Latvijā
Izglītība

Zinātnieki no 16 valstīm piedalīsies konferencē par dzintaru 0

Foto: LETA

Šī gada 19. – 21. septembrī Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros notiks starptautiska konference “Baltijas dzintars pāri laikam un robežām”, portālu LA.lv informēja LU Preses centrā.

Konferenci organizē Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014.

Konferencē, kurā piedalīsies 61 zinātnieks no 16 pasaules valstīm, tiks aptverta dzintara tēma gan aizvēsturē un vēsturē, gan etnogrāfijā, iesaistot arī dabaszinātņu pieredzi un dažādas pieejas dzintara pētniecībai, kā arī pievēršoties jautājumiem par dzintara konservāciju un restaurāciju.

Darbs tiks organizēts pavisam 11 sesijās, kas aptvers gan dabas zinātņu, gan arheoloģijas aspektus, kā arī pievērsīsies dzintara izmantojumam jaunākajos laikos un mūsdienās.

Svētdien, 21. septembrī, konferences dalībnieki dosies ekskursijā uz Lubāna ezera apkārtni, kur viņiem paredzēta iepazīšanās ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīciju un Lubāna ezera apkārni, kurā ir atklātas vairākas akmens laikmeta apmetnes ar senajām dzintara darbnīcām. Par saviem pētījumiem Lubāna apmetnēs stāstīs Dr.habil.hist. Ilze Loze.

Konferences gaitā nolasītie referāti tiks apkopoti un sagatavoti izdošanai konferences rakstu krājumā, ko paredzēts izdot līdz nākamā gada septembrim.

Konferences norisei 19. un 20. septembrī tiešraidē varēs sekot arī LU portālā lu.lv/tiesraide.

LA.lv