×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Zinātnei līdz šim nezināms dzīvnieks nosaukts Džeimsa Bonda vārdā (2)

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Karību salā atrasts līdz šim nezināms kaķa izmēra grauzējs, kurš iemantojis slavenā aģenta ar tiesībām nogalināt Džeimsa Bonda vārdu, vēsta BBC.

Un, nē, vārds neliecina ne par jaunatrastā dzīvnieka asinskāri, ne arī viltību, – ja vien par tādu neliecina spēja tik ilgi palikt nemanītam. Plagiodontia Aedium bondi, kas pieder hutiju dzimtai, tā nosaukts, godinot ievērojamo Karību ornitologu Džeimsu Bondu. Tieši viņa vārdu Īans Flemings izmantoja savam literārajam tēlam.

Īstais Bonds guva ievērību ar savu atklājumu, ka Ispanjolas dzīvnieku valsts sadalīta divās ļoti atšķirīgās daļās – kā atklājies, gadsimtiem agrāk salu šķērsojis sekls jūras kanāls, kas nav ļāvis dzīvniekiem no vienas salas daļas aizceļot uz citu.

Jaunatklātā hutija iepriecinājusi pasaules zinātniekus ne tikai tādēļ, ka pasaule ir lielos vilcienos izpētīta un jaunas sugas – turklāt vēl tik lielas! – izdodas ļoti reti. Zinātnieki cer, ka Bonda hutija pasargās no izmiršanas savas radinieces, kuras pēdējā laikā arvien vairāk piekāpjas cilvēku darbības priekšā. Patlaban Karību salā tiek plānota hutiju apdzīvotā areāla konservācija un aizsardzība, taču, lai tā būtu efektīva, kautrīgo nakts dzīvnieku nāksies iepazīt tuvāk, norāda pētnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ČUPAKABRA!!! 😀

  2. Nu re, daba esot izpētīta! Cilvēks tās salas ir izstaigājis pa šiem gadsimtiem krustām šķērsām, bet – re, jauna suga. Kaut gan – vai tad cilvēks, kurš ar dabas zinātnēm ir uz jūs, spēs pazīt, ir vai nav tā jauna suga, ja pat virsū uzskries.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.4
Alūksne +18.2
Daugavpils +22.7
Saldus +17
Liepāja +16.3
Jelgava +20
Ventspils +16.2
Limbaži +17
Madona +20
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+