×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Zinātnieki Krievijā paredz nekārtības un izmiršanu

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijā gaidāmi vai nu masu protesti, vai būtiskas pārmaiņas valsts vadībā, vai arī stagnācija un izmiršana, nule kā pabeigtā pētījumā konstatējuši Stratēģisko izstrāžu centra zinātnieki.

Krievijas iedzīvotāji “arvien vairāk runā par revolūcijas iespējamību un vēlamību”. 66 procenti respondentu atzinuši, ka ir vīlušies valsts varā un ka viņiem ir negatīva attieksme pret to, ka likumi tiek padarīti stingrāki.

2012.gada septembrī prezidenta Vladimira Putina reitings noslīdējis līdz 42 procentu atzīmei, kas ir zemākais rādītājs kopš 2003. gada. Zinātnieki prognozē, ka 2013. gadā iedzīvotāju skaits, kas valsts varai un Putinam uzticas, varētu būt tikpat liels kā to, kas neuzticas. Kā norādījuši aptauju dalībnieki, Putina valdīšanas laikā “nekādi būtiski rezultāti nav sasniegti. Bijuši tikai vārdi un solījumi, kas atkārtojas bezgalīgi”. Valsts varas nomaiņa vēlēšanu ceļā nav reālistiska, uzskata respondenti. Turklāt bažas saistībā ar notikumiem, kas varētu sekot revolūcijai, salīdzinot ar pavasarī veikto pētījumu, tiek paustas mazāk.

Vidusšķiras attieksme pret Putinu pēdējo mēnešu laikā mainījusies no negatīvas uz naidīgu, norāda pētījuma autori. Viennozīmīgi negatīvu attieksmi aptaujātie pauduši pret Kremļa partiju “Vienotā Krievija”. Pētījuma noslēgumā konstatēts, ka gadījumā, ja tiks turpināta Krievijas valsts varas pašreizējā virzība, krievu tautai paredzama izmiršana, kuru raksturo “iemācītas bezpalīdzības sindroma pastiprināšanās, darba prasmju zaudēšana, alkoholizācija, dzimstības samazināšanās un viesstrādnieku masveida ievešana”. Pētījums sagatavots pēc bijušā finanšu ministra Alekseja Kudrina Pilsonisko iniciatīvu komitejas pasūtījuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+