×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
20. maijs, 2018
Drukāt

Zinātne pieliek punktu spekulācijām: Hitlers patiešām nomira 1945. gadā (7)

Foto - chronopus.comFoto - chronopus.com

Franču zinātnieki apgalvo, ka viņu jaunākais pētījums pieliks punktu sazvērestības teorijām par to, ka Ādolfs Hitlers kara beigās varētu būt aizbēdzis no Berlīnes, raksta “Telegraph.co.uk”.

Zinātniekiem bijusi ļoti reta iespēja piekļūt Hitlera zobu fragmentiem, kuri kopš kara beigām glabājas Maskavā. Par zobu autentiskumu neesot šaubu, un tie apliecina, ka Hitlers pilnīgi noteikti miris pēc tam, kad iedzēris cianīdu un iešāvis sev galvā.

Zobi tika izstādīti 2000. gadā, svinot 55 gadus kopš kara beigām. Pagājušajā mēnesī angliski tika nopublicētas krievu tulkotājas atmiņas – viņa stāstīja kā izpostītajā Berlīnē meklējusi un pārbaudījusi Hitlera zobu labošanas kartītes, lai salīdzinātu, vai to dati saskan ar viņai iedotajiem zobiem – un tā arī bijis.

2017. gadā Krievijas Federālās drošības dienests un Krievijas Valsts arhīvs uzticējis franču zinātnieku grupai izpētīt Hitlera kaulus pirmo reizi kopš 1946. gada, sacīja profesors Filips Šarljē, kurš bija viens no izraudzītajiem zinātniekiem.

Viņi varēja aplūkot galvaskausa fragmentu, kura kreisajā pusē bija redzams caurums – visticamāk, lodes radīts.

Zinātniekiem netika atļauts paņemt paraugus no galvaskausa, viņi atzīmēja pētījumā, kas piektdien publicēts žurnālā “European Journal of Internal Medicine”. Taču skelete morfoloģija bijusi “pilnībā salīdzināma” ar Hitlera galvaskausa rentgenuzņēmumiem, kas veikti vairākus gadus pirms viņa nāves.

Savukārt nacistu vadoņa zobu analīze apstiprināja, ka to stāvoklis bijis slikts, daudzviet nogulsnējies zobakmens, kurā neatrada ne miņas no gaļas produktiem – kā zināms, Hitlers bija veģetārietis. Tāpat uz zobiem netika atrasts šaujampulvera pēdas, apliecnot, ka nāvējošais šāviens izdarīts pierē vai kaklā.

Savukārt zilganie izgulsnējumi uz mākslīgajiem zobiem liecinot par “ķīmisku reakciju starp cianīdu un protēžu metālu”, norādījuši pētnieki.

Šarljē norādīja, ka lielākās diskusijas zinātnieku aprindās bijušas par Hitlera nāves precīzajiem cēloņiem – vai viņu nogalinājusi lode vai inde. “Tagad zinām, ka izmantotas abas,” zinātnieks norādīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Jā, savādi, kā var paspēt iešaut galvā, kad pārkožot cianīda kapsulu jau esi beigts.

 2. atbrīvošanas upuris Atbildēt

  stulbie biznesmeņi-“sojuzņiki” neļāva Hitleram nobeigties 1954.gadā.

 3. tie apliecina, ka Hitlers pilnīgi noteikti miris pēc tam, kad iedzēris cianīdu un iešāvis sev galvā. Interesanti, vai vispirms noindējās ar acumirklīgi iedarbīgu indi un tad nošāvās, vai otrādi?

  • “acumirklīgums” cianīda gadījumā ir beletristiska metafora.
   Nāve, vienalga, iestājas pēc zināma laika !

 4. tie apliecina, ka Hitlers pilnīgi noteikti miris pēc tam, kad iedzēris cianīdu un iešāvis sev galvā. Interesanti, vai vispirms nošāvās un pēc tam noindējās, vai otrādi?

 5. Krievi smalki apčakarējuši francūžus. Kāda hrena pēc viņiem lūgt citu palīdzību, ja pašiem pilna valsts ar zinātniekiem. Un šis jau nu nebūt nav zinātnisks jautājums, bet politisks. Sevišķi jau krievijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+