjektīvākais un visprecīzākais raidījums.”

Mārtiņš Bērziņš: ”Es neskatos televīzijas ziņu raidījumus un neklausos arī radio. Uzskatu, ka tajos var redzēt un dzirdēt tikai valdības melus un starptautisko oligarhu propagandu.”

Talsenieks Andris Pirvics, kurš studē Ventspilī, teic, ka skatās LTV1 “Panorāmu”, TV3 ziņas, kā arī LTV1 “Šodien Latvijā un pasaulē”.

 

“TV3 un LTV1 ziņu raidījumus uzskatu par kvalitatīviem un plašiem Latvijas un pasaules jaunumu atspoguļotājiem. “Šodien Latvijā”, manuprāt, ir vienīgais raidījums, kur var redzēt plašu informāciju par reģionālajiem notikumiem, daudz vairāk tiek atspoguļotas pozitīvas ziņas,” saka A. Pirvics.

 

Papildu informāciju par jaunākajām ziņām viņš iegūst arī interneta portālos, ”Latvijas Avīzē” un ”Talsu Vēstīs”. ”Latvijas Avīze” piesaista ar to, ka ir visnacionālāk orientētais laikraksts ar plašu ziņu klāstu,” teic A. Pirvics.

Rīdziniece Maija Ābola: “Skatos LNT ziņas, jo esmu pieradusi pie tām un saņemu visu nepieciešamo informāciju. Man patīk arī tādi raidījumi kā “De facto”, “TOP10” un “Nekā personīga”, jo tajos var uzzināt par lietām, ko ziņās nestāsta. Tie ir kā seriāli, kur ne atbildīgās institūcijas, bet gan žurnālisti noskaidro noklusētās lietas. Līdz ar to rodas jautājums, cik labi strādā KNAB un Drošības policija? Lasu ziņas arī internetā.”

”LA” ilggadējā lasītāja Aina Mackēviča: “Radio ziņas vispār neklausos. Pārsvarā pievēršos LNT ziņām un “Panorāmai”.”

26 gadus vecais Rihards Munkevics Rīgā: “Es visu dienu sēžu pie datora, tādēļ interneta mediji ir mani favorīti. No televīzijas raidījumiem skatos “Nekā personīga”, ja interesē kāds sižets, par kuru esmu jau iepriekš lasījis interneta medijos.”

58 gadus vecā Inese Pura no Taurupes pagasta: “Kopš dekoderu ieviešanas televīziju neskatos nemaz un nekur. “Radio 1” un “Radio 2″ skan gandrīz nepārtraukti, taču speciāli ziņu raidījumus neklausos. Ziņas klausos tikai tad, ja esmu radio tuvumā. Tomēr, neskatoties uz to, jaunumus zinu.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+