Publicitātes foto

Zinātne pilnveidojas: izgudrotas tehnoloģijas jūsu mājas mīlulim, kas aizstās saimnieku prombūtnē 0

Ja esat mājdzīvnieka saimnieks, tad droši vien arī jums ir pazīstama situācija, kad esat atteicies no kāda sen gaidīta pasākuma apmeklēšanas tikai tādēļ, lai pabarotu savu mājas mīluli vai izvestu viņu pastaigā. Savukārt, ja dodaties atvaļinājumā uz siltajām zemēm, ceļojumu mēdzat plānot jau vairākus mēnešus iepriekš, ne tikai iegādājoties aviobiļetes un izvēloties naktsmītni, bet arī parūpējoties par to, kurš pieskatīs mājās palikušo četrkājaino draugu. Šādās reizēs mēdzam lūgt kaimiņa, drauga vai radinieka palīdzību, taču ne vienmēr tas izdodas. Viens no variantiem ilgākas prombūtnes laikā ir uzticēt mājas mīluli dzīvnieku viesnīcai, taču vides un apkārt esošo cilvēku maiņa mājdzīvniekiem var sagādāt lieku stresu. Mūsdienās šādas situācijas veiksmīgi atrisina modernās tehnoloģijas – piemēram, gudrās mājas un to sistēmas spēj parūpēties par to, ka visas mājdzīvnieka vēlmes un nepieciešamības tiek apmierinātas arī saimnieka prombūtnes laikā. Šo sistēmu lielākā priekšrocība ir fakts, ka tās tiek programmētas individuāli, atbilstoši vēlmēm un vajadzībām, tādējādi sniedzot iespēju par pilnvērtīgi parūpēties par ģimenes mīluli.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Dosies pastaigā jūsu prombūtnes laikā
Mūsdienās gudrā māja ļauj mājas mīlulim kļūt daudz patstāvīgākam – piemēram, viena no populārākajām gudro māju sistēmas funkcijām mājdzīvnieku saimnieku vidū ir iespēja izvest pastaigā savu četrkājaino draugu saimnieka prombūtnes laikā. Mājokļa durvīs tiek iebūvētas durvis mājdzīvniekiem, kuras tiek aprīkotas ar sistēmu, kas saimnieka noteiktos diennakts laikos atslēdz tieši šīs mājdzīvniekam paredzētās durvis.

Kā mājdzīvnieks saprot, kad nepieciešams doties ārā? Sistēmā tiek ieprogrammēta konkrēta skaņa vai gaismas efekts, kas dzīvniekam norāda, ka pienācis laiks doties pastaigā. Sākotnēji mājas mīlulis ir jāapmāca, lai iemācītos patstāvīgi reaģēt uz šiem signāliem, taču, kā atzīst automatizēto ēku vadības sistēmu centra JUNG pārstāvniecības Austrumeiropā vadītājs Raimunds Skurdenis, – dzīvnieki ir pietiekami gudri, lai šos signālus uztvertu, un to apgūšana ir pāris dienu jautājums.

CITI ŠOBRĪD LASA

„Gudrās mājas sistēma atpazīst mājdzīvnieku pēc viņa kakla siksniņas, tādēļ nav jāraizējas par to, ka, dzīvniekam atgriežoties mājoklī, līdzi pārnāks arī kaimiņu kaķis vai suns,” stāsta R. Skurdenis. Tāpat šī sistēma darbojas gadījumos, ja suņu saimnieki savu mīluli tur tam speciāli paredzētā nožogojumā. Arī šī nožogojuma durvis atveras noteiktos diennakts laikos, taču šajā gadījumā, lai pievilinātu mīluli atgriezties, gudrā sistēma papildina ēdiena trauciņu ar gardu barību.

Pabaros mīluli noteiktos diennakts laikos
Ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību arī pabarot mājas mīluli ir tīrais nieks – saimnieks caur sistēmu savā telefonā vai datorā dzīvnieku barotavai uzstāda nepieciešamos barošanas parametrus, proti, diennakts laiku, nepieciešamo barības devu, kā arī ēdiena veidu, norādot, kurā laikā atvērt sauso vai cita veida barību. Mīluļa saimnieki ar šādu sistēmu vienmēr varēs būt droši, ka viņu mājdzīvnieks nebadosies, kā arī nepārēdīsies, jo barotavas uzstādījumi katrā ēšanas reizē izsniegs mīlulim barību noteiktā daudzumā. Šī sistēma ne tikai piedāvā ar automātiskiem uzstādījumiem pabarot mājas mīluli, bet arī ļauj saimniekam pašam attālināti ietekmēt to, kad un ko mājdzīvnieks ēdīs. Kad vien saimniekam ir tāda vēlme, viņš, izmantojot telefonā esošo aplikāciju, var palutināt savu mīluli ar kādu gardumu vai arī papildināt jau plānoto barības devu.

Iespēja aprunāties un uzmundrināt mājdzīvnieku
Ja raizējaties, ka mājdzīvniekam jūsu prombūtnes laikā kļūst skumji un garlaicīgi, bažām nav pamata – gudrās mājas sistēma ļauj saimniekam sazināties ar savu mājdzīvnieku arī attālināti. Šo funkciju nodrošina kamera, kā arī mājoklī iebūvēti skaļruņi, kas sniedz iespēju saimniekam caur aplikāciju telefonā vai datorā ne tikai apskatīt to, ko viņa mīlulis mājās dara, bet arī aprunāties un uzmundrināt mājdzīvnieku, lai tas neskumtu, ilgstoši esot viens. Tāpat šī funkcija dos iespēju saimniekam laikus pamanīt, ka mājdzīvnieks dara blēņas, un tam aizrādīt.

Kā radīt mājdzīvnieku vajadzībām gudru māju?
Kā norāda interjera salona „Moduls Interjers” projektu vadītājs Māris Endziņš, visas iepriekšminētās gudro māju funkcijas ir galvenokārt programmēšanas rezultāts. Gudrajām sistēmām, kas tiek uzstādītas mājokļos, ir savi sensori, kas cits citu nolasa, tādējādi izpildot paredzētās darbības, kā arī ļaujot ar telefonā vai datorā ievietotās aplikācijas palīdzību mājokļa iemītniekam mainīt un ietekmēt dzīvesvietā notiekošo.

Reklāma
Reklāma

Tā kā gudrās mājas mūsdienās ir iespējams radīt ar visdažādākajām funkcijām, tad viss ir atkarīgs tikai no pasūtītāja izdomas – lai parūpētos par mājas mīluļa ērtībām, iespējams ieprogrammēt teju jebkuru mājdzīvnieka saimnieka ideju. Vienas jaunas sistēmas pievienošana jau esošajai gudrās mājas sistēmai izmaksā no 300 līdz 500 eiro atkarībā no pasūtītāja vēlmēm.

Lai nodrošinātu mājdzīvnieka aprūpi ar gudrās mājas sistēmu, saimniekam atliek vien iegādāties jebkuras mājdzīvnieku specializētās durvis, barotavu vai kameru. Par visu pārējo parūpēsies viedo sistēmu uzņēmumi, kas ražo gudro sistēmu iekārtas. Pēc iekārtu ieprogrammēšanas atbilstoši pasūtītāja prasībām tās tiek savienotas ar iegādātajām mājdzīvniekiem paredzētajām ierīcēm, tādējādi nodrošinot, ka gudrās iekārtas „vadīs” ikvienu ierīci atbilstoši uzstādījumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.