×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. februāris, 2014
Drukāt

Zinātnieki: mūsu smadzenes “smaidiņus” uztver kā īstas sejas (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

TOPSHOTS A smiley is fixed to a "no entry"- sign in Dresden, eastern Germany, on January 16, 2012. AFP PHOTO / ARNO BURGI GERMANY OUT

Neirozinātnieki noskaidrojuši, ka cilvēka smadzenes laika gaitā uz elektroniskajā saziņā sastopamajiem “smaidiņiem” reaģē līdzīgi, kā uztverot dzīva cilvēka smaidošu seju, teikts tehnoloģiju portālā “Wired”.

Interesantākais gan esot tas, ka šāda reakcija nevienam nepiemīt uzreiz, norādīts žurnālā “Social Neuroscience”. “Tikko dzimušiem zīdaiņiem nav pilnīgi nekādas neiroloģiskas reakcijas uz smaidiņiem. Pirms 1982.gada nebūtu nekāda pamata uzskatīt, ka “:-)” izraisītu jebkādu reakciju uz sejām jutīgajās smadzeņu daļās, bet tagad tas tā notiek, jo esam iemācījušies, ka šīs zīmes nozīmē seju,” bilst pētnieks Ouens Čērčs un skaidro, ka šajā gadījumā tā ir kultūrā balstīta neiroloģiska reakcija.

Pirmoreiz oranžā lodīte ar smaidīgo seju parādījusies 20.gadsimta 60.gados, bet teksta simboli “:)” un “:-)” parādījušies 1982.gadā, raksta “Wired”.

Pētījumā arī norādīts, ka smadzenes nereaģē vienādi uz visiem “smaidiņiem” un starp “:)” un “:-)” izvēlas to, kurš labāk pazīstams. Zinātnieki arī piezīmē, ka no aptaujātajiem neviens neesot uzrādījis sejām raksturīgo smadzeņu reakciju, kad apskatījis ačgārno “(:” simbolu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā ir teorija…

Draugiem Facebook Twitter Google+