Dabā
Medības

Ziņas no policijas par Cīravā ievainoto mednieci2

Foto – AFP/LETA

Policija skaidro visus apstākļus nelaimes gadījumam Cīravā, kur medību laikā tika ievainota sieviete – medniece. Pagaidām lēmumi par lietas tālāko virzību nav pieņemti, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova. Kārtībsargi konstatēs nelaimes gadījuma norisi un pēcāk lems, kurai iestādei tālāk nodot pierādījumu un liecību apkopojumu.

Tūlītējā notikuma vietas apskatē un pārrunās ar iesaistītajām personām gūtie pierādījumi, kā arī nomedītās mežacūkas sekcijas materiāli šobrīd ir policijas rīcībā. Vakar cietusī un mednieks, kurš šāva, “la.lv” portālam izteica pieņēmumu, ka, visticamāk, noticis rikošets.

Kurzemes pārvaldes pārstāve M.Šeršnova norādīja, ka policija izvērtēs, vai ir pārkāpti Medību noteikumi vai citi normatīvie akti, un nodos lietas materiālus tālāk citai iestādei pēc piekritības. Ja tiks konstatēts, ka varētu būt pārkāpti Medību noteikumi, tālāk negadījumu pētīs Valsts meža dienesta speciālisti.

Negadījums notika sestdien, 3.decembrī, Cīravas pagasta medību platībās. Pēc šāviena pa mežacūku, lode izgājusi dzīvniekam caur abām lāpstiņām un rikošetā, visticamāk, no sasalušās grāvja krants vai akmens trāpīja blakus stāvošajai medniecei kājā. Kauli, dzīslas un lielie asinsvadi nav skarti. Medniece pēc notikušā jūtas ļoti labi un viņai nekādu pretenziju pret mednieku nav.

Saistītie raksti
LA.lv