Uncategorized

Zināšanas neskādē!0

Pie manis sabiedriskā kārtā bez jebkādas maksas vai atlīdzības grib skoloties pavāra māceklis, bet viņam esot nepieciešama apliecība, ka apgūtas higiēnas prasības. Tās katram pavāram jāatkārto ik pēc diviem gadiem.

Vai tiešām māceklim, kurš no manis neatkāpjas ne soli un bez manas ziņas nedrīkst katlā pat sāli piebērt, nepieciešams nokārtot šīs higiēnas prasības? Sanitārā grāmatiņa taču viņam ir!
 Aina Krūmiņa Rīgā

 

 

Sanitārā grāmatiņa un zināšanas par higiēnu gan nav viens un tas pats. Pavāram jāprot novērtēt pārtikas produktu kvalitāti, veikt to pirmapstrādi, gatavot un noformēt ēdienus, jāatbild arī par sava darba kvalitāti un jāievēro higiēnas un darba aizsardzības noteikumus. Profesionālās darbības veikšanai nepieciešamo kompetenču uzskaitījuma pirmajā vietā allaž tiek minēta spēja izprast un ievērot ražošanas un personīgās higiēnas prasības. Tas attiecas gan uz pavāriem, gan uz viņu palīgiem.

Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilga Zepa skaidro, ka Ministru kabineta noteikumu “Pārtikas apritē nodarbināto personu profesionālās kvalifikācijas prasības” 6. un 8. punkts nosaka: darbiniekam (izņemot ceturtā vai piektā profesionālās kvalifikācijas līmeņa darbinieku), uzsākot strādāt pārtikas uzņēmumā, kā arī atkārtoti – reizi divos gados, jānoklausās piecu stundu mācību kurss “Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā” (atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumā noteiktajai programmai).

Tas nozīmē, ka arī pavāra palīgam tomēr šāds kurss ir jānoklausās. Higiēnas zināšanas un to atkārtošana pārtikas jomā strādājošajiem par ļaunu nenāk!

 

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “TTT Rīga” Eirolīgas sezonu sāk ar neveiksmi
2 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Pēc incidentiem Šveicē pārbauda arī “airBaltic” izmantoto “Airbus A220” dzinējus
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Trešdien daudzviet Latvijā pārspēts siltuma rekords 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gāja tumsā bez atstarotāja – uz šosejas pie Grobiņas nāvējoši notriekts gājējs
1 stunda