×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Zinātnieki aicina pārskatīt Nacionālās attīstības plānu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas zinātnieki ir nosūtījuši atklātu vēstuli valsts amatpersonām, kurā aicina pārskatīt valsts Nacionālās attīstības plānu (NAP), aģentūru LETA informēja Latvijas Jauno zinātnieku apvienības Valdes priekšsēdētājs, Latvijas Zinātnes padomes loceklis Gatis Krūmiņš.

Zinātnieki norāda uz Eiropas Savienības (ES) ilgtermiņa attīstības stratēģiju laikam līdz 2020.gadam, kurā ir noteikts, ka ES jāsasniedz kopīgs mērķis – Eiropai jākļūst par pasaules inovāciju centru, tāpēc ES dalībvalstīm 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP) jānovirza zinātnei un attīstībai.

Latvija savos plānos šim mērķim ir gatava atvēlēt divas reizes mazāku finansējumu – 1,5% no IKP 2020.gadā. Pašlaik reālais finansējums zinātnei un attīstībai Latvijā ir vairākas reizes zemāks, nekā vidēji ES. Šādas politikas sekas jau patlaban ir labi redzamas Latvijas ekonomikas struktūrā.

“Latvija atrodas pēdējā vietā ES inovāciju jomā, atpalicība un nabadzība nākotnē tikai pieaugs, ja NAP un citos dokumentos netiks paredzēts pienācīgs atbalsts nacionālajai zinātnei un pētniecībai. Tas, ko 2020.gadam NAP ir uzdrošinājušies ierakstīt mūsu politikas veidotāji, ir mazāk, nekā ir Igaunijā jau ir pašlaik,” uzskata Krūmiņš.

Atklāto vēstuli ir parakstījušas ietekmīgākās Latvijas zinātni un zinātniekus pārstāvošās organizācijas – Latvijas Zinātnes padome, Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija, Latvijas Zinātnieku savienība, Latvijas Valsts zinātnisko institūtu asociācija, Latvijas Universitāšu asociācija, Latvijas Rektoru padome, Latvijas Augstskolu profesoru asociācija, Latvijas Mākslas augstskolu asociācija, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+