×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Dombrovskis: Grieķija un aizdevēji “tuvāko dienu laikā” panāks vienošanos (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķija un tās aizdevēji tuvāko dienu laikā panāks vienošanos par nākamās aizdevuma daļas izmaksāšanu, pirmdien paziņojis Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

“Ekspertu līmeņa vienošanās tiks pabeigta tuvāko dienu laikā,” pēc eiro grupas ministru tikšanās viņš rakstīja mikroblogu vietnē “Twitter”.

Dombrovskis arī rakstīja, ka eiro zonas darba grupa apspriedīs Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) rosināto Grieķijas parādsaistību atvieglošanu.

Eiro grupas prezidents Jerūns Deiselblūms savukārt preses konferencē paziņoja, ka Grieķijas parlamenta pieņemtās reformas “nobruģē ceļu sekmīgai [aizdevuma] pirmā pārskata pabeigšanai”.

Pirms tam viņš norādīja, ka vēlas panākt vienošanos par Grieķijas parādsaistību sloga samazināšanu eiro grupas sanāksmē, kas norisināsies 24.maijā.

Kā ziņots, Grieķijas parlaments svētdienas vakarā nobalsoja par nepopulārām nodokļu un pensiju reformām, pakļaujoties starptautisko kreditoru prasībām, lai Grieķija varētu saņemt nākamo starptautiskā aizdevuma daļu.

Šīs ir kārtējās reformas, kuras pieprasa Eiropas Savienība (ES) un SVF apmaiņā pret jauniem līdzekļiem no starptautiskā aizdevuma Grieķijai 86 miljardu eiro apmērā, par kuru tika panākta vienošanās pērn jūlijā. Šis ir trešais aizdevums parādu māktajai Grieķijai kopš 2010.gada.
Publicēta

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad sagaidīsim Latvijā Dombrovska jau 2010.gadā apsolīto iedzīvotāju progresīvo ienākuma nodokli,kā,piemēram,Grieķijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+