×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2017
Drukāt

Zinātkārais Repše un pļāpīgais leitnants. Paver aizkulises ceļā uz NATO (12)

GVK_NATO_6

Pēc Baltijas valstu Ūdenslīdēju mācību centra apskates no turpat esošās piestātnes ar Norvēģijas dāvāto “Storm” tipa krasta apsardzes patruļkuģi delegācija devās jūrā, lai no Karostas kanāla pa jūru pārkuģotu uz Tirdzniecības kanālu pilsētas centrā, kur izvietots Pretmīnu aprīkojuma remonta centrs. NBS komandieris, ministrs un Ministru prezidents kāda virsnieka pavadībā devās lejā kuģa rūmē padzert kafiju. Taču nonāca galā bez Ministru prezidenta, kurš esot izteicis vēlmi palikt uz kuģa tiltiņa. Izejot jūrā, jau labu brīdi kuģi spēcīgi šūpoja, jo atklātajā jūrā bija iespaidīgi viļņi. Tad rūmē iedrāzās kuģa kapteinis, ārkārtīgā satraukumā ziņodams, ka par spīti aizliegumam E. Repše izgājis kuģa priekšgalā! Zinot “Storm” tipa kuģu uzbūvi, bija skaidrs, ka kuģa priekšgalā nav pilnīgi nekā, pie kā turēties, un pamatīgajās svārstībās premjeru no kuģa priekšgala var viegli ieskalot jūrā. Pametuši kūpošās kafijas tases, ministrs ar NBS komandieri metās uz kuģa tiltiņa pusi. Tā vai citādi, bet E. Repše kuģa priekšgalu bija laimīgi pametis! Tiesa, bez Gaisa spēku dāvātās cepures, kuru vējš bija ierāvis jūrā. Atvieglots par tik nebūtisku skādi, ministrs neuzkrītoši palūdza, vai uz kuģa nav kāda Jūras spēku cepure. Izrādās, ka bija. Pietauvojoties Tirdzniecības kanālā, Ministru prezidents varēja pa trapu nokāpt ar Gaisa spēku kombinezonu mugurā un Jūras spēku cepuri galvā.

Vēlāk pēc nedaudziem lidojuma vingrinājumiem delegācija laimīgi nosēdās Ādažu Mobilo strēlnieku mācību centrā (MSMC). Ministru prezidents pēc improvizētas parādes pieņemšanas ar neviltotu interesi iepazinās ar apskatei izliktajiem bruņojuma un ekipējuma priekšmetiem – sākot no sapieru lāpstiņām un beidzot ar lielgabalu. Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas (NMN) skolas telpās Ministru prezidents personīgi pārliecinājās par sprādzienbīstamu priekšmetu likvidēšanas robota manevrēšanas spējām. Tika izpētīti gluži vai visi ekspozīcijas mīnu uzskates līdzekļi. Dažus E. Repše vēlējās pārbaudīt darbībā tūlīt. Redzēdams, ka NMN apskates vadītājs, jauns leitnants, nobāl, ministrs tikko jaušami pavaicāja, kas par problēmu. Mums ir tikai divi šīs mīnas eksemplāri uzskatei, un tie abi nesprāgst – ātri izmeta leitnants. Izdevīgā brīdī ministrs pietuvojās E. Repšem un atgādināja, ka šī nav īstā diena eksponātu testēšanai dabā, ka tā ir nopietni jāsagatavo, ka par sprāgstošo bruņojuma līdzekļu jaudīgumu varētu pārliecināties kādu citu reizi, jau bez žurnālistu līdzdalības. Līdz ar to valdības vadītāja NBS apmeklējums bija beidzies.

Pēc dažām nedēļām kādas valdības sēdes starplaikā Ministru prezidents pastāstīja, ka viņš nesen bijis Ādažos, kur NBS sagatavojusi viņu interesējušā bruņojuma un ekipējuma paraugdemonstrējumus poligona apstākļos. Visvairāk premjeram patikusi konservkārbas lieluma prettanku mīna, kas tiekot piesieta pie koka un spējot pilnīgi saārdīt netālu novietoto vecas automašīnas vraku. Tagad arī ministrs zināja, cik interesantas mīnas ir NBS bruņojumā…

Prinča Čārlza iepļaukāšana – sods Latvijas kadetam

Latvijā nav daudz notikumu, kas gūst plašu rezonansi pasaulē. Par tādu ziņu 2001. gada novembrī kļuva Velsas prinča Čārlza viesošanās Rīgā. “Kāda nacionālboļševiku atbalstītāja ceturtdien pie Brīvības pieminekļa, kur vairāki simti cilvēku pulcējušies uz tikšanos ar Velsas princi Čārlzu, izspraucās cauri pūlim un ar sarkanu neļķi mēģināja iesist viņam pa seju. Savu rīcību aptuveni 20 līdz 25 gadus vecā Aļina pamatoja ar protestu pret Latvijas iestāšanos NATO un pret karu Afganistānā, britus nosaucot “par visas pasaules ienaidniekiem”,” ziņoja aģentūra BNS.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nu repše! Pat mēsli tā peldēt nemācētu! Bet ja zinātu ,kātu man esi apriebies, tad savu purnu vairs nerādītu!!!

 2. racionālais partizānis Atbildēt

  Kā mani uzjautrina šitie latvju tautas vadoņi! Nevienā cirkā šitādus jokus neredzēsi.
  Tā kā lāčus, zirgus un liliputus var droši palaist brīvībā kopā ar klauniem un baložiem.

  • racionālais partizānis Atbildēt

   Bēdīgi paliek, kad redzams, ar kādu pazemīgu smaidu tiešām cienījamie Zeibots un Kristovskis ir spiesti noskatīties uz citplanētieša saspringto darbošanos ap lāpstu.

 3. Repše ir šizofrēniķis ar mazvērtības kompleksu…

 4. “Kāpēc studiju laikā Latvijas kadets neinformēja Latvijas AM un NBS par ārpusreglamenta sodu lietošanu pret viņu…”
  Kādas tu ārpusreglamenta – jebkurš seržānts tādam kursantam var likt darīt ko grib / uzskata par vajadzīgu – tā tas armijās ir bijis un būs.

 5. Šī būs ļoti interesanta grāmata…. Kristovskis līdz šīm ir ieturējis lojālu pozīciju pret Valsti un apliecinājis to ar darbiem!

 6. Varētu tīri interesanta grāmata būt.

 7. Vai par Repšes parakstīto aizdevuma galvojumu Metalurgam arī ir stāsts

 8. Kristovska liecība par piedzīvoto, kurā es redzu apstiprinājumu Eināra Repšes Izcilības Vispusībai mani priecē.
  Skumja nots, ka – laikam jau skaudīgums – liek nedraudzīgi uzsvērt mietpilsoniski apsmejamo.
  Pat par sarūpēto pilota formu.
  Tas Ģirtam – godu nedara!
  Bendikmāč uc Līcīši tam =!

 9. Var redzēt, ka Kristovskim nav nekā nopitna ko pastāstīt, vai arī LA interesētikai muļķības.

Draugiem Facebook Twitter Google+